Apple Watch - notifikace/využítí

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 23 kvě 2020 16:21

Zdravím, pořídil jsem si AW3.
Moje představa byla taková, že je budu používat pro běh a díky airpods nebudu muset běhat s telefonem.
OK aplikaci na běhání jsem po problémech zprovoznil a vypadá to dobře...
Jelikož používám Spotify tak s hudbou mám zatím smůlu, s tím se smířím...

Ale vůbec mi nefungují žádné notifikace, kromě imessage a volání. nefunguje Whatsapp (ano vím že není of.app pro AW), ale ani messenger, instagram nebo cokoliv. Do AW jsem šel, že když už tak mě budou alespon upozornovat že nekdo pise, posle mail nebo tak. Nevíte někdo kde je chyba? Nebo je to tak osekaný všechno? Nějak si pak nedokážu představit na co využít hodinky za 12k (S5).

Jednak mi jde o ty notifikace, ale případně bych rozvedl diskuzi k čemu AW vůbec jsou, protože já mám po dni používání leda chuť se toho zbavit protože mi přijdou uplně zbytečný (a zároveň děkuju bohu, že jsem se nenechal zlákat na ty 5 😄 )
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od rony » 23 kvě 2020 18:54

v ios v iphone ste nechytali nastavenie notifikacii vsak? alebo ste ich vsetky vypli v domneni, ze chcete aby chodili len na AW?


AW mam od roku 2015. Druhe. S0 a teraz S4.

Vcelku rychlo som prisiel na to, ze su pre mna fajn. Tazko to opisovat konkretnymi vecami. V strucnosti to charakterizujem takto:

1. u mna ziadne Aktivity, takze nerozumiem celkom ake appky ste rozbehavali, AW ich maju v sebe. staci ju proste pouzivat. Na to postaci mrknut do navodov od Apple ako pouzivat Aktivity.

2. moj najdolezitejsi bod je, ze AW ma zbavuju potreby neustale matlat prstom po iphone a to tym, ze sa snazia aby som nematlal prstom ani po AW. Taky filter od vsetkych cas zerucich nezmyslov. Pritom tie dolezite veci tie mi ukazu, upozornia.

3. a zaroven bez upozornovania nejake veci meraju a ked mam cas alebo som zvedavy, tak si pozriem namerane udaje.

4. nikomu ani netvrdim, ze je to vec, co musi kazdy mat. Mne to len tak vyslo, ze ukludnili moje zbytocne pouzivanie mobilu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 kvě 2020 20:03

Caanigia píše:
23 kvě 2020 16:21
Zdravím, pořídil jsem si AW3.
Moje představa byla taková, že je budu používat pro běh a díky airpods nebudu muset běhat s telefonem.
OK aplikaci na běhání jsem po problémech zprovoznil a vypadá to dobře...
Jelikož používám Spotify tak s hudbou mám zatím smůlu, s tím se smířím...

Ale vůbec mi nefungují žádné notifikace, kromě imessage a volání. nefunguje Whatsapp (ano vím že není of.app pro AW), ale ani messenger, instagram nebo cokoliv. Do AW jsem šel, že když už tak mě budou alespon upozornovat že nekdo pise, posle mail nebo tak. Nevíte někdo kde je chyba? Nebo je to tak osekaný všechno? Nějak si pak nedokážu představit na co využít hodinky za 12k (S5).

Jednak mi jde o ty notifikace, ale případně bych rozvedl diskuzi k čemu AW vůbec jsou, protože já mám po dni používání leda chuť se toho zbavit protože mi přijdou uplně zbytečný (a zároveň děkuju bohu, že jsem se nenechal zlákat na ty 5 😄 )
To, že notifikace nefungují, je zřejmě problém nastavení. My fungovalo vždy vše, podle nastavení v AW nastavení.
Já po mnoha letech s AW (AW0, AW2, AW4) jsem přešel zpět na Garmin Fenix. Důvod? Nebavilo mne nabíjet každý den a AW mne neustále "otravovaly" protože jsme měl notofikace všeho. Na Garminech vidím jen hovory a SMS a nabíjím 1x za týden až 2 i přes používání při běhání. Jsou věci, na které jsou AW super, ale já jsme nyní bez a spokojenější. Až budou mít výdrž alespoň 3-5 dní, zvážím opět přechod na AW.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Mironet » 23 kvě 2020 21:27

