Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Příspěvek od MaHa » 08 lis 2019 13:55

V práci se připojuji k síti přes LAN a protože MacBook Ait má pouze dva USB porty, tak jsem pořídil USB hub do kterého mám připojený LAN přes adaptér USB -> LAN.
Od doby co jsem začal používat LAN přes USB hub, tak mám občas problém pokud se chci připojit k síti přes WiFi a mám zapojený USB hub (bez LAN). Občas se stane, že se k WiFi prostě nepřipojím nebo že i když systém hlásí že WiFi připojeno, tak se na internet nebo do sítě nedostanu. V okamžiku kdy USB hub odpojím, tak vše šlape. Problém se klidně projeví i po nějaké době používání, kdy třeba 2 hodiny funguji bez problému s připojeným USB hubem a najednou se nikam nedostanu, odpojím USB hub a konektivita do sítě najednou začne fungovat. Když následně připojím hub zpět tak to někdy je OK a někdy ne.

Mě to připadá jak kdyby si MacBook "myslel" že když má v USB připojený ten hub, tak že má komunikvat přes LAN a pokud tam není tak to vyprší na timeout.

Je možné že by to bylo nějakou nekompatibilitou USB hubu? Jedná se o i-tec https://www.alza.cz/i-tec-usb-3-0-metal ... 250174.htm
Setkal jste se s tím někdo? Má někdo nějakou ideu jak to řešit? Jiný USB hub jsem zatím nezkoušel.

MacBook Air 2014 a macOS 10.15.1

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Příspěvek od kmarty » 09 lis 2019 18:47

USB 3.0* Radio Frequency Interference Impact on 2.4 GHz Wireless Devices

USB3.x, stejne jako kazde jine elektricke zarizeni, vyzaruje urcite ruseni. Blby je, ze u USB3.x maximum tohohle ruseni vychazi zhruba do oblasti 2.4GHz coz je presne pasmo ve kterem pracuje 2.4GHz WiFi. A kazdy kus dratu z USB, pripadne i cely hub, funguje jako antena, takze je to ruseni silnejsi.

Resenim je bud nepouzivat USB3.x*, tedy klesnout na USB2.0, nebo prejit s WiFi z 2.4 na 5GHz.

*) nebo sehnat zatracene dobre stineny USB kabely a hub, coz je realne temer nemozne.

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Příspěvek od KarelP » 10 lis 2019 07:52

Měl jsem stejný problém s adaptérem iTec
https://i-tec.cz/produkt/c31ahdmipd/. Když jen jej připojil, vypadávala WiFi. Vyřešil jsem to prodlužováním kabelem iTec https://i-tec.cz/produkty/?catg=prislusenstvi&kon=USB-C
Kdy je adaptér dál od notebooku, je to Ok a WiFi to neruší.

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Příspěvek od MaHa » 11 lis 2019 16:41

Děkuji za rady. Pokud to je skutečně vlastnost USB3.x a připojení jakéhokoli drátu do tohoto portu, tak moc nevěřím že mi pomůže delší drát jak píše KarelP. Určitě ale vyzkouším, protože tento problém mám i pokud do USB připojím M2 SSD disky a pokud z těchto disků instaluji nebo kopíruji data po síti případně spouštím virtuál, tak to je fakt problém.

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Problém s připojením WiFi při použití USB hubu

Příspěvek od kmarty » 11 lis 2019 18:11

No jedna z "rad" Intelu je, ze se ma uzivatel/vyrobce notebooku snazit dat WiFi antenu a USB3 co nejdal od sebe :-).
Pokud je kabel solidne stineny, pak to "zari" vicemene jen z konektoru (a hubu).

Ale je-li to mozne, sel bych radeji na 5GHz WiFi, protoze ten problem je na 2.4GHz porad, rozdil je jen nakolik dobre se to podari utlumit.
Podobny trable maji Bluetooth zarizeni, pobliz "zivyho" USB3 kabelu maji tendenci vypadavat.

Odpovědět