WIFI síť

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

WIFI síť

Příspěvek od apple_cider » 04 dub 2019 21:05

Ahoj všichni

Řeším vytvoření wifi sítě v novém bytě. Pouze jeden modem/router mi nepokryje celý byt. Jsem tedy nucen použít nějaké řešení kde mi víc zařízení pokryje všechny místnosti. Momentálně to řeším pomocí Acces pointu. tzn že mám 2 routery které vytváří sít DOMA1 a DOMA2 a přepínám mezi nimi. Dle mého názoru už nemá moc smysl investovat do kombinace airport extreme/TC + Airport express. Přece jen je to defacto mrtvý produkt a navíc se krom bazarových kousků už téměř nikde nenabízí. Spíš mě zaujalo řešení WIFI MESH od různých výrobců kteří vpodstatě přebrali nápad APPLU a nabídli vlastní řešení pro vytvoření sítě. Máte někdo doma síť řešenou pomocí WIFI MESH zařízení (naprř od ASUS,TP link, tenda apod..), případně od jakého výrobce? Budu rád když se tu podělíte o své zkušenosti. Nejedná se o levnou záležitost a rád bych si přečetl názor někoho kdo již takové řešení v praxi použil.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: WIFI síť

Příspěvek od SharkeeCZ » 05 dub 2019 07:44

Není potřeba to komplikovat, stačí kvalitní AC od UniFi a je pokryt celý dům o rozloze 200 m2 na patro.Snadné a kvalitní řešení. Nastavení Připojení pro rodinu i hosty.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: WIFI síť

Příspěvek od KarelP » 05 dub 2019 08:21

Souhlas, mám také UniFi AP AC LR. Mám rozlehlý byt a chtěl jsem co nejlepší pokrytí v 5G pásmu, tak jsem pořídil 2 ks. Další mám na firmě ve stejném domě o patro níže. Všechna vysílají stejnou síť a roming mezi nimi funguje skvěle. Pokryti signálem je bezproblémové. Bezvadné je i to, ze si AP sami nastavují frekvence s ohledem na okolní sítě, kvůli rušení. Mám je zapojené do Switche Ubiquity s POE a CloudKey pro centrální správu.

apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

Re: WIFI síť

Příspěvek od apple_cider » 28 črc 2019 10:31

Tak nakonec jsem problém vyřešil pořízením Wifi mesh routeru TP lik DECO. Mohu říct že za směšné peníze neuvěřitelná dávka muziky. Od zapojení se nic neseká, nic jsem nemusel restartovat. vše se nastavilo a spárovalo samo. Prostě plug and play. Tok mám teĎ v každé místnosti 500mb/s takže mnohem víc než reáln využiji. mám jen 2 malé výtky. Kvuli nízkému počtu portů (2) jsem musel koupit switch. Led dioda oznamující status nelze utlumit/vypnout. Jeden ks mám skrytý v TV skříňce takže není videět ale den ks mám v ložnici a světýlko ruší. Prvě jsem to řešil ponožkou, ted jsem je přelepil páskou a už neruší :D

Odpovědět