Rámeček na M.2 NVMe SSD disk s Thunderbolt (USB-C) připojením

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Rámeček na M.2 NVMe SSD disk s Thunderbolt (USB-C) připojením

Příspěvek od DidaJI » 26 pro 2018 11:15

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo ověřený nějaký dobrý externí rámeček na M.2 NVMe SSD disk k MacBooku PRO s USB-C konektorem? Potřeboval bych právě jen rámeček. Mám doma jeden volný SSD Samsung 970 EVO 1TB a rád bych ho využil jako externí uložiště. Ideální by bylo, kdyby podporoval co nejvyšší přenosové rychlsoti,uvedený disk mi dělá ve stolním počítači v Mojave 3000MB/s při čtení a 2500MB/s při zápisu, tak abych ho alespoň trochu využil.
Většina obchodů u nás prodává bohužel pouze osazený rámeček s diskem a to nepotřebuji.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Rámeček na M.2 NVMe SSD disk s Thunderbolt (USB-C) připojením

Příspěvek od jurast » 28 pro 2018 08:42

Možnosti jsou aktuálně 2.

Aliexpress USB-C rámeček. Objednal jsem. Dorazil. Je to použitelné, ale žádný velký rychlostní šlágr. Taky se mi totiž doma válel jeden nvme disk od Kingstonu. Hodně tam recenzenti upozorňují na teplotu. Já s tím u té 240 zatím nějaký zásadní problém nemám.
Link: https://www.aliexpress.com/item/XT-XINT ... 68071.html
Plus jsem si k tomu koupil oboustranný usbc kabel.

Druhou možností, pokud člověk neřeší peníze a jde po výkonu, je po novu rámeček od iTec. Aktuálně asi nejlevnější na czc. https://www.czc.cz/i-tec-thunderbolt-3- ... 71/produkt

Pokud bys šel druhou cestou, tak se pak pochlub s rychlostmi. ;)
Hezký zbytek svátků.

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: Rámeček na M.2 NVMe SSD disk s Thunderbolt (USB-C) připojením

Příspěvek od DidaJI » 28 pro 2018 19:03

Ahoj,

tak přesně tyhle dva jsem taky našel a rozhoduji se, jestli jít do drahého iTecu, nebo do neznačkové číny. Momentálně vyhrává názor, objednat oboje, M.2 disků mám doma víc, tak bych to využil. Ten čínskej bych si nechal a ten iTec vyzkoušel a jestli to nebude dosahovat něajak výrazně vyšších rychlostí, tak asi do 14 dnů vrátil. Pokud to bude rozumně rychlé, tak bych si nechal oba.

Každopádně díky za reakci a hezký nový rok.

Odpovědět