Já AW odolával čtyři roky a nyní je to jeden z mých nejoblíbenějších Apple produktů. Život si bez nich samozřejmě naprosto dokážu představit, ale jsou hodně užitečné ve čtyřech, a domnívám se, že prakticky pouze v těchto čtyřech věcech:

1) pokud potřebujete rychle mrknout na notifikaci a být v obraze co se děje (ale reagovat budete vždy jen z telefonu, z Watch dám maximálně občas palec nahoru),
2) pokud jste magor přes data (já), trackujete kalorie a sportovní aktivity; bez Apple Watch bych absolutně neměl přehled o tom, kolik jsem za den spálil kalorií, což je něco co hodně řeším,
3) poslech hudby a podcastů on-the-go, nejčastěji ve fitku a při běhání; je super nemuset mít u sebe telefon,
a za 4) Apple Pay, které je prostě mnohem lepší mít na hodinkách než v telefonu (+ věrnostní karty).

Občas, ale vážně jen občas, se ještě hodí telefonování, minutka, Siri, atd. Další věci už jsou jen marketingově do počtu a nejspíš je nevyužijete (EKG, měření hluku, atd.)

ad pár věcí co tu zaznělo:
Prodal jsem AW, protože mě štvalo, že mi tam furt chodí notifikace. Super, gratulki, příště doporučuji si je nejdřív správně nastavit. Nastavení notifikací je dnes naprosto zásadní, jak u telefonu, tak u hodinek.
Nabíjení každý den mi absolutně nevadí. S hodinkami nespím (ani dříve s normálními) a když je sundávám, mají 40-50% baterie.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 kvě 2020 06:09

Mironet píše:
23 kvě 2020 21:27

ad pár věcí co tu zaznělo:
Prodal jsem AW, protože mě štvalo, že mi tam furt chodí notifikace. Super, gratulki, příště doporučuji si je nejdřív správně nastavit. Nastavení notifikací je dnes naprosto zásadní, jak u telefonu, tak u hodinek.
Nabíjení každý den mi absolutně nevadí. S hodinkami nespím (ani dříve s normálními) a když je sundávám, mají 40-50% baterie.
To, že jde nastavit jen něco, samozřejmě vím, ale pka AW postrádají smysl, obvzláště při té tragické výdrži a tak šly z domu. Jediné co Garminy neumí oproti AW a bylo by fajn, je to přijetí hovoru. Ale to jsem použil opravdu velmi vyjímečně.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od rony » 25 kvě 2020 09:30

suhlasim, ze ApplePay nedokazem pouzit inak ako pomocou Apple Watch ale suvisi to s tym, ze mi AW odfiltruju nutnost lovit iPhone, ten vacsinou ostava v klude. Avsak pre platby je AW fakt fajn vec.

Zasadna vec je venovat cas tomu, aby ste si prisposobili notifikacie - ani nie vyp zap alebo co, skor jasne si urcit, co je otrava (aka app), prisposobit jej notifikacie este v iPhone. Nasledne do AW len zafajknut IBA to, co do nich ma preliezt. Nutkavy pocit kukat notifikacie ubudne hned ako si zvyknete nelovit mobil.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Zeggjk » 25 kvě 2020 11:20

Hodně notifikací = kratší výdrž zařízení to je snad jasné ne. Pokud by si tedy @SharkeeCZ vyhrál s nastavením, co chce vlastně notifikovat, nestěžoval by si na krátkou výdrž.Jasně, na Garminy by se stále s výdrží nedotáhnuly. Mám AW4 a 3 dny úplně v pohodě, na konci 3. dne mám tak 12-15% baterky. Na noc hodinky vypínám, teprve na tu třetí noc, kdy mají těch 12-15% je dám přes noc nabít. Pokud hodinky na noc nevypnu, tak vydrží 2 dny.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 kvě 2020 12:03

