Apple watch náhrada sporttesteru?

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
TomBrabec
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2013 08:18

Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od TomBrabec » 31 bře 2016 09:58

Ahoj,
potřeboval bych poradit. Zvažuji nahrazení svého Polaru RCX5 Apple watch Sport a nenašel jsem odpověď na některé otázky.
1) Lze připojit k AW hrudní pás (bluetooth Polar)?
2) Zkoušeli jste někdo připojit senzor rychlosti a kadence (cyklo) k AW?
3) Jak moc ne/jsou AW vodotěsné? Našel jsem, že jsou, ale Apple nic negarantuje, ale spíš mě zajímá jak vydrží občasný déšť, když mě chytne na švihu.
4) Jaká je výdrž baterie. Předpokládám, že by AW byly zapnuté po celý trénink (cca 2-5h). Dá to baterka? A je čitelný display na slunci?

Díky

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od Jadro » 31 bře 2016 10:53

AW se sporttesteru nevyrovnaji. Pokud chces vylozene hodinky na sport, tak doporucuju Garmin Fenix 3. Na kolo uplne super. Vydrz baterie tyden v pohotovosti jak nic. Pri vyletu na kole mi za 2 hodky sezraly asi 4-6 % baterky (GPS).
Notifikace maji taky. Jedine co chybi proti AW je diktovani a hovory

krabica
Příspěvky: 41
Registrován: 17 dub 2013 21:23

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od krabica » 31 bře 2016 20:37

Souhlas, hlavní nevýhoda Watch je to, že musíš sebou tahat mobil, bez něj nefungují a taky výdrž je mizerná.
iPod nano 4. gen.
iPad 1. gen.
iPhone 4, 7+
Apple TV 2. gen.
MacBook Pro 13 Retina 2014 mid.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od rony » 31 bře 2016 20:48

3) Apple oficialne deklaruje POUZE vodeodolnost. To znamena, ze sa nemusis bat v dazdi, pri umyvani ruk. Napriek tomu, ze sa ozve viac ludi, co budu tvrdit, ze sa sprchuju, plavaju, tak vodeodolnost tvrdi len to, ze by som nic z toho cielene nerobil a uz vobec nie potapanie ;-) Ak sa im nic nestane po 10ty krat, neznamena to, ze nezblnu po dlhsom case. Takze chodit s nimi v dazdi ziadny problem!

4) odpoviem inak: pred spanim na nabijacku rano zobrat na ruku a mas istotu, ze do vecera vydrzia. Vydrzali by urcite aj do druheho dna ale ten cyklus nabijania je blby ak raz musis nabijat pocas dna, ked ich potrebujes. Takze nabijas ci maju vecer 60% alebo 40%... obvykle vecer koncim nieco nad 50 %.
Na slnku je to presne ako u iPhone, mozno kusok lepsie.

Ako pisu vyssie, AW nie su SPORT TESTER, ktory sa odporucal cielene pre sportovcov na narocne trenovanie. Skor je to pre kancelarske krysy, aby ich pohanali k aktivite :-) Pre rekreacne aktivity su vsak ok. Ak vsak povazujes za nutne mat rozne hrudne pasy a ine snimace, tak mozno sa nevyhnes uvahe, ci su AW uplne vhodne.

PS: vela cinnosti by AW mali zvladnut aj bez pritomnosti iPhone. Napr. beh ti zmeraju aj bez neho (pokial prilis netrvas na tom, ze NEMAJU poziciu priamo z GPS).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od MichalJ » 31 bře 2016 22:42

Možná by pomohlo když byste vyjasnil proč chcete nahradit ten Polar, co čekáte že budou Apple watch umět líp.

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od ceskymac_cz » 01 dub 2016 06:18

rony píše:

PS: vela cinnosti by AW mali zvladnut aj bez pritomnosti iPhone. Napr. beh ti zmeraju aj bez neho (pokial prilis netrvas na tom, ze NEMAJU poziciu priamo z GPS).
Jenze s velkou nepresnosti. Dle mych testu az s 25-30% odchylkou. Je nutna kalibrace.
Naposledy upravil(a) ceskymac_cz dne 01 dub 2016 10:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od rony » 01 dub 2016 09:19

ano, na zaciatku treba REALNE prejst vsetky aktivity, odporuca to tak, ze prvu chodzu v exterieri ides odporucenych 20 minut a s iPhonom (myslim tak, aby videl GPS). To iste ostatne aktivity.

