Ochrana displeje AW4

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Weith
Příspěvky: 12
Registrován: 07 čer 2019 19:41

Ochrana displeje AW4

Příspěvek od Weith » 08 lis 2019 21:29

Zdravím,
mám takový dotaz. Používáte folii, ochrané sklo, nebo ochranný kryt na hodinkách a pokud ano, mohli by jste mi doporučit něco kvalitního? Děkuji za odpo.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Ochrana displeje AW4

Příspěvek od Josef F. » 09 lis 2019 21:35

Zdravím,
na prvních Apple Watch jsem používal fólii a byl jsem s ní spokojen. Konkrétně to byla InvisibleSHIELD HD. Byla téměř až ke krajům a případné škrábance dokázala sama po chvíli "zacelit". Po dvou letech bylo však při určitých úhlech v rozích patrné, že tam fólie je, protože se začaly trochu odlupovat. Nebylo to ale nic hrozného.

aw03.jpg
aw02.jpg
aw01.jpg

Na nové hodinky S4 jsem tedy chtěl taky tu stejnou fólii, ale ta se mi už nepovedla roztáhnou tak moc ke krajům, takže se nečistoty zachytávají podél celé fólie a je to celkem vidět.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Ochrana displeje AW4

Příspěvek od Josef F. » 09 lis 2019 21:55

Takhle to vypadá na těch AW Series 4 (ten flek uprostřed displeje je teda moje chyba při nalepování fólie). Co se týká vlastností, tak je to stejné jako na těch prvních hodinkách.

aw04.jpg
aw05.jpg

Jinak v rodině mám ještě zkušenost s celým ochranným krytem na hodinky od Catalyst, který má v rámci pouzdra i svůj vlastní řemínek, takže se do něj vkládají jen samotné hodinky. Senzor tepu na spodní straně je krytý jakousi membránou, takže funguje. Displej zůstává nekrytý, ale kryt na něj při okrajích přiléhá gumovým těsněním, takže voda se dovnitř nedostane. Nicméně proti poškrábání se radši předtím nalepila na displej obyčejná fólie.
Hodinky jsou teda v krytu chráněné dokonale, ale je to takový mohutný tank. Celé je to dost zvětší a vlastně ani není poznat, že to jsou AW.

Odpovědět