Pár dotazů ohleně iOS :)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2018 12:46

...ale prostě ani za čtyři měsíce používání není snad den, kdyby mě to něčím neštvalo nebo neomezovalo...

Hmm, nechci se nikoho dotknout, ale tohle snad přece, až tak, no nevím...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 07 čer 2018 16:08

mozno nacase si priznat, ze v situacii, ked drviva vacsina ludi chape, ze niektore pristroje vedu k cielu po konkretnej linke (a nie po linke, ktoru si vyprojektovali oni sami), ze si vazne prilis velky detailista a nedokazes ist po inej ceste aku si si vymyslel ba dokonca rad vymyslat prave take postupy, ktore vyrobca nezvolil a ze si hrdy na to, aby si zvolil postupy niekoho ineho.

musis uz sam vediet, ze sa ti asi nikdy nestane aby ti vyhovelo vsetko podla tvojich predstav a asi aj vies, ze naopak vacsine ludi by tvoje predstavy o ovladani prisli nelogicke, divne alebo zbytocne. (tym nenaznacujem, ze tie tvoje su uplne zle - len su minoritne).

no a celkom iste si omnoho inteligentnejsi ako vacsina pouzivatelov takze pri tej inteligencii ti uz iba chyba kusok chapavosti a prisposobenia sa realite. nikto ti nevyhovie a tak musis zit s tym, co existuje miesto stracania casu nad vecemi, co nikto pre teba nezmeni. ak to ty nedokazes zmenit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 07 čer 2018 22:23

Mě je jasný že si spoustu věcí dělám sám. Už jen tím jak nepoužívám zabezpečení. Kdy prostě z nějakýho důvodu nejde používat otisk třeba pro IB, když není nastavenen pro vstup do telefonu.
Ale většinu funkcí co mi nevyhovovalo, už se mi povedlo přizpůsobit, povypínat nebo nastavit jinak. Z větší části zbývají jen detaily na které si časem nějak zvyknu i když mě ještě pořád štvou a budou štvát asi dlouho :)

Já s tím, ale víceméně čas neztrácím, používám to jak to jde i když mi to vadí, ono mi u některých věcí taky nic jiného nezbývá :lol:

Na tý 6S mi teda hodně štve, že má jinej vibrační motorek než 6. Ty vibrace jsou tady strašně slaboučký a takový prostě nepřirozený. U toho staršího telefonu se příjemně rozvibroval celej telefona a bylo to prostě víc cítit, i když i tady byly ty vibrace docela slabý na můj vkus. Každopádně na tý 6S jsou ty vibrace prakticky k ničemu, v autě to za jízdy většinou necítím a u notifikací kde mám nastaveno jen pípnutí to taky nejde cítit... Zkoušel jsem všechny možný nastavení, ale nepřišlo mi že by se něco změnilo. Nikde jsem nenašel volbu na sílu těch vibrací, ale přijde mi že to musí být nastaveno na minimum, nebo nevím. Moc se mi nezdá že by u novějšího modelu dávali ještě slabší motorek než měla 6....
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 08 čer 2018 06:14

sposob vibrovania je nastavitelny. Je vsak mozne, ze prave tvoj kus ma nieco s vibracnym motorkom, mne osobne sa zdaju vsetky moje doterajsie telefony horedole rovnako co sa tyka vibrovania. Zlepsuje sa to najma softwarovo - spominana moznost vytvorenia patternu akym to vibruje.

Chod do kontaktov, lubovolny kontakt. Vpravo hore Upravit. Chod na Zvonenie, tukni do Vibrovanie, vyber si z defaultneho vyberu patternov alebo si VYTVOR SVOJE. To iste pre notifikacie.

Globalne nastavenie: Nastavenia, Zvuky a haptika, vojdi trebars do Zvonenie uplne hore je Vibrovanie a znovu to iste - defaultne patterny alebo si vytvor svoj.

Osobne ma to vsak s prichodom AW prestalo prilis zaujimat, kedze telefon mam vacsinou niekde v taske.