Potom samozrejme zalezi aka aktivita a ci ti naozaj zalezi na logovani pozicie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

TomBrabec
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2013 08:18

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od TomBrabec » 02 dub 2016 12:31

MichalJ píše:Možná by pomohlo když byste vyjasnil proč chcete nahradit ten Polar, co čekáte že budou Apple watch umět líp.
Ten Polar chci nahradit, protože už je na konci své cesty :D. Má rozbitý/špatně čitelný display.
Moje úvaha byla, když budu mít AW jako normální hodinky, tak jestli zvládnou i nahradit "Polary". Hlavním stimulem bylo nahrazení 2 zařízení jedním.

Díky všem za reakce. Z dosavadních příspěvků jsem pochopil, že jako tréninkový nástroj AW použitelné nebudou. Takže nezbude nic jiného než se podívat co zajímavého vyrábí Polar/Garmin/...

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od MichalJ » 02 dub 2016 15:04

Ok, kdybych chtěl něco jako smartwatch tak bych šel do Fenix 3 od Garminu nebo Polar V800.

Kdybych chtěl nadupaný sportester tak bych vybral něco z Forerunner série od Garminu nebo něco od Polaru, záleží jenom kolik do toho chcete dát, kolik sportů provozujete apod.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od Jadro » 02 dub 2016 19:06

Fenix 3 mam a je to i vyborny sporttester.

TomBrabec
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2013 08:18

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od TomBrabec » 03 dub 2016 14:11

MichalJ píše:Ok, kdybych chtěl něco jako smartwatch tak bych šel do Fenix 3 od Garminu nebo Polar V800.

Kdybych chtěl nadupaný sportester tak bych vybral něco z Forerunner série od Garminu nebo něco od Polaru, záleží jenom kolik do toho chcete dát, kolik sportů provozujete apod.
Polar V800 je jeden z favoritů, mám ve svém okolí 3. Všechny jsou ale nekvalitní, jak zpracování tak SW (to už snad vyřešili).

Primární je pro mě cyklo funkce. Potřeboval bych mít ukázány min 3 hodnoty zároveň a možnost pripojit čidla rychlosti a kadence. Také bych ho chtěl používat jako hodinky pro ostatní občasné aktivity běh, veslování, lyže, ...

Variantou je pořídit nové Polary Rcx5 :D

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od piXie » 02 pro 2019 16:33

Nejdem zakladat novu temu, v podstate sa chcem pytat na to iste, ale aktualizovane. Apple Watch su jeden z poslednych HW od Apple, ktore vo mne neovyvolali absolutne nic a najmensiu tuzbu ich vlastnit. A v podstate stale nie.

Rozmyslam vsak nad sporttesterom. Na byciklovanie mam Wahoo a na to obcasne behanie mi v pohode staci hrudny pas (tiez Wahoo TickrX) a Wahoo aplikacia respl doteraz nez to strava zarezala, strava v iPhone. Kedze som ale teraz v priebehu mesiaca dvakrat dost zle padol na bicykli, ma doma len tak lahko cez zimu von nepustia. Takze asi zacnem viac behat a ak sa bude dat aj bezkovat. No.

Garmin mi nebol nikdy nejak moc sympaticky a wahoo "budik" na ruku nerobi, tak zvazujem Polar Vantage V (mozno M, ale asi ked uz, tak V). Tym sa dostavam samozrejme k AW, ale tu mi jedina pridana hodnota z pohladu toho co chcem vyskakuje, ze sa s nimi budem vediet prihlasovat k MacBooku.

Hudbu nepocuvam pocas sportovania vonku, takze ani toto ma vobec "netrapi".
Notifikaciu mi spravi aj Polar aj AW.
Telefonovanie sa este javi ako male plus, ale predpokladam, ze verzia AW u nas predavana, potrebuje k tomu aj tak iPhone. Takze to mi tiez "nedava zmysel".

Tj. pokial mi ide cisto a hlavne o sport, mi Polar vychadza stale ako ta lepsia volba.

Alebo?

Co sa tyka AW, plavanie, behanie, bezkovanie/lyzovanie. Tu sa pouziva na toto nejaka aplikacia alebo je to nativne meratelne priamo AW? Resp. konkretne strava, ta funguje na AW dalej alebo tiez uz len ako HUB, bez snimacov?
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od cinges » 03 pro 2019 09:57

