Apple ID a iCloud

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
sebestaondrej
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2018 09:55

Apple ID a iCloud

Příspěvek od sebestaondrej » 12 zář 2018 10:00

Zdravím, mám dotaz týkající se Apple ID a iCloudu. Snad to popíšu srozumitelně a někdo bude umět ještě srozumitelněji poradit. Mám iPhone, historicky jsem měl apple ID založené na mém gmail účtu. Nyní mám ale v mobilu účet jmenoprijmeni@icloud.com. A za boha si nemohu vzpomenout, jak se mi to povedlo.

Rád bych si totiž vytvořil úplně nové apple ID, mail na icloudu a ten používat (a ne opravdu nechci používat to, co mám v mobilu). Jenže když si dám na webu apple vytvořit apple ID, zadám uzivatelskejmeno@icloud.com, napíše mi to, že apple ID nemůže být ve spojení @icloud.com.

Tak jak se mi, proboha, podařilo dostat jmenoprijmeni@icloud.com do mobilu? Uměl by mi prosím někdo poradit? Už se v tom řádně ztrácím a sory, jsem asi debil :D

Možná zkusím svůj dotaz co nejvíc zjednodušit. Dá se vytvořit apple ID s použitím icloud.com a netahat do toho gmail a jiné providery?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od SteveJSF » 12 zář 2018 11:29

Je to trošku komplikovaně popsané, takže se v tom trochu ztrácím. V každém případě je potřeba si uvědomit, co to je vlastně Apple ID. Je to totiž jakýkoliv login do kterékoliv služby u Applu. Může sloužit k přihlášení do více služeb, ale taky může být na některé služby odlišný. Je jedno, jestli je ve tvaru @icloud.com nebo @gmail.com, případně jiný.

Už před mnoha lety jsem si myslel, že přejdu na všechno od Applu, včetně e-mailu, ale za rok jsem toho litoval, protože Apple je v některých věcech trochu nestálý. Mám tedy e-maily vlastní a je jedno, jestli tady za 5 let bude Apple, nebo budu na Androidu nebo na něčem úplně jiném.

Co tedy vlastně chceš ty? Vytvořit si nové Apple ID? K čemu? Jedno společné ke všemu? Tj. nové přihlášení k iCloudu, mailu, iTunes/iBooks/App Store, Game Center? Podle mě by neměl být problém tohle vytvořit. Nedělám to každý den, ale pokud budu vytvářet opravdu nový účet a login, který nebyl nikde použit, mělo by to proběhnout bez problémů. I kdybych k tomu měl smazat nějaký iPhone a nastavit ho jako nový - tam se nabízí možnost začít od nuly a vytvořit si to.

sebestaondrej
Příspěvky: 2
Registrován: 12 zář 2018 09:55

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od sebestaondrej » 12 zář 2018 12:31

Je to komplikovaně popsané, protože se v tom sám ztrácím. Za to se omlouvám.

Jde mi o to, že jsem to svého stávajícího apple id nejakým způsobem míchal gmail. (byt ted mám v mobilu jmenoprijmeni@icloud.com).

A chci dosáhnout toho, že si založím nové apple id (tzn. mít vše u applu), včetně mailu, ale když si právě na stránkách applu dám vytvoření nového apple ID a do už. jména dám cokoliv s @icloud.com, píše mi to, že tahle koncovka není průchozí. A nevím, jak to obejít, když nechci dávat opět svůj @gmail.com e-mail.

Snad to bude takhle pochopitelnější.

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 217
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od Korwin » 12 zář 2018 12:48

E-mail adresa pro přihlášení do AID slouží pouze pro tvou identifikaci jako položka user. Pokud tam mas pro začátek gmail, tak to ničemu nevadí. iCloud e-mail se vytvoří automaticky a můžeš ho pak používat pro přihlášení stejně jakou ten gmail. Pod svým AID si můžeš pak vytvořit několik různých e-mailů s iCloud.com. Pokud ti někdo odcizi AID, a ty se k němu nebudeš moci dostat, je lepší mít pro ověření jiný e-mail, pomoci kterého si pak budeš schopen obnovit heslo a přístup. Pro e-maily můžeš mít spousty adres nezávislých na iCloud.
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od mike-biker » 12 zář 2018 15:34

Pokusím se sofistikovaněji odpovědět.
APPLE ID s tvarem xxxyyy@icloud.com lze vytvořit na iPhonu, který bude odhlášen z minulého účtu.
Takže zadáš vytvořit APPLE ID a mělo by to jít.
Další možnost je ta, že budeš mít jiné APPLE ID, např. blabla@seznam.cz, nebo gloglo@gmail.com a jako alias si zadáš emailovou adresu s semuapple@icloud.com. Podmínkou je, že tato adresa nebyla ještě nikdy použita.