/\/\.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 08 čer 2018 21:40

Ale jo, to jsem všechno zkoušel. Přijde mi že at tam zapnu cokoliv vibruje to pořád stejně, profilů je tam asi osm v nastavení se chovají každá jinak, ale při zvonění už mi přijde že to vibruje stejně .... Jakoby to nemám s čím přímo srovnat, protože stará 6 plus má klasický vibrační motorek, což mi osobně přijde příjemnější a novější telefony, počínaje 6S už mají pulzní motorek, nebo něco takovýho a tam prostě mi ty vibrace přijdou strašně zeslabený a hlavně hrozně nepřirozený. U šestky, když přijde notifikace tak vibrace jsou od začátku do konce, tady když přijde notifikace tak to jen pípne a tak nějak zavrní, ale to prostě cítit není. Ani když vytvářím vlastní vibrace a dám to naplno, tak mi to nepřijde nějak moc silný.... řekl bych že je to tak na 50% oproti starýmu telefonu :(
Nevím no, to je ale nejspíš neřešitelný, protože intenzita vibrací se měnit nedá. Takže je to bud rozbitý, nebo je ten motorek opravdu tak slabej...

Hodinky mám analogový, to bych neměnil :) Klasika je klasika...
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 09 čer 2018 07:32

dost casto (aj 1-2 dni) sa mi stava, ze clovek tvrdi - jj to sem skousel - potom vyjde najavo, ze niekedy davno a mysli si, ze to robil. Ked ho donutim sa na to pozriet, tak odrazu zahlasi, ze uz je to ok. Aby sme sa netocili v kruhu: nemyslim si, ze si to ty :-) a davam moznosti aj skutocne chybne chovanie HW. Kedze v tom sa neda pomoct, len si najst kamarata s rovnakym iPhonom a porovnania, tak dovtedy sa o tom neda uz moc viac diskutovat.

Ja som AW spomenul ako upozornenie, ze uz ma to tak velmi nezaujima aj v zmysle, ze netusim ake zmeny v tom nastavaju pretoze upozornovanie mi vo vacsine pripadov obstaraju AW. Nie je to namet na to, aby si si ich kupil a pouzival aj ty, takze ti hodinky neberiem ;-) Davam len na vedomie, ze sa mozem mylit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 09 čer 2018 12:21

Já se v tom hrabu už asi týden, víceméně co jsem přešel na 6S, protože ten telefon má nové možnosti. Každopádně když to porovnám s přítelkyní iPhone 7, tak ty vibrace jsou asi v pořádku, prostě je to oproti klasice jiný a podle mě to zrovna není změna k lepšímu (ale to může být dost subjektivní). Ale s tím nic moc neudělám, na to si budu muset taky nějak zvyknout :D I když mi celkem uniká důvod proč to vibruje tak málo...

Ale ono to půjde(chce to čas), už těch věcí co mi vadí není tolik a postupně to začínám používat jinak i když mi to dost často přijde naprosto dementní, ale to nebude chyba applu, prostě se na to koukají jinak. Původně mi třeba vadilo 3D touch, protože jsem ho neuměl ovládat a tak jsem to vypnul. Pak jsem to s tím zkusil ještě jednou a ono to nějak půjde, pár věcí mi tam sice překáží, ale pár je jich dobrejch, dám tomu šanci a uvidíme :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od rony » 09 čer 2018 20:14

ved aj ja som sa s forcetouch chvilu pasoval a uz mam nan vyuzitie aj ked nie intenzivne (skor intuitivne)

objektivne ide nakoniec uznat ze nad iOS premyslali ked navrhovali ovladanie. l
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 11 čer 2018 23:34

Ale jo, spoustu věcí mají vyřešeno dobře :) Ale jsou věci co by šli udělat líp a není jich úplně málo... A jsou věci co v iOS chybí úplně :twisted:
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od swenak » 12 čer 2018 04:24

rony píše:ved aj ja som sa s forcetouch chvilu pasoval a uz mam nan vyuzitie aj ked nie intenzivne (skor intuitivne)

objektivne ide nakoniec uznat ze nad iOS premyslali ked navrhovali ovladanie. l
Objektivnost je dosti subjektivní.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 12 čer 2018 06:03

suhlasim s tym, ze subjektivna je, ak sa citim na to navrhnut (a presadit zmenu) to pre vsetkych lepsie.
ak neviem, potom oni premyslali viac nez ja ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Honzajs » 12 čer 2018 06:53

godzilak píše:Ale jo, spoustu věcí mají vyřešeno dobře :) Ale jsou věci co by šli udělat líp a není jich úplně málo... A jsou věci co v iOS chybí úplně :twisted:
Naštěstí :D
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 13 čer 2018 23:47