k pouzivaniu apple watch pri sporte nepotrebujes mobil.. Mozes ist sportovat len s nimi, data sa do iphonu sparuju neskor.
Volat s nimi bez iphonu nemozes, zatial sa u nas nepredava LTE verzia.
Presnost snimania tepu srdca je identicka ako hrudne pasy. Apple watch maju najlepsiu technologiu na to, lepsie nez garmin a pod. Co sa tyka spalovania kalorii, to je uz skor na aplikacii, ako to pocita na zaklade tvojej hmotnosti, tepu, atd. Ked to sparujes s inteligentnou vahou, ktora ti bude pravidelne merat hmotnost a pomer tuku a svalov v tele, tak to bude len presnejsie..
Prihlasovanie k macu funguje fajn + plus v Catalina uz ani nemusis zadavat admin heslo ked nieco instalujes..
Notifikacie na ziadnych inych hodinkach nebudu take dobre ako na AW. Dobry displej, vsetko je tam napisane a hlavne ked chces nieco precitat, vies si to rozkliknut a precitat cele..
Na sporty mas aj nativne aplikacie aj svoje aplikacie, t.j. Strava, ktora tiez vyuziva snimace z AW - srdecny tep, gps, atd.
Za mna, ak chces hodinky len na sport, Urcite by som znovu siel do AW, uz len kvoli tomu, ze su fakt presne, plus tam mas kopec veci navyse + garancia dlhodobej podpory.. + detekcia padu je super extremne uzitovna funkcia, nech si vravi kto co chce.. + ak mas problemy so srdcom, o ktorych ty nemusis mat tusienie, niektore choroby srdca ti to vie rozoznat.. clovek nikdy nevie..
compare.png
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od piXie » 03 pro 2019 20:04

Vďaka. Detekcia pádu určite áno = aby to malo zmysel musíš ísť von aj tak s telefónom. To má práve aj Polar vanatage V. Ale... bez telefónu to zdetekuje akurát tak mne, že som spadol. O čom v lepšom prípade budem vedieť. Tú presnosť máš reálne odskúšanú? Všetky aj keď majú sporttestry snímače tepu, vždy je lepšie mat hrudný pás. Ak ten graf sedí naozaj, tak dobre.
Volať samozrejme nechcem, aj keď známy to má a ako tak frajerinka je to fajn. Uvidím ako sa rozhodnem. Cenovo je to na rovnako. Polar sa mi páči viac. Že AW skôr hovorí len to, že mi to bude odomykať MacBook a nebudem musieť potvrdzovať stále všetko cez touchid (inak keď základnej veko, stačí zadať heslo len raz, touchid stále - divná to featura).
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od cinges » 03 pro 2019 21:19

hej, odskusane to mam, ked som mal pas, mal som identicke vysledky. + ten graf je z AW 3, 4-5 maju este lepsi senzor. + je na nete vela porovnani, kde su rovnake vysledky.
+ apple watch ma apple pay, ktorym sa da platit - a nemusis mat ani mobil ani pristup na net, platba prejde vzdy. platim tym neustale a je to uplne super rychle a bezproblemove.. nemusis zadavat ani pin, nic, ked pouzivas hodinky :)
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od piXie » 04 pro 2019 08:32

no uvidim. dik. apple pay. mam vub, takze toto je hudba buducnosti, ktora je kazdym mesiacom znova dalej a dalej :)
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od Spartanjay » 06 led 2020 13:10

Není pravda, že by to měl Apple srovnatelný s profesionálními sporttestery. Jsem osobní trenér a vrcholový sportovec s více jak deseti lety zkušenostmi a Polar dělá nejpřesnější přístroje. Myslím, že byl Polar i první výrobce. Apple Watch 4 mam rok a výsledky při běhu nejsou vůbec lepší. Přesto je používám víc, protože pro ilustrační porovnávání to stačí. Ale pokud se připravuju na závody, pak sahám po Fitbitu nebo Polaru..

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od cinges » 06 led 2020 15:37

Spartanjay píše:
06 led 2020 13:10
Není pravda, že by to měl Apple srovnatelný s profesionálními sporttestery. Jsem osobní trenér a vrcholový sportovec s více jak deseti lety zkušenostmi a Polar dělá nejpřesnější přístroje. Myslím, že byl Polar i první výrobce. Apple Watch 4 mam rok a výsledky při běhu nejsou vůbec lepší. Přesto je používám víc, protože pro ilustrační porovnávání to stačí. Ale pokud se připravuju na závody, pak sahám po Fitbitu nebo Polaru..
este by bolo super napisat, v com konkretne su lepsie. kde sa vysledky rozdeluju, atd. v com konkretnom je polar lepsi, nez AW, pri akej zatazi.. Lebo, bavime sa cisto len o tepovej frekvencii, ktora je oproti hrudnemu pasu max 1-2 udery za minutu rozdielna. Co ale nemusi byt chyba, pocet uderov sa neustale meni a neni mozme presne v sekunde zmerat presny srdcovy tep, kedze za dalsiu sekundu moze byt iny..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od SharkeeCZ » 08 led 2020 11:07