Já mám opačný problém. Ještě když nebyl iCloud, měl jsem koncovku me@com. Nyní mám APPLE ID od seznamu a alias mám jmeno.prijmeni@icloud.com. Řešil jsem to i s nadnárodní podporou a docílit změnu APPLE ID na jmeno.prijmeni@icloud.com prostě nejde. :evil:
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od Hajnejch » 12 zář 2018 15:49

Nejde mít jeden e mail jako Apple ID a ten používat i jako primární mail. Jak je popsáno nade mnou je potřeba mít dva maily a jeden z toho může být od Applu ale druhý od někoho jiného. To z důvodu bezpečnosti. Ale kvůli tomu není potřeba zakládat nové Apple ID stačí si to stávající upravit zde https://appleid.apple.com/#!&page=signin

Už jen proto že změnou Apple ID přijdete o veškeré nákupy co jste doteď provedl. Apple ID je něco jako vaše občanka tak si jí upravujte, měňte ale nikdy bych jí nezahodil a šel pro novou. Obrazně řečeno.

Nejste ani první ani poslední kdo chce mít vše od jedné firmy. Za čas vás to přejde a zjistíte že je to tak lepší. Ne ve všem je Apple dobrý.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od SteveJSF » 12 zář 2018 15:56

@Hajnejch:
Ne změnou Apple ID, ale změnou účtu. Jak už tady výše bylo uvedeno, Apple ID jde změnit. Sám jsem to už několikrát dělal - účet stejný, jen jsem vyměnil mailovou adresu pro přihlašování za jinou.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od Hajnejch » 12 zář 2018 16:49

Já to dělal už taky několikrát. Samozřejmě že změnou emailu, z kontextu toho co jsem napsal se to snad dalo pochopit. Zvlášť když mu v posledním odstavci doporučuji aby si ponechal své současné Apple ID a jaké následky to může způsobit.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od emkei » 12 zář 2018 16:59

Hajnejch píše:Nejde mít jeden e mail jako Apple ID a ten používat i jako primární mail. Jak je popsáno nade mnou je potřeba mít dva maily a jeden z toho může být od Applu ale druhý od někoho jiného. To z důvodu bezpečnosti. Ale kvůli tomu není potřeba zakládat nové Apple ID stačí si to stávající upravit zde https://appleid.apple.com/#!&page=signin

Už jen proto že změnou Apple ID přijdete o veškeré nákupy co jste doteď provedl. Apple ID je něco jako vaše občanka tak si jí upravujte, měňte ale nikdy bych jí nezahodil a šel pro novou. Obrazně řečeno.

Nejste ani první ani poslední kdo chce mít vše od jedné firmy. Za čas vás to přejde a zjistíte že je to tak lepší. Ne ve všem je Apple dobrý.
Nejsem si jist (ale spise ano), ze je POTREBA mit dva emaily v souvislosti s aple ID. Tzv. recovery mail je volitelny. Dokonce pro jeho zrizeni (pokud neni) je potreba psat na support apple. Tedy spise bych napsal, ze pro apple ID je vhodne mit dva emaily prave kvuli zcizeni apple ID. Prispevek vyse spravne pise 'je lepsi mit', ale neni to podminkou. Nicmene je to asi OT.
life sucker × air consumer

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od flasher » 13 zář 2018 19:52

Apple ID s koncovkou @icloud.com nejde vytvořit. Nejdřív je nutné založit Apple ID s mailem od jiného providera (seznam, gmail), a pak to tohoto existujícího účtu zaregistrovat další mailovou adresu, pomocí které se dá pak přihlašovat do všech Apple zařízení stejně, jako přes původní Apple ID. Postup, jak Apple ID spravovat se dá najít třeba tady: https://www.beapple.pro/navody/jak-vytv ... -apple-id/

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od SteveJSF » 13 zář 2018 20:25

Adresa s koncovkou @icloud.com bude vždycky Apple ID (tudíž musí jít vytvořit, pokud to už nezrušili jako ty předchozí) a teď u sebe nemám volný iPhone, ale při jeho počátečním nastavení by se mělo vytvoření takové adresy nabízet. Není to tak?

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od flasher » 20 zář 2018 17:10

Celkem nedávno jsem zkoušel zakládat nové Apple ID a psalo mi to, že nesmí končit @icloud.com. Možná, že při instalaci nového zařízení to jde, to si jistý nejsem.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od mike-biker » 21 zář 2018 10:41

Pokud se zakládá z telefonu, pak xxx@icloud.com jde. Já jsem podobný účet asi před dvěma měsíci založil.
To samé před rokem a půl u přítelkyně.
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od flasher » 24 zář 2018 14:38

Ok, pak mi z toho vychazi, ze dodatecne Apple ID zalozene z webu nesmi koncit na @icloud.com, ale pokud se zalozi na zarizeni, pak ano.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple ID a iCloud

Příspěvek od mberdych » 24 zář 2018 16:52

Ano, pokud vím iCloud (e-mail) jde založit jen z iVeci.

Odpovědět