To nevím jestli je úplně pozitivní že tomu chybí trochu rozšířený možnosti nastavení. To je třeba věc co by nikoho nemohla omezovat ani nikomu vadit. Nebo třeba možnost používat otisk na potvrzování u aplikací třetích stran (případně na storu) i bez nutnosti mít nastaveno zabezpečení telefonu. Nebo mít třeba možnost stahovat soubory přímo do telefonu, docela dost to omezuje když se člověk nedostane ani do úložiště :roll:
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od SteveJSF » 14 čer 2018 02:18

Asi děláš něco špatně, pokud ti tohle nefunguje.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 15 čer 2018 01:15

to SteveJSF : No pominu-li možnosti rozšířeného nastavení tak bych byl rád kdyby jsi mne poučil jak lze udělat abych mohl používat potvrzování otiskem u aplikací třetích stran, když nemám zapnuté zabezpečení telefonu :) Nebo jak se třeba pomocí kabelu připojím do PC a stáhnu si tam nějaké složky abych to mohl následně někde zdílet a podívat se co a kde mám vlastně uloženo :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od swenak » 15 čer 2018 01:29

Imazing, iTunes - přes oba se dá ukládat/nahrávat z aplikací v iPhonu.

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Sephirot » 15 čer 2018 06:20

A možná by to též chtělo přijmout fakt, že iOS nemá klasický “PC-like” souborový systém, ale že jsou data ukládána rovnou v aplikacích.
Pokud takový telefon chcete, používáte špatnou značku...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 15 čer 2018 07:26

prijmut fakt, ze je relativnou novinkou iCloud, ktory ma sice cosi vzdialene podobne "suborovemu systemu" ale je tiez viazany k aplikaciam a vyhodou je, ze je to v cloude a aplikacie zacinaju s cloud dokumentami pracovat, takze sa to pre pouzivatela javi, ako spolocne dokumentove ulozisko. Lenze treba si buchat hlavu o skrinu a opakovat si, toto nie je MS-DOS, toto nie je Windows, toto nema volne pouzitelne eldorado suborov, ktore si priamo do filesystemu mozem ukladat. Opakovat si, ze filesystem je skryty a vsetko su aplikacie a aj ten iCloud Documents je v skutocnosti aplikacia a dokumenty v nej su skor databazy.

A prijmut fakt, ze si exot (nemyslene ako urazku) ak za prve vypnes otvorenie telefonu na tak trivialny odtlacok prsta a zaroven pozadujes odtlacok ku aplikaciam (ktorych autori tam overenie nenaprogramovali). Preco? Pretoze je to blbina. Pochop, VACSINOVO je komfortnejsie mat zamknuty cely telefon a potom po odomknuti uz volne pracujem s aplikaciami.

Komplikujes si to zo vsetkych moznych smerov. Vazne ti radim: prestan spekulovat nad vecami, ktore sa NEDAJU SPRAVIT a uz opakovane NEZIADAJ, aby ti niekto zazracne PREZRADIL ako to UROBIT. AJ ty to uz preboha chapes, ze to nejde, ze?

No a uber zo svojej PYCHY a zakoduj si na odtlacok telefon a budes mat normalnym sposobom chranene vsetko - s dosledkom, ze ti ochrani teda aj tie aplikacie.

Prosim ta, neopakuj mi repliku o tom ako je to otravne odomykat telefon. NIE NIE JE. NIE JE. FAKT NIE JE. Len sa to prekrista nauc ten trik/hmat, akym si telefon smahom otvoris aj vratane overenia odtlacku. Nauc sa to alebo si zavolaj k sebe niekoho, kto ta to nauci. Ano, prekonaj svoju hrdost a zavolaj si na to niekoho. Vazne ta to neponizi, ak sa TY PRISPOSOBIS.