Mohu porovnat tepy z AW5 versus Garmin Fenix6 s hrudnim pasem a rozdil je obrovsky a to po dobu nekolika minut i v radu desitek tepu - seknuti se odectu - docela pravidelne (u AW). DOkonce i snimani z ruky u GF6 je vyrazne presnejsi a stabilnejsi oproti AW.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od piXie » 12 kvě 2020 13:03

Po dlhom Vahani som sa nakoniec rozhodol (ale medzi tym som zistil, ze ma prist nieco nove, tak pockal) a je z toho Polar GRIT X. Ako som pisal predtym, AW je snad prve zariadenie od Apple, ktore ma nechava na 95% uplne chladnym, neviem cim to je a na sport mi to tiez zatial nejde nejak dokopy. Mozno casom. Co ma zatial (cakal som) prekvapilo, je presnost GPS.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

entycek
Příspěvky: 49
Registrován: 18 srp 2012 07:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od entycek » 11 led 2021 00:31

A GRIT X už máš? Zajímalo by mě, zda lze přijímat hovory a číst zprávy z mobilu. Případně jak se to chová s notifikacemi s iPhone. Jestli pasivně pouze čte nebo aktivně.

Díky

PS. Mám už dosluhujici Polar hardware a jako sportestery na ně nedám dopustit. Štve mě, ale, že si tam nemůžu dát Apple Pay a případně telefonovat. Taky jsem chtěl vyřešit komfort bez telefonu v ruce a sportester dohromady. Ale vypadá to, že ani v roce 2021 není na trhu nic solidního 🤦‍♂️

JohnConnor
Příspěvky: 2
Registrován: 16 led 2021 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od JohnConnor » 16 led 2021 09:22

Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo setkal s tím, že na AW6 u nekterých sportovních aktivit mu to nezaznamenalo trasu, resp. chůze a běh mi to ukáže vzdálenost a trasu tréninku, ale běh na lyžích nic. :?:

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od cinges » 16 led 2021 11:56

Mne na aw4, neslo to nijak, len som dal factory reset na hodinkach, nastavil na cisto, neobnovoval som zo zalohy a potom to slo..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od Jirka_S » 16 led 2021 17:36

Mám-li odpovědět na původní otázku, tak určitě ne. Asi takhle - Apple watch jsou především chytré hodinky s některými sportovními funkcemi, u mnou používaných Garmin hodinek je tomu přesně naopak. Což alespoň mně vyhovuje. Mnohonásobně delší výdrž i s GPS, tlačítkové ovládání, minimální otravování s kdejakou notifikací apod., na rozdíl od naprosto tristní aplikace Zdraví přehledné záznamy aktivit, neměnil bych. Jistě, každý máme jiné priority.
Když to shrnu, přestože mám Apple rád, watch jsou jediné zařízení, o kterém jsem nikdy ani chvíli nepřemýšlel, že bych si pořídil, nenašel jsem k tomu jediný důvod, bez ohledu na sport.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od kecinzer » 16 led 2021 19:15

Nikdy jsem neměl Garmin hodinky, ale s Apple Watch sportuji již docela dlouho. Na kolo jsem tedy pořídil Garmin Edge 820, protože mi přijdou hodinky na kole k ničemu. Pak jsem začal běhat a se series 3 naprosto bez problémů bez telefonu. Aktuálně mám series 6 a pořád ok. S výdrží jsem neměl nikdy problém a při běhu poslouchám hudbu přes Air Pods Pro.
Vyloženě na sport bude Garmin asi lepší, protože všichni běžci okolo mě mají jen Garminy. Mně však vyhovují Apple Watch, protože je nemám pouze na sport.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od Jirka_S » 16 led 2021 22:36

Hodinky na kole jsou náhodou výborné, ovšem pochopitelně ne na ruce, ale na řídítkách v adaptéru za pár $, vše je na očích, pro mě hlavně tepovka z hrudního pásu, rychlost, vzdálenost, navigace s výškovým profilem, výkon, kalorie, venkovní teplota atdatd. Taky jsem se tomu dřív divil, po roce používání maximální spokojenost. 😊
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 09 kvě 2021 07:10, celkem upraveno 3 x.

FreyWaldau
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2021 05:16

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od FreyWaldau » 17 led 2021 05:23

Pro aktivitu x-country skiing AW nezaznamenává GPS, tedy ani trasu. Uživatelé na amerických fórech už o to žádájí od verze AW3, marně. Nijak obejít či nastavit to nejde. Můžete si dát místo x-country skiing aktivitu Run, pak budou špatně Kcal.

