Mazání fotek iOS - VYŘEŠENO

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
BurnyPitbull
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2019 05:20

Mazání fotek iOS - VYŘEŠENO

Příspěvek od BurnyPitbull » 25 črc 2019 05:31

Zdravím, vím, že je to tu už asi milionkrát, nicméně: chci smazat fotky z iPhonu. V camera rollu už je nemám, ovšem zůstaly mi ve "fotkách". Postupným zkoušením a hledáním jsem dospěl k domněnce a zjištění, že: a) fotky u kterých není možnost smazání jsou povětšinou soubory HEIC. b) vysoce pravděpodobně jsou to fotky, které jsou nějakým způsobem někde sdílené. Ovšem tento bod je nutné rozvést - ne nejsou ve složce Sdílené fotky ani na iCloudu. Ale byly sdíleny s někým například přes messenger, mailem nebo jiný komunikační nástroj. Nebo byly použity například při nějaké registraci, jako třeba fotky občanky. Nevím to jistě, je to jen dohad. Přesněji, je to poslední možnost, která mě napadla. Absolutně totiž nedává logiku, proč by právě u těchto fotek měla být možnost smazání uzamčena.
Ještě doplním: například je tam série fotek, která pochází z jednoho momentu. Je jich 40 a u přibližně třetiny z nich je možnost smazání, tedy, že když si fotku otevřu tak pod ní je nejen tlačítko sdílení uprostřed, ale vpravo také kyblíček. A u zbytku je prostě a jednoduše jen to tlačítko sdílení a jinak prdlajs. A! když dám "upravit" vyskočí hláška "tuto fotku nelze upravit - vytvořit kopii a upravit?" (není to doslovná citace neberte mě prosím za slovo)
Ještě jedno doplnění - klasický první nápad bývá - jsou to fotky, které jsou vybrané v iTunes a jsou stažené z počítače. Ne nejsou. Všechno to jsou fotky vytvořené/vyfocené tímto telefonem.
Nejsou to ani fotky, které by byly ve fotostreamu. Napadlo mě ale, že bych mohl ty, které v něm jsou exportovat do maca a fotostream smazat přesněji vypnout, třeba by to situaci odblokovalo...ale to je spíš zoufalá naděje, protože jak jsem napsal - fotky, kterých se to týká ve fotostreamu nejsou...(tak tuhle možnost jsem teď ověřil - ne nefunguje to)
Popravdě, jak miluji jablečný ekosystém, tak z tohohle mi rostou chlupy už i na místech, kde jsem běžně holátko...
Ano pokusil jsem se řešit věc i nástroji třetích stran jako je iMazing - výsledek stále stejný...jedno velké NIC...
Napadá vás někoho něco? Kladivo neberu :D
A ještě jedno doplnění - ano úplné smazání telefonu a obnovení už mne také napadlo, ale sakra přece to musí jít i jinak...navíc tady se obávám, že by se muselo s telefonem začít úplně na zelené louce, protože obnovení ze zálohy by vedlo jen k dalšímu srdečnímu kolapsu, protože by to obnovilo i tyto fotky a jediné co bych následně mohl udělat by bylo fláknout sám sebe do ksichtu lopatou...

Přidávám ještě další postupná zjištění: a) některé z těch nesmazatelných fotek jsou v albu "Z mého Macu" - dobrý tam rozumím tomu, že jsou to fotky nacuclé z maca (byť jsou to stále ty samé fotky pořízené tímto telfonem, ale asi jsem je šoupl do aplikace fotky a tím pádem se zpětně zrcadlí jako by byly z maca) a tudíž smazat nejdou - ale nejsou to všechny jen některé z nich
b) všechny ty fotky (tedy i ty, které nejsou v albu "z mého Macu" jsou ve "Vzpomínkách" a na mapách - ale ani tam je není možné smazat

TAK NAKONEC JSEM TO VYŘEŠIL - ZRUŠIL JSEM KOMPLETNĚ SDÍLENÍ FOTEK S MACAM A TY NECHTĚNÉ A NESMAZATELNÉ ZMIZELY - CO NA TOM NECHÁPU JE, ŽE TY FOTKY V MACU VŮBEC NEBYLY ALE V RÁMCI SDÍLENÍ SKRZEVÁ ITUNES SE PROSTĚ V TELEFONU ZOBRAZOVALY

Přikládám příklad:
IMG_4295.JPG
IMG_4294.JPG

Odpovědět