Tieto veci sa neprisposobuju tebe ale ty im. Ber to ako fakt. :-)

Nie je ti blbo, ze tvoja pycha je tu preberana niekolko mesiacov, niekolko stran a pritom dokola opakujeme vsetci JEDNU jedinu myslienku: Prestan byt tak pysny, prestan pozadovat zjavne nemozne veci a PRISPOSOB sa trochu, nie je to ziadne ponizovanie sa. Viem, ze sa tu s nami len takto "hras" a podpichujes. Pretoze nie je mozne, aby si po tolkych odpovediach ludi uz nechapal to, co ti pisu ;-)

Takze skus byt tej laskyplnosti a veci, ktore ti uz ludia zodpovedali nejako prijmi ako realitu a nemusis ich znovu otvarat ak si sa dozvedel, ze tvoja predstava je nerealna. To by diskusii celkovo prospelo.

ps: neber to v zlom, neutocim, moja ucast tu v diskusii je viacmenej z dovodu ti toto neustale pripominat a vracat ti to podpichovanie - a trpezlivo ti kludne aj 14.x zopakovat tu istu myslienku, ktoru odmietas len z pocitu svojej hrdosti :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od swenak » 15 čer 2018 08:26

Ne, že bych s Ronym nesouhlasil v mnohém, ale za sebe - nedej se. Tady si postěžuj, ale my řešení nepřineseme. Piš na Apple. V opačném případě je vlákno jako hospoda, moc keců bez výsledku.

Ty jsi případ, který přemýšlí o tom, proč je to jak je a jak by to možná šlo lépe, jinak. Rony (bez urážky, on to sám příznává ), přijímá věci jak jsou, podřizuje se, protože je mu to pohodlnější a míň se nervuje (takových je většina lidstva). Dělat toto ale všichni, jsme ještě na stromech

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 15 čer 2018 10:58

swenak: v tom co pises je samozrejme vsetko to, s cim suhlasim. vratane toho "stazuj si" - samozrejme.

v tom, co prijimam - v tom je na pozadi implicitne povedane toto: vobec ma nezaujima vec ako iPhone inak ako hotova torta, ktoru zjem. Na zaciatku som si vybral cokoladovu, takze nebudem sa vrtat v tom, aby bola vanilkova alebo ze by cokolada mala byt o milimeter hrubsia :-) kupil som si hotovu vec, nejako funguje, ak s tym nemam radikalny problem, tak to pouzivam tak, ako to bolo navrhnute. Mam kopec inych oblasti, kde ovplyvnujem ovladanie, navrhujem ho, zavrhujem ho, prerabam ho, pytam sa ludi ako to ma byt, tam sa realizujem ;-)

kedze robim podobne veci, tak vcelku chapem, ze urobit rozhranie pre vacsinu je sakra tazka vec a najhorsie, co sa moze stat je to, ze zacnem pocuvat jednotlivcov jedneho po druhom a vyhoviem vsetkym radom - z tej jednej veci nakoniec urobim gulas.

No a nakoniec, tej roly tvorcu idei ovladania iOS som sa vzdal po zrelej uvahe, ktora koncila tym, ze v Apple je na to schopny team, ktory ma vo vacsine pripadov nesklamava - naposledy len appkou Music v iOS :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 15 čer 2018 19:50