Zeggjk píše:
25 kvě 2020 11:20
Hodně notifikací = kratší výdrž zařízení to je snad jasné ne. Pokud by si tedy @SharkeeCZ vyhrál s nastavením, co chce vlastně notifikovat, nestěžoval by si na krátkou výdrž.Jasně, na Garminy by se stále s výdrží nedotáhnuly. Mám AW4 a 3 dny úplně v pohodě, na konci 3. dne mám tak 12-15% baterky. Na noc hodinky vypínám, teprve na tu třetí noc, kdy mají těch 12-15% je dám přes noc nabít. Pokud hodinky na noc nevypnu, tak vydrží 2 dny.
Hodinky nevypínám i protože si měřím spánek, takže max 2 dny i bez všech notifikací a hlavně bez sportu, pokud jsme zapnul AW na běh, tak při 2 hodinovém běhu mi nevydrželi ani 24 hodin, podobně jako iPhone.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 25 kvě 2020 14:28

ad notifikace

bylo mi jasný, že to bude chyba v nastavení. Kámen v úrazu je v tom, že bez tohoto nastavení Vám notifikace do AW nepřijde....
IMG_0072.jpeg
A já zkrátka toto nastavení nepoužívám (někomu ukazuju něco na telefonu a ejhle banner, že mi píše přitelkyně např.) To mi docela vadí, je to celkem překážka. Když to vypnu v notifikacích pro AW se daná aplikace nezobrazí. Pokud máte někdo jiné nastavení rád se nechám inspirovat.

to rony

1. Aktivity jsem zkoušel, líbí se mi. Ale běhám s Nike+ a měl jsem problém rozběhnout GPS, ale vyřešeno, vše funguje a i když bych radši přešel na aktivity, chybí mi měření nejlepších časů (5km,10km....), takže asi pro běh zůstanu u Nike, který se krásně přičte do aktivit a zbytek klasika nativně.

2. tohle byl právě po běhání/sportu druhý nejdůležitější důvod proč jsem pořídil AW (samotný sportester bych našel rozhodně lepší za ty peníze), ale přijde mi to strasně osekaný, nevím zvykám si .... to měření všeho je určitě benefit


ad výdrž
ano to je kámen úrazu a zde se budu hodně lámat jestli u nich zůstat, jsem zvyklý HODINKY nesundavat a tohle mi vadí. Ale je to něco za něco.

ad apple pay
ještě jsem nezkoušel ale v tom vidím asi třetí a poslední důvod proč je mít, uvidím jak moc to bude užitečné, jestli nezůstane zvyk vytahovat mobil (s TouchID to bylo o poznaní lepší než s FaceID - zvlášt teď 😄 )
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 02 čer 2020 20:57

Podle mě to jen chce si pořádně vyhrát s nastavením Oznámení na iPhonu.
Já nemám u někteých aplikací vůbec nastavené Bannery (taky je nechci vždy používat a někdy mi vadí) a všechny notifikace mi na hodinky normálně chodí.
Oznámení si nastavím na iPhonu přesně, jak potřebuji a pak je mám i na AW.

Co se týče výdrže baterie a nabíjení. Je potřeba změnit myšlení a nabíjet je v čase, kdy je nepoužíváš.
Já AW používám 7x 23 (cca hodinu denně je nabíjím) a nabíjení řeším v době, když je nepotřebuji (sprcha apod.) Používám je na trackování
spánku a vůbec mi nedělá problém tu cca 1hod. během dne najít.

AW používám hodně při sportování (kolo, lyžování, brusle, běžky) a bez problémů zvládnou Runtastic (sports tracker) zapnutý celý den během dlouhé vyjížďky na kole a ještě mám večer cca 20%.

Skutečně se AW pro mě staly nepostradatelným zařízením a iPhone na spoustu věcí vůbec nepotřebuji.
Například odpovídání na SMS, iMessage, přijímaní hovorů, notifikace z WhatsApp apod.

Podle mě je klíčové pochopit filozofii AW ve spojení s iPhone, nesnažit se to nějak ohýbat.
Hlavně si vše správně nastavit a pak člověk zjistí, že fungují naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 03 čer 2020 08:21

Jenom k těm notifikacím ....
Pokud se bavíme o messengeru, insta, whatsapp atd. kde s někým komunikuju, tak to zkrátka bez těch banerů nejde. Ostatní app některé to umí i bez toho, ale tyhle, co se proste na AW hodí mít nejdou.
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 11:07

Nemyslím si, WhatsApp mám nastavený bez bannerů a chodí mi notifikace v pořádku (navíc to mám přesně selektivně jen na kontakty a skupiny, od kterých notifikace potřebuji mít, takže některé mi nechodí vůbec).
Jinak co se týče FB, Insta a podobných sociálních sítích, tam mám naprosto vypnuté notifikace a nehodlám se ničím nechat obtěžovat ani na mobilu a na AW už vůbec ne.
Na AW mi chodí jen naprosto klíčové věci. Zbytek mám třeba jen nastaven do Oznamovacího centra a dívám se na ně jen párkrát za den.
Celé to je podle mě správném nastavení.