Pro zajímavost, včera mi workout x-country skiing vygeneroval tuto mapu (přiloženo). Je to na Rejvízu v Jeseníkách. Hotel Franz je správně, ale další místo vedle je již označeno čínsky.
Image-1.jpg

JohnConnor
Příspěvky: 2
Registrován: 16 led 2021 09:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od JohnConnor » 21 led 2021 12:50

Děkuji za info FreyWaldau, i když je to poněkud mrzuté, doufal jsem že to bude jen nějaká chyba, protože mi to moc nedává smysl.
K otázce sporttestru, několik let jsem používal Garmin Forerunner, jedná se už o starší model, tak jsem chtěl inovovat, proto jsem přešel na AW6, jelikož sportuji už spíš rekreačně, tak u mě převážily funkce chytrých hodinek nad sportem. Nepříjemným překvapením pro mě bylo nezaznamenání trasy na běžkách, v tom byly karmíny excelentní, včetně výškového profilu. Příjemným překvapením byl automatický export dat v telefonu z aplikace Garminu do Aktivit.

entycek
Příspěvky: 49
Registrován: 18 srp 2012 07:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od entycek » 09 kvě 2021 06:10

Ahoj … přidám se k dotazu.
Máte někdo zkušenosti s aplikací, která umí:
  • tepové zóny při zátěži
  • aktuální tepovku
  • gps trasování
  • zamykání tepové zóny pro trénink
  • běžecký index
  • vo2max
  • míru zatžení a regenerace těla
  • samostatná funkčnost bez telefonu, nebo alospoň aby při tréninku nevyužívala gps na telefonu
Dříve jsem na to použval sportovní hodinky a nyní jsem zkusil apple watch kvůli dalším výhodám "do života", ale po 2 denním hledání aplikací, které bych uvítal na sport (ideálně jedna, která slučuje všechny aktivity 😀) to vypdá, že pracovní výhody oželím a watchky půjdou do světa :D

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od kecinzer » 21 kvě 2021 19:54

Já tedy na Apple Watch používám na sport (primárně běh) výchozí aplikaci "Cvičení".
Vyzkoušel jsem několik aplikací, ale výchozí mi prostě přijde nejlepší. Líbí se mi na ní především provázanost se systémem (např. si mohu nastavit, že když zapnu cvičení, tak se mi spustí playlist do AirPodů, nebo podpora always on displeje na series 5+) a jednoduchost.
Veškeré své aktivity následně automaticky exportuji na stravu pomocí HealthFit (https://apps.apple.com/us/app/healthfit/id1202650514).

Pro pokročilé funkce doporučuji vyzkoušet http://www.workoutdoors.net, otestoval jsem, ale na mě bylo moc složité a zjistil jsem, že mi dost chybí ta podpora always on displeje :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od nunasjiri » 23 kvě 2021 09:10

Cyklo jsem vyresil Garmin computerem, prikoupil jsem snimac kadence bud na Ali nebo najdes v cs obchodu. Akorat musi mit ANT+ prenos. Snimac tepu aby byl realny prenos do computeru od Polaru OH 1. Mam to komplet, ukakzuje to kadenci, real TF a jezdim bez hodinek.

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od nunasjiri » 23 kvě 2021 09:10

Cyklo jsem vyresil Garmin computerem, prikoupil jsem snimac kadence bud na Ali nebo najdes v cs obchodu. Akorat musi mit ANT+ prenos. Snimac tepu aby byl realny prenos do computeru od Polaru OH 1. Mam to komplet, ukakzuje to kadenci, real TF a jezdim bez hodinek.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od kecinzer » 23 kvě 2021 11:47

Kolo také řeším Garmin Edge 820 bundle se snímačem tepu, rychlosti a kadence.
Na levné snímače pozor! Bral jsem od Decathlonu a jsou šílené pomalé - prodleva třeba 6 sekund. Doporučuji oreginál Garmin.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

entycek
Příspěvky: 49
Registrován: 18 srp 2012 07:11

Re: Apple watch náhrada sporttesteru?

Příspěvek od entycek » 27 kvě 2021 08:23

Sportestery mám doma. Na silničce trvale osazen, ale třeba na enduru nic na řídítkách mít nechci. Takže hodinky. A moje staré sportovní hodinky jsou fakt staré a výměnou jsem chtěl docílit komfortu Apple a výkonu Polaru/Garminu. Zdá se však, že žádnou aplikaci, která by nahradila zpracování dat vyloženě jako sportovní hodinky nenajdu 🤦‍♂️
A to v 21. století 😂
Nechtěl jsem mít Apple Watch a k tomu další hodinky za 8 tis + 🤦‍♂️

Odpovědět