swenak píše:Imazing, iTunes - přes oba se dá ukládat/nahrávat z aplikací v iPhonu.
Tak jasné o tom vím, dokonce to mám , ale jsou situace a místa kde není internet nebo je pomalá linka... V neposlední řadě to žere mobilní data, což není ideální když potřebuješ natáhnout nějakej větší soubor dat, někde na místě bez wi-fi nebo LTE :)
swenak píše:Ne, že bych s Ronym nesouhlasil v mnohém, ale za sebe - nedej se. Tady si postěžuj, ale my řešení nepřineseme. Piš na Apple. V opačném případě je vlákno jako hospoda, moc keců bez výsledku.
Nevím ani kam bych na apple psal, ale myslím že by jim to bylo slušně řečeno u řiti :D Tak asi záleží řešení čeho... Určitě je spousta věcí co mám jen špatně nastaveno, ale ani o tom nevím a tak remcám ....
swenak píše:Dělat toto ale všichni, jsme ještě na stromech
Já si naopak myslím že být víc lidí jako já, tak jsme mnohem dále. Protože by ty požadavky musel někdo řešit, dělat něco navíc, v mnoha případech i lépe. Možná by díky tomu vznikly i další OS. A i v dalších oblastech by se to možná hnulo a nejelo by se podle hesla: "však ono jim to stačí" ... nestačí ;)
rony píše:prijmut fakt....
Přijímat můžu, ale to nic nemění na tom že je to prostě dementní řešení a omezuje to uživatele. Respektivě at je ta struktura jaká chce, to mě jako uživateli může být šuma fuk, ale že si například nemůžeš prostě vyhradit na paměti v telefonu třeba 5GB místa kam by si si stahoval co si chtěl a mohl tam volně přistupovat i z PC to je fakt na palici. Nedávno jsem byl zrovna na baráku, potřeboval jsem stavební plány co mám na icloudu, jenže ten den nějak špatně foukal vítr a signál stál za prd a já se k tomu prostě nedostal, kdyby se to dalo normálně uložit... nic škoda slov :)
rony píše:A prijmut fakt, ze si exot....
Tak to je bez debaty, já jsem exot. Nikdy jsem netvrdil opak :) Já nic nepožaduju, já jen nechápu proč musím u aplikací zadávat heslo, když by to šlo otiskem, ale pouze za podmínky že budu mít nastavení heslo na telefonu, což nechci. Ty aplikace stejně heslo/otisk vyžadují bez ohledu na to jestli je v telefonu nastaveno zabezpečení nebo není.
rony píše:AJ ty to uz preboha chapes, ze to nejde, ze?
Nemám rád slovo nejde... Raději hledám řešení jak to udělat aby to šlo. Ale samozřejmě je mi jasný že spousta věcí nejde udělat tak jak bych je chtěl mít.
rony píše:No a uber zo svojej PYCHY a zakoduj si na odtlacok telefon a budes mat normalnym sposobom chranene vsetko - s dosledkom, ze ti ochrani teda aj tie aplikacie.
Nejde o pýchu ... Na aplikace to vliv nemá, ty heslo/otisk požadují nezávisle na úrovni zabezpečení telefonu. Kdyby to fungovalo tak že odemknu telefon otiskem a pak aplikace nevyžadují heslo/otisk je to úplně jiný kafe...
rony píše:Prosim ta, neopakuj mi repliku o tom ako je to otravne odomykat telefon. NIE NIE JE. NIE JE. FAKT NIE JE.
Mě to prostě nevyhovuje, nevím co víc k tomu říct, zkoušel jsem to, ale prostě mi to vadí a není to tak pohodlný jako bez toho (ono se mi nelíbí ani mačkat to tlačítko, mnohem radši bych byl kdyby se to mohlo odemknout jen prostým potažením směrem nahoru, to je bezpochyby podstatně snadnější, třeba v autě než kvrdlat se s tlačítkem, teda alespon pro mojí ruku), to je jedna věc. Druhá věc je že mi jakýkoli zabezpečování telefonu přijde zbytečný a třetí věc je že mi jde i o princip. Apple vyloženě nutí lidi aby si ty telefony zabezpečovali, neustále při každé aktualizaci podsouvá a upozonuje na heslo. To mi prostě vyloženě vadí a je to zásadní důvod důvod proč si heslo nenastavím. Kdyby mě s tím vyloženě furt neotravovali, ale místo toho hned na začátku se to jen zeptalo, chcete nastavit heslo ano/ne bez dalších kravin okolo, asi bych s tím takový problém neměl a nebo kdyby alespon absence zabezpečení neblokovala další funkce....
Vůbec nejde o pýchu, jde o to že si to chci dělat podle svýho a nehodlám se nikým tlačit do něčeho co nechci, co mi nevyhovuje a co mi přijde zbytečný, je jasný že některý věci dělat musím i když se mi to nelíbí, ale tohle je zrovna věc co si můžu zvolit a to je u iOS docela vyjímka, mít tu možnost volby :)
rony píše:kupil som si hotovu vec, nejako funguje, ak s tym nemam radikalny problem, tak to pouzivam tak, ako to bolo navrhnute
Vždyt přesně tak to já dělám. Ve finále jsem se přizpůsobil skoro všemu. Odmítám pouze zabezpečení a remcám že tomu chybí pár podle mě celkem podstatnejch věcí (hodně zásadní je to ukládání souborů, to je podle mě fakt základní věc a nebo třeba že nemůžu telefon ovládat z PC, teda alespon ne s PC s widlema, myslím tím třeba instalovat aplikace ze storu, mazat fotky a tak...). Na to ovládání se tak nějak dá zvyknout, je tam sice spousta věcí co nechápu a dali by se udělat jinak a rozhodně líp, ale to jsou věci co se dají kousnout (třeba fotky, nechápu proč tam musím mít ty složky, který jsou mi k ničemu, když by mi stačilo kliknout na fotky a zobrazili by se mi všechny fotky bez dalších prokliků, tohle by mělo jít nastavit co tam chci a nechi mít, bohužel opět nejde... je toho samozřejmě víc viz třeba ty vibrace, to mi hrozně točí, ale s tím nic dělat nejde ani kdyby chtěli... Každopádně nemá smysl vypisovat každou kravinu, stejně bych na spoustu věcí zapomněl a spousta věcí se dá přežít :D) .
Sice vím že si na to nezvyknu a budu na to remcat i za roky, ale tak nějak to budu stejně používat, protože mi nic jinýho nezbejvá :roll:

