Přesun velkých videí iPhone - Mac

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od Adam.H » 08 led 2019 23:25

Zdravím a rád bych se optal na praktické zkušenosti přesouvání velkých videí natočených na iPhone, které potřebuji dostat do macu.
Jde mi hlavně o jednoduchost.
Příklad: na telefonu natočím několik videí, které mají celkový čas třeba 30 minut (někdy jsou i ve 4K) a potřebuji je dostat do Macu. Poté je promazávám, upravuji, dávám na Youtube ...

Jak to co nejlépe udělat? Tahat to přes iCloud je hloupost, protože je někdy ve výsledku všechny smažu a točím znovu :) AirDrop se snaží videa na počátku asi komprimovat, což taky nechci ... a když připojím iPhone do Macu kabelem, tak se mi ve Finderu iPhone nezobrazí.... A importovat videa do appky Fotky, aby se mi znovu posílaly na iCloud a musel je pak stejně exportovat ... :shock:

Díky za rady

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od czhook » 08 led 2019 23:28

Přesně tohle dělám přes appku Documents - ve Fotkách si označím videa a dám sdílet - uložit do Souborů a vyberu Documents - tam se videa uloží a buď je do Macu zkopíruju přes wifi nebo skrz iTunes
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od Hnata » 09 led 2019 09:55

Tak tohle by mě zajímalo jak to je myšleno s tím přesunem do Dokumentů ... protože to je zase jen přes iCloud a to znamená to nahrávat na iCloud na jednom zařízení - na druhém (Macu) to zase stahovat a pak zjistit že to bylo zbytečné ... atd. dokola. Nebo to špatně chápu?

Já používám aplikaci MediaTrans - kdysi byla v nějakém balíčku zadarmo a nevím jestli se za ní něco platí. Super je v tom, že po připojení iPhonu kabelem nabízí několik možností jak s daty na něm naložit - například můžu tlačítkem jednoduše iPhone otevřít jako Flash drive a s daty pak nakládat dle libosti, nebo právě otevřít složku videí na iPhonu a z ní přímo přes kabelové spojení videa stáhnout do Macu

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od Mironet » 09 led 2019 13:33

Na to je přece v Macu přímo aplikace - Přenos obrázků.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od czhook » 09 led 2019 17:05

Vůbec ne jen přes iCloud, ale i přes wifi nebo kabelem - za mě nejlepší appka pro práci se soubory - https://itunes.apple.com/us/app/documen ... 01807?mt=8
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od lipon » 09 led 2019 19:53

Documents můžu jen doporučit

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: Přesun velkých videí iPhone - Mac

Příspěvek od Adam.H » 09 led 2019 20:22

Mironet píše:
09 led 2019 13:33
Na to je přece v Macu přímo aplikace - Přenos obrázků.
Díky, to je přesně co jsem hledal! O té aplikaci jsem neměl tušení :)

Odpovědět