AppleTV 4.gen

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od rony » 25 led 2018 06:48

Vzdy a vsade. Lenze nikto z nas to nedokazeme, iba pouzivame, co je a tazko usudzovat, ci sa priestor a zlepsovanie tvojim zelanym smerom vobec uberie. Ak by tvorca Youtube chcel, prepinanie uctov ti tam zabuduje.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Mironet » 25 led 2018 10:21

Nechci přizpůsobení nějakým mým vysoce individuálním potřebám. Myslím, že hodně rodin sdílí ATV mezi více členy a na Youtube je dneska každej... Přijde mi to jen nelogické ze strany Googlu/Applu. Stejně tak u hudby, Apple tlačí rodinné člensví v Apple Music, ale na ATV se nedají snadno přepnout členové domácnosti? Nechápu.

Začal jsem to řešit, když jsem si včera četl o HomePodu a začal jej do budoucna zvažovat. Jestli na tom bude stejně, tedy zamknutý pro jednoho uživatele, tak to pro mě bude dost velké mínus. Ale stále doufám, že podle hlasu při "Hey Siri," bude schopen identifikovat víc lidí a hrát jejich hudbu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od rony » 25 led 2018 10:29

Pozri, mozes argumentovat ako velmi vela ludi je a ako velmi by to pouzivali. A stale sa nic nestane. Ono nenapadli ta ako prveho, ani Google ani Apple zrejme neziju v blahej nevedomosti, ze taketo informacie existuju. Maju dokonca moznosti to urobit. Nestalo sa. Nie preto, ze by o tom nevedeli. Budeme teda hladat argumenty ako velmi by sa to pouzivalo?

Google mohol smahom do Youtube dat prepinanie identit. NEDAL. Mohol, urcite vie, ze taka funkcia sa da spravit. NESPRAVIL.
to iste Apple ak hovoris o prepinani profilov. Stopercente vedia, ze takato funkcia moze existovat. A neexistuje.

U Apple to aspon trosku chapem, ze ak je zakladom iOS, tak multiuser by bola hodne velka vec, ktora sa neda urobit, ze dnes zacnite a do konca mesiaca mate. Pri tom rozsahu dopadu by som tipoval, ze kym by skoncili, tak este vydaju dve tri generacie iOS. A to si fandim :-) Z toho pre teba vyplyva, ake informacie mas sledovat - ci sa to uz nahodou nedeje. Nic nenasvedcuje, ze ano...

Homepod informcie uz chodia. Minimalne je iste, ze DOKAZE rozoznat uzivatelov od seba. To je ale len potvrdena schopnost. Rozhodne som nikde necital nic take, ze "prehovoris a homepod sa prepne na profil daneho cloveka". Presnejsie si ani neviem teraz predstavit ako by tie profily ludi v Homepode mali vlasne vyzerat a co sa v nich teda ma rozlisovat. Homepod bude airplay reprak a bude mat siri vratane homekit hubu. Ten uz teraz vie, ze existuje viac ludi.
Naposledy upravil(a) rony dne 25 led 2018 10:35, celkem upraveno 1 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od casey » 25 led 2018 10:30

Mironet píše:Nechci přizpůsobení nějakým mým vysoce individuálním potřebám. Myslím, že hodně rodin sdílí ATV mezi více členy a na Youtube je dneska každej... Přijde mi to jen nelogické ze strany Googlu/Applu. Stejně tak u hudby, Apple tlačí rodinné člensví v Apple Music, ale na ATV se nedají snadno přepnout členové domácnosti? Nechápu.
Já osobně bych to stejně nevyužil. Mám dvoufázové ověřování pro svůj Google účet a "nenapsatelné" heslo. Než bych to tam nějak nacvakal, tak vyroste strom.
Jednoduché přepnutí nechci, protože nepotřebuji, aby děti viděly do mého účtu. Případně, aby se z něj nekoukaly na blbosti a já bych pak v historii nenašel to, co opravdu hledám.

To je pro mě mnohem snazší pustit to na iPhone s výstupem do Apple TV. Takže za mě cajk :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od rony » 25 led 2018 10:37

casey: asi tak, pri viac uzivateloch je jednoduchsie ak pouziju Airplay. Presne si kapol na problem prepinania uctov... v case FaceID by mohol byt pomaly odstraneny ale aj tak to tak skoro nebude.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Mironet » 08 úno 2018 10:52

Vývojáři YouTube asi čtou tohle fórum. Dnes vyšla aktualizace aplikace, která obsahuje funkci přepínání uživatelských účtů.

Alexander
Příspěvky: 24
Registrován: 15 lis 2015 10:36

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Alexander » 15 říj 2018 18:06

Čau, přestalo fungovat připojení k internetu. V nastavení - síť, mi to ukazuje, že jsem připojen k síti, jak wifi, tak i LAN. Ale nefunguje youtube, HBO GO, Netflix, APP Store, prostě nic. Zkoušel jsem i jiný router, taky to nejede.