P.S. Dost jsem se do toho zamotal a vůbec už nevím na co jsem odpovídal a na co ne, možná v tom bude trošku guláš :D
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od SteveJSF » 16 čer 2018 00:17

Je to tak dlouhý a samé kecy... Řada z těch skutečných “problémů” mi připadají jen jako problémy někoho, kdo neumí své zařízení používat. Třeba jako neschopnost si uložit stavební plány do mobilu, aby je měl k dispozici online i offline. Tohle je prostě marný.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od swenak » 16 čer 2018 00:21

Zamotal a ne vše pochopil Já ale už asi chápu, že je to hospodské vlákno a pletl jsem se.

rony: I jenom jeden může být schopnější, než celá skupina. Nepřijímat ho (což není to samé, jako mu vyhovět), když jsme ta skupina a hlavně si jako ten jeden říkat, že nějaká anonymní skupina ví lépe, než on sám a proto nebudu nic neřešit je...no, já to vnímám jako škodu. Dělám přesně to, že řeším problémy klientů v unifikovaném prostředí a když jsou noví a i později, říkám jim, že poslední, co po nich chci je, aby se smiřovali s tím, jak funguje to, co jim dávám a jak jsem to navrhnul, udělal, nastavil. Pokud jim něco nevyhovuje, vždy je šance, že to jde udělat lépe. Nikdo nemá patent na mozek a když už nic jiné, alespoň to lidi nutí ho používat, na obou stranách.

Ale jak jsem psal, většina lidstva neřeší vůbec a veze se, část, jako je zdá se i zakladatel tématu neřeší, ale "pindá" bez snahy (nebo si sám nic nezjistí, nedá si poradit, odsuzuje, ač nezná, ...) a jen malá část dělá něco víc, i když neuspěje (oslovuje třeba výrobce, zkouší to dělat samo, ...) a ještě menší část uspěje (byť to nemusí být na nejlepší část, někdy stačí větší část "oblbnout" ). Tedy, dle mého, můžu se plést

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Jirka_S » 16 čer 2018 05:54

"...že mi jakýkoli zabezpečování telefonu přijde zbytečný..."
Nějak mě nenapadají ta správná slova, kterými bych tohle okomentoval. :D

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 16 čer 2018 11:05

Náhodou - ja sa bavím pri čítaní tohto vlákna :-)

