Jaký Macbook?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Jaký Macbook?

Příspěvek od Jirka_S » 23 dub 2019 06:23

Dcerka mě pověřila, zda bych se jí nepodíval po něčem starším a já trošku tápu, hlavně se nevyznám v těch ročnících, vzdáleně jsem zaznamenal, že někdy byly problémy s Retinou či jiné věci. A k čemu by měl sloužit? Určitě ne nějaké střihy videa, provozuje eshop, takže vysoké požadavky na výkon nejsou, asi jí půjde o cenu a hlavně spolehlivost. Podle mě by jí nějaký Air měl v poho stačit, spíš bych prosil o radu, čemu se vyvarovat, které verze byly víc problematické apod. Má-li někdo nějaká doporučení, sem s tím. Díky. :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od rony » 23 dub 2019 07:19

Ja mam momentalne macbook air rocnik 2012, ma 8 GB RAM a bohate postacuje. Vratane strihu videa (nie profi, obcasne v iMovie). Co trochu nestiha su asi hry (take tie typ Call of Duty) ist idu ale rozhuci sa ventilator.

Vysledoval by som si teda masinu s dostatkom RAM (nejde vymenit ani doplnit) a dostatkom storage (komplikovane vymenitelne).

Ano, Air je dobry vyber. Starsi kus po niekom si treba skontrolovat stav baterie (napr. app coconut battery)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Mironet » 23 dub 2019 09:42

Aktuálně má cenu se v nabídce pro tyto účely rozhodovat pouze mezi starým a novým Macbookem Air. Nový je na lehkou práci finačně pěkná pálka, ale je menší, lehčí, výkonější a hlavně má lepší displej. Starý je ale pořád dostačující zařízení a dá se sehnat za velmi rozumnou cenu. Navzdory tomu, co vám budou mnozí tvrdit, displej taky není žádná hrůza a pokud přecházíte z nějakého nižšího rozlišení, tak vám naopak bude displej připadat jako velké plus.

Na ohlasy na internetu moc nedejte. Tam se píšou jen problémy. Nikdo nejde sdílet, že jeho počítač funguje perfektně.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Jirka_S » 23 dub 2019 11:15

Tenhle nepoužitý, ještě zabalený, mohu mít za 25K, asi dobrá cena, jen mi to pro ni přijde trochu jako s kanónem na vrabce...
http://bit.ly/2KUqsMc

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Jirka_S » 24 dub 2019 18:00

Nakonec pořídila nový MacBook Air 13" 2017 256GB SSD 8GB RAM v iStyle za 26490.
Možno uzamknout.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Gwaihir » 25 dub 2019 09:04

Můžu vědět důvod? Za mě bylo to Pročko mnohem lepší nápad už jen kvůli displeji.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Jirka_S » 25 dub 2019 09:12

Já nebyl ten kupující, dotyčná dala přednost záruce. :)
Ten Pro byl nový a nepoužitý, ale bez záruky.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Gwaihir » 25 dub 2019 12:36

ok, díky.

lada777
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2019 07:08

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od lada777 » 23 kvě 2019 07:17

Dobrý den, snad nevadí, že nezakládám nové vlákno, ale mám podobný dotaz. Mám iphone, ipad, hodinky, airpod i apple pen :-) a teď asi nazrál čas na mac jako poslední investice. potřeboval bych poradit. Nemám vysoké nároky na práci (hlavně tvorba dokumentů, surfování, max photoshop, žádné video). Velkým problémem je, že moje oči nesnáší displej TN (nebo je to TFT, nevím) každopádně na starším airech, vyzkoušeno, musel jsem vrátit.
Chtěl bych se zeptat od jakého ročníku vybírat (aby to bylo nějaké rozumné, jde mi hlavně o svižnost) a vzhledemk uvedenému, aby byl s Retinou displejem, dále jestli 4GH RAM stačí nebo požadovat 8GB apod. Prostě od jaké konfigurace a ročníku pro mé účely byste Mac brali. Díky moc předem.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od Gwaihir » 23 kvě 2019 10:35

Já mám MacBook Pro Late 2013 s 8GB paměti, 256GB SSD a ještě mám 256GB na kartě, kterou mám v notesu. Je to 15" verze s procesorem I7 a jsem s ním nadmíru spokojený.
Photoshop je náročný na paměť podle toho, jak velké obrázky člověk upravuje, ale ve photoshopu nedělám. Občas udělám nějaké kratší video ve full HD a to je naprosto v klidu. Doporučuju něco podobného nebo novějšího. Kvůli očím bych preferoval 15" displej, ale to je každého věc.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od rony » 23 kvě 2019 13:46

lada777 ten Air stacilo nan dat foliu - rovnako mi pohlad nan robil problemy ale to ani nesposobuje dana technologia ako vysoka odrazivost, mne to ziarilo do oci (aj odrazy okolia). Folia s matnym povrchom a pohoda. Naviac frcim na externom monitore.

Rady na Mac su vospolok rovnake: vsetkym mozno poradit mat toto poradie dolezitosti:
1. RAM: dostatok, minimum je 8GB, optimal 16GB. Tebou spominane 4GB RAM uz rozhodne NIE!

2. SSD: rozhodne a len tento. Kapacita 128GB je podla viacerych uz na hrane pouzitelnosti (ano, pride sem niekto, kto tvrdi, ze s tym vie bojovat), ale optimalne je uvazovat 256GB a viac. Toto nepovolit, nesetrit -> akekolvek ine napady su u mobilneho pocitaca hlupe (napr. externe disky). Ale iste, oplati sa stavat si to tak, ze mas doma NAS alebo ine vacsie ulozisko a v laptope nic neskladujes.

3. ak kupujem starsi model, tak povedzme rocnik 2012 ako najnizsi mozny a bude fungovat dobre urcite par rokov.

Zvysok je vysoko individualne -> ak si to chces zjednodusit, tak si vyberies, co sam vizualne posudis, sam si povies, co ti je lepsie (konektory, obrazovka), cena... rocnik...

Sviznost aj na mojom macbook air 2012 je prijatelna! necitim vykonove nedostatky. A to aj striham video (amatersky). Ale u toho videa trvam na externom 27" monitore :))) vlastne aj photoshop. Neviem si predstavit suchtat grafiku a video na pidi 15"tke.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

stupice
Příspěvky: 18
Registrován: 24 kvě 2015 15:57

Re: Jaký Macbook?

Příspěvek od stupice » 31 kvě 2019 19:46

Ještě si přečíst něco kolem ofic. oprav.

Kód: Vybrat vše

https://jablickar.cz/apple-spustil-program-bezplatne-opravy-displeju-macbooku-pro-resi-tim-problem-znamy-jako-flexgate/

Odpovědět