-BoarD-
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2016 22:56

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od -BoarD- » 22 říj 2018 18:37

Ahoj, mám dotaz na majitele Apple TV, je možné v aplikaci “domácnost” nastavit automatizaci i u starších Apple TV nebo na to potřebuji 4. gen?
Děkuji

Koby
Příspěvky: 210
Registrován: 12 bře 2015 19:49

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Koby » 05 lis 2018 16:05

Ahoj, mohu mít dotaz, jak máte nastavený výstup z Apple TV do tv?

řeším trhání videí, tzv stuttering.

Standart se mi nastavil na 4k HDR 60hz, ale v tom se mi prostě videa trhají, dal jsem 50hz ale pořád to není uplně ono, navíc mám pocit, že je to video od videa z itunes jiný.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od SharkeeCZ » 05 lis 2018 20:49

Tak ono bude asi záležet i na TV (to nastavení).
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Koby
Příspěvky: 210
Registrován: 12 bře 2015 19:49

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Koby » 06 lis 2018 15:02

mám tohle Samsung ue55nu7472 tam žádný nastavení co se frekvencí týče není... Ale po hodinách na google různě po světě je to tak, že drtivá většina filmů na itunes jsou z blue ray atd a tím pádem 24p, tudíž nastavení outputu je na 24hz a nic lepšího se z toho nedostane. Netflix, youtube atd běží v 50 nebo 60, případně násobcích jako 25 nebo 30. Smutný je, že i v iwant a istyle to maj nastavený špatně a vubec jim to nevadí, že jako demo pouštěj lidem pulldown 3:2 v 60hz.. :))


Ještě tohle je teda dost zmateční pro mě, viz. https://support.apple.com/cs-cz/HT208288

clovekzavolantem
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2018 16:41

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od clovekzavolantem » 10 pro 2018 14:35

Rád bych se zeptal, zda se víc vyplatí jen apple tv, nebo celá chytrá televize.
Tv máme už asi 10 let 107 cm plasma. Ta zřejmě co nevidět odejde do věčných lovišť. Vzhledem k tomu že máme doma iphony a ipady, tak mě zajímá jestli má smysl koupit jen apple tv? Nebo je lepší celá chytrá televize? Nevím jak moc jiné systémy umí pracovat s applem. Co mě třeba bude štvát budou 2 ovladače. Hledám v tom nějakou přidanou hodnotu.
Dík

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od rony » 10 pro 2018 16:32

radsej atv

dovody:

mas Apple prostredie na to je daleko vhodnejsia atv

tv sa kupuje s kludom na 10r a smart funkcie bohuzial su v pohode daleko kratsi cas.

lenze dnes vlastne niet ine tv ako tie smart.

zameraj sa teda radsej na kupu atv a tv ale spolocne v sume aku povazujes za prijatelnu
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Mironet » 10 pro 2018 16:50

Kupoval jsem chytrou TV před měsícem a cca 2010, obojí Samsung s jejich smarthubem. Příjemně mě překvapilo, že oproti roku 2010, kde byly všechny chytré funkce pro mě zcela nepoužitelné (rychlost, lagy, padání), jejich aktuální smart TV bych si už dokázal představit, že používám jako nenáročný uživatel na Netflix, HBO GO nebo Youtube. Oproti komfortu ATV tam už v podstatě nevidím rozdíl. Výhody ATV dnes vidím v 1) Airplay (hlavní důvod) 2) absence Infuse (celou videotéku mám na Google Disku a přistupuji na ni přes Infuse, u smart tv nelze, 3) nějaké exotičtější aplikaci nebo službě, která na Smart TV není, 4) podporu do budoucna ze zkušeností čekám spíše od Applu než od Samsungu. Samsung je schopný vám za dva roky oznámit, že ukončuje podporu pro Youtube nebo Netflix aplikaci a k prvnímu příštího měsíce aplikace přestává fungovat.
UPDATE: Ještě bych dodal specifické funkce od Applu, jestli celá domácnost jede v ekosystému: Fotky, Filmy, Hudba, Podcasty (byť vše omezeno na jedno Apple ID bez možnosti rychlého přepnutí).