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 16 čer 2018 23:50

SteveJSF píše:Řada z těch skutečných “problémů” ...
Kdyby to bylo něco fakt zásadního přes co se nedokážu přenést, tak jsem dávno přešel na jinej systém, kde bych asi podobný věci řešit nemusel, ale řešil bych zase úplně jiný :) Je spousta věcí co mi štve a komplikuje práci, ale v globálu zase spousta jinej funguje celkem solidně. Není to sice ideální, ale je to asi pořád ta nejlepší možnost co používat...
swenak píše:část, jako je zdá se i zakladatel tématu neřeší, ale "pindá" bez snahy (nebo si sám nic nezjistí, nedá si poradit, odsuzuje, ač nezná, ...)
Jak to že neřeší ? Všechno co jsem z pozice uživatele mohl už jsem vyzkoušel a přečet asi tak milion článků a zjistil co se dalo (respektivě spíš jen to co se nedá). Jsou věci co prostě nezměním, jsou nějak daný, to ale neznamená že mi vyhovujou ;) Poradit si nechám rád, ale ne každá rada je dobrá.
Jirka_S píše:Nějak mě nenapadají ta správná slova, kterými bych tohle okomentoval. :D
Já chápu že spousta lidí si pořizuje iPhone kvůli zabezpečení(ač v tom nevidím smysl) a jak čtu ty komentáře, tak mi přijde že tady je tím většina lidí úplně posedlá, ale já prostě nevidím důvod proč to mít chráněný heslem. To že bych telefon ztratil, je asi tak pravděpodobný jako že vyhraju ve sportce (kterou nesázím) a jinej smysl zabezpečení přeci nemá.
A ve finále, i kdybych to nějakým zázrakem ztratil, tak co se stane ? Prakticky nic... budu si muset nastavit pár novejch hesel a tím to celý hasne, podle mě celkem o nic nejde.
Anndy píše:Náhodou - ja sa bavím pri čítaní tohto vlákna :-)
To i já. Původně jsem čekal že tu budou lidi co budou znát odpovědi na nějaký věci, ale bud je všechno tak neřešitelný a nebo to nečtou lidi co by to vyřešit uměli :lol:
A už vůbec by mě nenapadlo že nikomu prakticky nic nevadí a každýmu to vyhovuje i když spousta věcí je navržena fakt prapodivně, jo většina věcí funguje a hodně toho funguje fakt perfektně, ale ovládání některých funkcí je slušně řečeno krkolomný... A možnosti nastavení a přizpůsobení dost omezený...
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od swenak » 17 čer 2018 06:19

Dle mého jenom potvrzujete, co jsem psal. Pokud jste toho tolik přečetl, fakta znáte a není co radit (mimochodem, zvracet a ptát se vypadá jinak) a téma je hospodské. Pokud kecáte a tolik jste toho nepřečetl a fakta neznáte (nebo je i znáte, ale nerozumíte jim), pak je téma opět hospodské. Tak o čem se tady bavíme? O okurkách?

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 17 čer 2018 06:31

Tak pozor. Tu sú len užívatelia. To znamená, že ak sa niečo nedá lebo systém to neumožňuje - tak užívatelia (aj tí najlepsi) s tým nič neurobia. Nie sú tvorcovia systému. A ochota a schopnosť odborne radiť - tu nechýba!
Na druhú stranu, dávne heslo Apple, ktoré mal a stále má v génoch znie “Think different” - nech to znamená čokoľvek :-).
Voľakedy to znamenalo systém, ktorý nevedel úplne všetko, ale to čo vedel, robil na takmer 100% a spoľahlivo. Proste práca je cieľ a nie cesta. Cesta k cieľu bola obvykle jedna (nie 3 ako inde) ale logická svižná a intuitívna - podobne ako systém celý. Len logika a filozofia je postavená inak (častokrát lepšie) ako konkurencia a je to vidieť dodnes.
Dnes sa konkurencia doťahuje, Apple trocha stratil na jednoduchosti - plus vývoj smeruje inam a je to pomerne vyrovnané. Dnes sa najväčší prínos a dominancia Apple presunul viac k celému “ekosystému” - proste prepojeniu a funkčnosti všetkých zariadení. Počítač, tablet, telefón, hodinky,... A že to u Apple funguje a konkurencia na to nemá žiadna. Ani sa neblíži.
A z tohto celého vyplýva filozofia, ktorá ti v “mikrosvete” jedného zariadenia nemusí vždy dať správnu logiku - ale z pohľadu “globálneho” to má (obvykle). Hlavná črta filozofie (alebo motív) ale ostáva - dôležitý je výsledok práce a jej jednoduchosť a nie cesta ako to spravíš. Nemáš riešiť systém ale používať to ako nástroj a sústrediť sa na svoji prácu a jej výsledok.
Samozrejme nič nie je definitívne (vývoj ide stále), nič nie je dokonalé (napriek snahe), nič nie je bez chýb, priority sú rôzne (Apple vs užívatelia) teda sú veci, ktoré my užívatelia musíme pretrpieť alebo jednoducho ignorovať.
Ale iste toto chápeš a môj príspevok je celkom neprínosný. Ale prečo nezabiť pár minút nedeľného rana ... Obrázek

