Výchozí upozornění v kalendáři

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
rychtarik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2013 09:48

Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od rychtarik » 16 lis 2018 16:23

Zdravím, řeším problém s kalendářem na Macu, pokud přidávám událost, tak se mi vždy nastaví do synchronizace do ostatních zařízení (iPhone a iPad) upozornění 1hod.předem. Když přidávám událost na iOS nebo přímo na webu iCloud.com, je vše ok. Na Macu jsem sice upozornění vypnul, ale nemám aktivní volbu "Tato výchozí upozornění použít jen v tomto počítači", která zůstala zaškrtnutá a to je dle mě ten problém. Může se někdo mrknout k sobě do nastavení, zda tuto volbu lze měnit? Děkuji
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-11-07 v 15.55.06.png

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od casey » 16 lis 2018 16:34

Zajímavé.
Měl jsem volbu aktivní.
Pak jsem všude nastavit Žádná upozornění a volba se zneaktivnila.
Když jsem si zase nastavil upozornění zpět, zůstala volba stále neaktivní a už ji taky nijak nezměním. :-)

rychtarik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2013 09:48

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od rychtarik » 16 lis 2018 20:52

No tak to je velmi zajimave ... ze bych chyba v systemu?

rychtarik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2013 09:48

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od rychtarik » 03 pro 2018 09:13

casey píše:
16 lis 2018 16:34
Zajímavé.
Měl jsem volbu aktivní.
Pak jsem všude nastavit Žádná upozornění a volba se zneaktivnila.
Když jsem si zase nastavil upozornění zpět, zůstala volba stále neaktivní a už ji taky nijak nezměním. :-)
Zůstalo ti to tedy tak a nebo jsi to nějak vyřešil? Mě se nedaří žádným způsobem volbu aktivovat, už bohužel uvažuji o placené appce druhé strany, ale je to škoda. Nemohl by se tady někdo ve foru mrknout k sobě a vyzkoušet to? Moc díky

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od Hajnejch » 03 pro 2018 19:31

Tak jsem si to zkusil a u účtu kde si změníte jakoukoliv hodnotu z rozevíracího menu tak volba se zatržítkem zešedne a už mi nešla změnit.

rychtarik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2013 09:48

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od rychtarik » 03 pro 2018 21:11

Hajnejch píše:
03 pro 2018 19:31
Tak jsem si to zkusil a u účtu kde si změníte jakoukoliv hodnotu z rozevíracího menu tak volba se zatržítkem zešedne a už mi nešla změnit.
Díky za zkoušku, tak mám aspoň potvrzeno, že už to dělá několika uživatelům ... Teď jen přijít na to, jestli je to opravdu chyba v systému macOS Mojave (neřešili jsme tady, kdo to na čem zkoušel) nebo zda-li je problém ještě jinde v nastavení systému. Zapisovat si schůzky nebo upomínky na Macu a pak je muset editovat ještě na jiném zařízení (jelikož si kalendář na Macu nastaví defaultně alarm na 1hod před událostí i když je to vypnuto) popř. na iCloudu mi připadá jako velký problém ...😔

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od Hajnejch » 04 pro 2018 20:22

Já si přidávám věci do kalendáře na mobilu nebo iPadu. Na zkoušku jsem si zkusil přidat událost i na Macu a bez ohledu na nastavení v předvolbách to jde změnit přímo v Macu, takže není potřeba to měnit jinde jak jste popisoval. Zkoušeno na nejnovější verzi MacOS.

rychtarik
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2013 09:48

Re: Výchozí upozornění v kalendáři

Příspěvek od rychtarik » 04 pro 2018 20:44

Hajnejch píše:
04 pro 2018 20:22
Já si přidávám věci do kalendáře na mobilu nebo iPadu. Na zkoušku jsem si zkusil přidat událost i na Macu a bez ohledu na nastavení v předvolbách to jde změnit přímo v Macu, takže není potřeba to měnit jinde jak jste popisoval. Zkoušeno na nejnovější verzi MacOS.
Dnes jsem to řešil s českou i s vyšší zahraniční podporou, strávil jsem na telefonu s nimi 2 hod., právě jsem jim odelsal logy i video. Zkoušeli to nasimulovat se mnou a stalo se jim to samé, vypadá to na chybu v osX. Mám samozřejmě také nejnovější Mojave 10.14.1
Mě to při každé nové události nastaví bez ohledu na nastavení alarm na 1hod. před událostí, což se ne většinou hodí, proto to následně musím upravovat na iPhonu nebo iPadu. Samozřejmě když dělám schůzku z telefonu nebo v tabletu, je vše ok.

Odpovědět