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 pro 2018 17:26

Mám to stejně. Nová Samsung TV bohatě stačí. ATV používám jen při AirPlay toho co SamsungTV neumí (HorizonGo), jinak vše přímo na TV.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od musashi » 11 pro 2018 19:49

Mne osobne zase prijde, ze hloupa TV ma daleko vyssi moralni zivotnost ...
Z moji zkusenosti stoji ta podpora vyrobcu za tuzku, takze ja TV beru jen jako "monitor" a chytre funkce chci mit vyvedene ven a mit moznost je kdykoliv zmenit (napr. prejit z Rapsberry Pi na ATV, potom na ATV4k ci jinou platformu) ...

johny4cz
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2019 22:31

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od johny4cz » 21 říj 2019 09:45

Používám přibližně rok a půl.
Zde pár postřehů, které mi možná pomůžete vyřešit, možná ne a bude to fungovat jen jako uživatelský pohled.

Využívám (a koupil) primárně na sledování internetových videí jako např HBO Go, Stream.cz (dnes už TV Seznam), Mall Tv, iVysilani, Skylink, Youtube, DVTV + přehrávání vlastního obsahu z PC. Dále jsem očekával, že si na Apple TV budu moci nějakým pohodlným způsobem prohlížet vlastní fotografie. A samozřejmě používám občas zrcadlení obrazovky.

Co se týká sledování internetových videí. Tak aktuálně nefunguje (neaktualizuje se) Tv Seznam, respektive Stream. Aplikace Mall TV má otřesné ovládání. Aplikace iVysilání ofiko neexistuje, ale naštěstí zde jeden super člověk vytvořil neofiko app, která funguje skvěle. Skylink už hroznou dobu slibuje, že aplikace pro Apple TV brzy bude. Naposledy v srpnu slibovali během pár týdnů, ale zatím stále nic. Dále neextuje aplikace pro O2 TV, ani Playtvak (idnes).
Tím chci říct, že je zatím v ČR pořád poměrně málo aplikací přímo pro Apple TV, které podporují přehrávání internetové tvorby. Naštěstí většina podporuje alespoň Airplay2.
Ostatní aplikace, které jsem zmínil fungují velmi dobře a je to moc pohodlné.

Další věc, se kterou jsem bojoval a stále trochu bojuji je prohlížení vlastních fotek a videí. Pro snazší přehrávání videí jsem si pořídil externí síťový disk WD My Cloud 3TB + aplikaci Infuse 6. Vlastní videa díky tomu přehrávám velmi snadno.
Horší je to s vlastními fotkami. Fotky a videa vyfocené iPhonem se hodí do aplikace photos a vše krásně funguje. Ovšem pokud máte starší fotky vyfocené třeba kompaktem (v mém případě dejme tomu fotky a videa z let 2000-2010) je problém. Infuse přehraje videa. Fotky ovšem ne. Házet je všechny do iCloudu se mi nechce a jiné pohodlné řešení jsem zatím neobjevil. Síťový disk má vlastní aplikaci WD My Cloud + Easy WDCloud, ani jedna z nich nefunguje úplně spolehlivě a neumí zobrazit všechny formáty.

Dám příklad. Otevřu si na síťovém disku album "2007-07 dovolená Itálie" kde mám složku fotky a složku videa. Videa přehraju v infuse. Na fotky musím použít WD my cloud a doufat, že si s fotkami poradí a nespadne.

Pokud existuje aplikace, která si bezpečně poradí s prohlížením videí i fotek po složkách, budu spokojený.

Další věc, která mě trochu zaskočila, je absence přehrávání/prohlížení obsahu uloženém na iCloud. Lze prohlížet pouze fotky/videa z knihovny. Ale pokud mám např video hozené v iCloud souborech, tak si ho na Apple TV nespustím (nebo o tom jen nevím). Takže mám sice 200 Gb iCloud, ale používám opravdu jen jako zálohu iPhonů a iPadu. Svůj obsah, který si chci někdy prohlížet musím dávat na síťový disk.



Na závěr bych chtěl říct, že jsem s Apple TV 4k opravdu spokojený. A upřímně jsem za ni rád. Jen jsem výše popsal věci, které mi trochu vadí a když se mi je podaří vyřešit, budu ještě šťastnější :-)
iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, iPhone Xr
iPad 2, iPad 2018
Apple TV 4k

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Mironet » 21 říj 2019 10:10

Ono o Applu obecně platí, že když chceš jejich věci používat jinak než bylo zamýšleno, tak velmi rychle narazíš. Já jsem naštěstí naladěn na jejich filozofii už dlouho, takže mi fakt ani jednou nenapadlo chtít na ATV přehrát film ze složky v iCloudu. Prostě fotky jsou ve Fotkách, domácí filmy v iMovie, filmy v Infuse nebo iTunes, další služby mají svoje aplikace. Zrovna ta slideshow u fotek si myslím, že by přes Airplay nebyla problém, ale jakékoli video na pravidelné používání je nepohodlné. Jen jednorázově když chcete ukázat třeba návštěvě. Pokud si někdo přinese fotky na flashce a hledá, kam to zezadu zapojit, sorry, to je proti filozofii Applu.