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od JirkaT » 17 čer 2018 07:46

godzilak píše:……..Pokud máte na telefonu jako já několik různých emailů a účtů, skype, zprávy, WA, sms a pár dalších aplikací a denně vám chodí i stovky notifikací není možné na první pohled zjistit o co se jedná. U WP když mi cokoliv přišlo, zobrazil se na horní straně banner...….
Docela by mě zajímalo, jak jsi takovýto balík informací zvládal na W10M. A zejména v průběhu času, kdy to MS ladil a věčně polovina věcí nefungovala (některé nefungují dodnes). :roll:

A za druhé: pokud ti chodí denně stovky notifikací a haldy mailů z různých účtů, nebylo by rozumnější ten příval informací zpracovávat na něčem jiném, než na mobilu (s jakýmkoli systémem) v ruce ? :) A tu práci tedy jaksi přeorganizovat ?

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 17 čer 2018 11:21

swenak píše:Dle mého jenom potvrzujete, co jsem psal. Pokud jste toho tolik přečetl, fakta znáte a není co radit (mimochodem, zvracet a ptát se vypadá jinak) a téma je hospodské. Pokud kecáte a tolik jste toho nepřečetl a fakta neznáte (nebo je i znáte, ale nerozumíte jim), pak je téma opět hospodské. Tak o čem se tady bavíme? O okurkách?
To že jsem si toho spoustu přečetl neznamená že jsem všechno pochopil správně a nic mi neuniklo. Určitě je několik věcí co nechápu správně a proto je špatně používám, tudíž mi špatně fungují a jsem z toho rozladěn. Nikdo nezná všechno, o to mín já, který to používá několik měsíců....
JirkaT píše:Docela by mě zajímalo, jak jsi takovýto balík informací zvládal na W10M
No překvapivě docela dobře. On ten telefon moc věcí neuměl, takže s ním toho nešlo tolik dělat, měl i dost omezené funkce a možnosti, ale na tyhle věci to bylo třeba ideálnější. Dneska bych to už ale neměnil, tenhle OS je úplně někde jinde a i rychlostně je to úplně jiná liga.
JirkaT píše:...nebylo by rozumnější ten příval informací zpracovávat na něčem jiném, než na mobilu (s jakýmkoli systémem) v ruce ?...
To by samozřejmě bylo, ale když sedím 10-12 hodin denně v autě, tak těch variant zase nemám tolik. Na iOS je rychlost zpracovávání asi tak 5x větší než na WP, kde jsem si spoustu věcí jen označoval a řešil až doma. Nyní prakticky vše řeším okamžitě :) Množství notifikací se zmenšilo vhodnějším nastavením a roztříděním a také je zde více aplikací pro komunikaci, takže jsem spoustu věcí přesměroval jinam a jinak, takže se s tím dá pracovat mnohem lépe :)
Anndy píše:...“Think different”...


Perfetně napsáno.Každopádně já rozhodně "myslím jinak" než většina ... A netvrdím že vždy je to lepší.
Prostě nejsem člověk co by se snadno smířil s něčím co ho "sere". Většině lidí je nějaký ovládání ukradený, prostě se to nějak naučí a tak to dělají, vůbec nepřemýšlí nad tím že by se něco dalo dělat i jinak/snadněji/lépe/efektivněji...
Celkově je ten systém super, funkční, relativně přehlednej. Pochybuju že v tomhle ohledu se tomu něco vyrovná.
Nadruhou stranu je tam prostě pár věcí co mi nedávají spát a s kterejma se neumím tak snadno smířit, ale žít s tím nějak musím a používat je taky nějak musím i když se mi to nelíbí :lol:

Těžko ale říct zda je lepší, když cesta k cíli je jen jedna.... Osobně mám raději když možných cest je několik (čím více možností tím lépe).
Jistě, ekosystém applu je celkem známá veličina, ale to taky není pro každého. Do budoucna si chci pořídit ke dvěma telefonům ještě tablet s iOS, ale do PC bych určitě nešel (když cena 27" iMAC začíná někde na 55.000, tak mi to příliš připomíná drahotu) a ntb mi na žádnou práci ani zábavu nevyhovuje.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Odpovědět