Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od jablecnysvet » 21 lis 2018 22:52

Zdravíčko,

jak již předmět vypovídá, sháním náhradu své současné stále funkční tiskárny HP LaserJet 1018. Tiskárna je 12 let stará a už občas zlobí - někdy nechce tisknout, jindy je v pohodě.
Rozhodl jsem se proto pro modernizaci, jelikož se jedná o nejstarší kousek počítačového vybavení.

Požadavky na tiskárnu:
- dávám přednost HP případně SAMSUNG jelikož tiskárny SAMSUNG konstruuje a spravuje jejich podporu právě společnost HP
- laser => ne opravdu na tom fotky tisknout nebudu. Nejčastěji se na tom budou tisknout faktury za mé služby.
- skener => současný skener je stejně starý jako tiskárna a už bohužel delší dobu nefunguje proto hledám multifunkční řešení, abych zabil dvě mouchy jednou ranou a také, abych si zdigitalizoval faktury.
- WIFI nebo Etherenet případně obojí => aby tiskárna mohla být v síti a dalo se tak tisknout i z mobilních zařízení.
- Oboustranný tisk - současná tiskárna to neumí, takže se musí tisknout nejdříve liché stránky a pak sudé. :D To je asi tak všechno co od tiskárny potřebuji.

Co za multifunkční řešení HP nebo jiné značky řekněme do 15 000 doporučíte? Plánuji to optimálně zase tak na 10 let. Nechci CANON - několik špatných zkušeností a zbytečně drahé originální tonery oproti HP.

Díky

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od lipon » 22 lis 2018 09:13

a co třeba Brother MFC-L8690?
Přímo s touhle zkušenost nemám, ale měli jsem v kanclu podobnou černobílou laserovku, s duplexním skenováním i tiskem, tiskli i skenovali jsme docela hodně.
Má dobrý obslužný SW i pro OS X, skenovat jde i přímo na flešku (má zepředu USB), skenovat jde jak z počítače - různé profily skenování, tak i tlačítkem z tiskárny do počítače v síti, i na tiskárně šlo navolit jak naskenovat (barevně, ČB, rozlišení, jedno- či oboustranně, ...), šel vybrat počítač, do kterého skenovat apod.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od SharkeeCZ » 22 lis 2018 09:15

Asi bych se obrátil na odborníky na tiskárny, ale na první pohled toto nebude špatná volba

http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=CF379A
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od jablecnysvet » 22 lis 2018 15:36

SharkeeCZ Tak přesně tahle je jedna z mých favoritů.
lipon Brother právě vůbec neznám. Cenově jsou velmi dostupné, ale už je dost obtížné najít nějaké recenze - spolehlivost, kvalita tisku...
V USA je tahle značka docela používaná, ale asi se budu muset na ní někde zeptat.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od lipon » 22 lis 2018 20:53

mám s ní "pouze" 6 letou zkušenost, s MFC 8880DN
za tu dobu potřebovala běžný servis (čištění válců), 2x po sobě oprava podavače skeneru - zlobil při duplex skenování
jinak vše OK

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Síťová barevná multifunkční laserová tiskárna

Příspěvek od jablecnysvet » 22 lis 2018 23:49

lipon Jo, tak to je podobná údržba jako u mé HP. Tam jsem teda nikdy nic neměnil, jen jsem dával tonery a jednou za čas obětoval papír na vyčištění válců a teď teda po 12ti letech výměna USB kabelu. Jsou to právě ovladače tiskárny co mě drží na 10.13.6, protože to je poslední systém, který ještě zvládne ovladače primárně psané pro 10.12.6. a Windows 10, kde HP oficiálně u této tiskárny a také u modelu 1022 ukončilo podporu. Zkoušel jsem právě na Macbook Air instalovat Mojave a tiskárnu už jsem tam nerozchodil...
Takže mám zatím všude 10.13.6 a upgradovat zatím nemůžu. Laptop s Windows žádný nemám, takže tam mě podpora netrápí.

Jinak jsem zjistil, proč tiskárna zlobila. Vyměnil jsem USB kabel za nový a už nezlobí. Ale stejně to chci zmodernizovat kvůli ovladačům. :)

Odpovědět