To, že české služby ATV úspěšně ignorují není problém Applu, ale českých služeb. Kdybych chtěl sledovat hovadiny na Voyo nebo něčem podobném, tak si před koupí ověřím, že ATV podporují. Naštěstí maximum českého vysílání co snesu je občas ČT24 a na to mi stačí zdarma sledovani.tv. Zrovna u veřejnoprávní TV mi ale z podstaty věci dost vadí, že nové platformy naprosto ignorují, zvlášť když Český rozhlas vkročil velmi úspěšně do podcastů. Je ostuda, že člověk tady z fóra udělá aplikaci ve vlastním volném čase a Česká televize není schopna udělat ten krok vpřed a třeba jej jen kontaktovat a jeho produkt koupit.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od casey » 21 říj 2019 10:23

SledovaniTV už se dá na ATV rozjet i v režimu zdarma? Zkoušel jsem to nedávno na pro ATV to chtělo placený tarif.

johny4cz
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2019 22:31

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od johny4cz » 21 říj 2019 10:53

> Mironet

S tou Apple filozofií to chápu, ale přesto si myslím, že by mohl někdo udělat aplikaci podobnou infuse, která by byla schopna krom disk google, OneDrive, dropbox a vlastního síťového disku přidat i iCloud.
Stejně tak věřím, že by neměl být problém pro vývojáře udělat aplikaci, která umí prohlížet fotky i videa. A možná i existuje, ale nevím o ní.

S těmi věcmi, že nepřímo narážíš na to, že jsem si neověřil, které aplikace jsou podporované v Apple TV to samozřejmě není pravda. Věděl jsem moc dobře, které aplikace tam jsou a které ne. Jen jsem si posteskl, že došlo k minimálnímu vývoji a jsem si pochopitelně vědom, že to není vina Applu, ale právě těch poskytovatelů služeb. Mimochodem jsem nezmínil jednu App, kvůli které jsem si vlastně Apple TV pořídil a tou je NBA. Konečně jsem si mohl sledovat zápasy pohodlně v obýváku na velké obrazovce.
iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, iPhone Xr
iPad 2, iPad 2018
Apple TV 4k

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od cinges » 21 říj 2019 11:02

Ako dobre teda funguje AirPlay(2)? Momentalne mam android tv, v podstate mi postacuje, jedine co obcas spravim, ze na telke pustim serial z macbooku cez chromecast, ktory na netflixe nie je.. (prehliadac je na androidtv nepouzitelny) ale nie je to ideal, obcas to sekne, zblbnu farby, atd.
Planujem ist do AppleTv, skor ci neskor, a dufal som, ze s airplay to bude o dost lepsie..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Mironet » 21 říj 2019 11:34

casey píše:
21 říj 2019 10:23
SledovaniTV už se dá na ATV rozjet i v režimu zdarma? Zkoušel jsem to nedávno na pro ATV to chtělo placený tarif.
Něco takového si taky pamatuju, ale teď mi to jede. Možná vytvořit u nich účet a po trial verzi zůstane zdarma ČT? Nevím.
cinges píše:
21 říj 2019 11:02
Ako dobre teda funguje AirPlay(2)? Momentalne mam android tv, v podstate mi postacuje, jedine co obcas spravim, ze na telke pustim serial z macbooku cez chromecast, ktory na netflixe nie je.. (prehliadac je na androidtv nepouzitelny) ale nie je to ideal, obcas to sekne, zblbnu farby, atd.
Planujem ist do AppleTv, skor ci neskor, a dufal som, ze s airplay to bude o dost lepsie..
Airplay je na dobré wifi naprosto spolehlivé. Popravdě, kdybych měl novou smart TV, která podporuje Airplay2 a Infuse, tak nemám důvod mít o krabičku v obýváku navíc. Otázka je, jestli Airplay na smart Tv bude stejně stabilní jako na Apple TV.
johny4cz píše:
21 říj 2019 10:53
> Mironet

S těmi věcmi, že nepřímo narážíš na to, že jsem si neověřil, které aplikace jsou podporované v Apple TV to samozřejmě není pravda. Věděl jsem moc dobře, které aplikace tam jsou a které ne. Jen jsem si posteskl, že došlo k minimálnímu vývoji a jsem si pochopitelně vědom, že to není vina Applu, ale právě těch poskytovatelů služeb.
Na nic nenarážím, snad jen na to, že Česká televize svým přístupem předem vzdává boj o mladé diváky. Když má BBC svůj iPlayer na všech platformách, proč netlačí ČT svoje iVysílání všude, kde to jde? Množina diváků ČT a majitelů Apple TV se myslím může docela prolínat; narozdíl od množiny diváků Novy nebo TV Barrandov, kde se majitelé Apple TV počítají nejspíš v jednotkách kusů.

Odpovědět