HomeKit - termostat

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
Marw10
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě 2019 10:43

HomeKit - termostat

Příspěvek od Marw10 » 31 kvě 2019 11:12

Ahoj,

zanedlouho budu stavět dům a mám v hlavě problémy spojené s vytápěním. Topit se bude 100% jen podlahovým topením a elektřinou ať už přes fotovoltaiku nebo ze sítě. Otázka pro mě je jaký zvolit koncept ovládání topení.

Moje hlavní představa je mít v každém pokoji termostat který nejen umí měnit teplotu, ale zároveň mi bude schopen ukázat aktuální teplotu nebo moji požadovanou. Termostat následně bude komunikovat s HomeKitem a ten bude zadávat signály na spínače kohoutů. Nechci mít HomeKit napojen na kotel přímo, protože každou místnost chci ovládat zvlášť takže bude cca 6 samostatných topných okruhů. V případě výpadku jakéhokoliv chytrého kohoutu bych chtěl mít systém nastaven tak, že bych pouze odendal servo pro ventil a mohl pákou spustit okruh sám. Proto bych chtěl využít následující.

https://www.aliexpress.com/item/3289338 ... 5caf144c39

K tomu nějaký spínač spolupracující s Homekitem a myslím, že o ostatní věci se HK postará v rámci automatizace.


Dokážete mi poradit jaký termostat aby nestál milion bych k tomu mohl použít? Strašně se mi líbí NEST, ale myslím si, že s trochou hledání a Vaší pomocí najdu levnější variantu. Také není k zahození verze termostatu od Xiaomi https://www.ledobrazovka.com/Original-X ... KxEALw_wcB ale toto neumí nastavit teplotu je to defakto jen senzor.

Předem moc děkuju za Váš čas a rady.

Odpovědět