editace videa na MacOS

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
SonicxSonicx
Příspěvky: 4
Registrován: 30 črc 2018 21:20

editace videa na MacOS

Příspěvek od SonicxSonicx » 30 črc 2018 21:25

Ahoj,

poraďte mi prosím nějaký jednoduchý (na ovládání) sw pro základní editaci videa, ideálně něco free nebo ne drahou licenci.

Jedná se o střih videa pro následné zveřejnění na youtube.

Děkuji

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od tlacenka » 30 črc 2018 21:43

iMovie nestačí ?

Uživatelský avatar
moreplavec
Příspěvky: 211
Registrován: 29 čer 2013 06:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od moreplavec » 06 říj 2018 16:05

Jdu sem se zcela shodnou otázkou. Pracuji v iMovie a kupodivu to vůbec není špatné. Hledám něco jako iMovie, ale silnější nástroj, který by mi umožnil dělat videa s efekty jako vídám v Trailerech iMovie. Nebo mi v iMovie uniká funkce/skript/programovací jazyk, který by šlo takových efektů a plně síly využít?

Zároveň testuji Final Cut Pro. Není to špatné, ale nejspíše se předpokládá, že si vše dokoupím. Rád bych aplikaci, která už má připravenou řadu efektů, titulků apod. Nebo jsem ve Final Cut Pro něco zásadního přehlédl?

Díky za radu a těším se na vaše zkušenosti.
MacBook PRO 16" (i9/32GB/2TB), Macbook PRO 15" late 2013 (i7/16GB/500GB), Macbook 12", iPad mini, iPhone 8 plus

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od nunasjiri » 07 říj 2018 00:49

Tak to me zajima, taky striham v iMovie, a uvital bych efekty jako kdyz delam upoutavku- trailer


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od rony » 07 říj 2018 16:37

ja ak potrebujem cosi nad moznosti iMovie, tak urobim nejaku scenu v Keynote, tu vyexportujem ako kus videa a to vlozim do iMovie. Robievam to najma na zlozitejsie titulkove predely scen.

Ak potrebujem zlozitejsi titulok alebo vlozit cosi zlozitejsie do obrazu, tak spravim priesvitne PNG a prekryjem nim usek videa v iMovie.

Treba si poprezerat aj dalsi sw k MacOS a velakrat zistis, ze niektore kusky urobis inde a pospajas to v iMovie. Napr. podkladovu muziku v Garageband, vratane zvukovych efektov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
moreplavec
Příspěvky: 211
Registrován: 29 čer 2013 06:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od moreplavec » 09 říj 2018 07:52

Takhle to dělám také a myslel jsem si, že jsem neschopák, že si takto vypomáhám jinými aplikacemi :) V iMovie mám ještě několik problémů, třeba někdo bude vědět:

1. když potřebuji zobrazit foto/start videa zcela přesně na úder v hudbě, nějak nemůžu najít jak umístit něco do přesně daného zlomku vteřiny nebo dokonce zarovnat s nějakým výběžkem zvukové stopy
2. ve videích si neumím udělat nějaké poznámky a mezi nimi hledat a používat je, typicky mám několik rozhovoru z kterých si chci vybírat určité pasáže a neustále pak dohledávám nebo si to celé rozepíšu v aplikaci bokem
3. potřeboval bych si udělat "virtuální" videa, například mám video ze zápasu a z něj si udělat videa různých scén, gólů, pádů apod., ale nechci nic kopírovat, spíše virtuálně označit a pak zafiltrovat "všechny góly" atd...
4. dělat si efekty a tyto pak mít jako vlastní a používat opakovaně

Případně pokud toto iMovie neumí, tušíte na kterou aplikaci se s takovýmito požadavky obrátit. Rád si zaplatím nějakou rozumnou sumu, protože se v tom naučím a budu stříhat vše. Rychlý externí disk už je připraven.
MacBook PRO 16" (i9/32GB/2TB), Macbook PRO 15" late 2013 (i7/16GB/500GB), Macbook 12", iPad mini, iPhone 8 plus

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od rony » 09 říj 2018 09:37

3. projekt v iMovie nie je nic ine len virtualne vystrizky z originalnych zaznamov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: editace videa na MacOS

Příspěvek od MartyM » 08 pro 2018 08:32

já bych taky doporučil imovie,

Odpovědět