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 03 čer 2020 11:20

Teď jsem to zkoušel. V iPhonu vypnu u whatsappu bannery v tu ranu zmizí z aplikace Watch>oznámení. To je celé.

Že každý má jiné preference co chce a nechce kde vidět je jasné, jen jsem zmínil ze ta podmínka bannerů u všech IM mi vadí.
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 čer 2020 13:05

richie píše:
02 čer 2020 20:57


AW používám hodně při sportování (kolo, lyžování, brusle, běžky) a bez problémů zvládnou Runtastic (sports tracker) zapnutý celý den během dlouhé vyjížďky na kole a ještě mám večer cca 20%.

sorry, ale tomuhle nevěří ani Apple

https://www.apple.com/cz/watch/battery/

Celodenní výdrží baterie se rozumí 18 hodin následujícího používání: 90krát zjištění času, 90 oznámení, 45 minut používání aplikací a 60 minut cvičení s přehráváním hudby z Apple Watch přes Bluetooth za dobu 18 hodin. Apple Watch Series 5 (GPS) byly po celou dobu 18hodinového testování připojené přes Bluetooth k iPhonu. Testy provedl Apple v srpnu 2019 s předvýrobními Apple Watch Series 5 (GPS) spárovanými s iPhonem; všechna zařízení byla testována s předvýrobním softwarem. Výdrž baterie závisí na používání, konfiguraci a mnoha dalších faktorech; skutečné výsledky se budou lišit.

Až 10 hodin cvičení vevnitř
Až 6 hodin cvičení venku s GPS
Testováno se zapnutým snímačem tepové frekvence. Cvičení vevnitř bylo testováno při připojení k iPhonu přes Bluetooth. Cvičení vevnitř bylo testováno při připojení k iPhonu přes Bluetooth. Testy provedl Apple v srpnu 2019 s předvýrobními Apple Watch Series 5 (GPS); všechna zařízení byla testována s předvýrobním softwarem. Výdrž baterie závisí na používání, konfiguraci, nastavené kvalitě streamování a mnoha dalších faktorech; skutečné výsledky se budou lišit.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 13:42

Můžeš věřit čemu chceš, já Ti tady píšu realitu.
Ráno mám 100%, jedu na celodenní vyjížďku na kole (cca 8h-10h v kuse) a Runtastic (dnes už teda Adidas Running) mám zapnutý trvale samozřejmě s měřením tepu a trackováním trasy.
Po návratu večer mám na AW4 20% baterky.
Takto to prostě je.
Jinak totéž mi funguje v zimě při používání aplikace Ski tracks na sjezdové lyžování.
Apku ráno na hodinkách zapnu, celý den běží a večer mám opět v klidu i přes 30% baterky.
Co Ti na tom nesedí ? Je možné, že jiné aplikace baterku vyšťaví více, ale tyto aplikace vydrží opravdu celý den (přes den).

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 13:52

Caanigia píše:
03 čer 2020 11:20
Teď jsem to zkoušel. V iPhonu vypnu u whatsappu bannery v tu ranu zmizí z aplikace Watch>oznámení. To je celé.
Znovu opakuji, mám u WhatsApp vypnuté bannery, nic mi nikde z aplikace Watch nezmizí a notifikace fungují (a můžu je vypnout - bannery, zapnout a nic nemizí).
Stejně se to chová u Messengeru, právě jsem zkoušel.

Jen teda možná upřesním, že mám AW4 a jak iOS, tak WatchOS na posledním levelu. Jestli nebude tam zakopaný pes.
Může to někdo další zkusit a rozseknout tuto debatu ?
Naposledy upravil(a) richie dne 03 čer 2020 13:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 03 čer 2020 13:59

Mám AW3 a OS obě taky aktuální.

https://www.icloud.com/photos/#02szKM4N ... UgLZm8Ujuw

tady to je vidět na videu co se děje.
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 14:11

Zajímavé, zkoušel jsem to trochu potrápit a u mě to zase mizí, když vypnu "Při uzamčení".
Každopádně jsem schopen se doklikat k situaci, kdy to mám bez bannerů a funguje to. Až když vypnu obě (bannery i při uzamčení), tak mi to zmizí.
Zatím se mi to jeví tak, že musíš mít buď Bannery nebo Při uzamčení.
Pokud by Ti to stačilo, tak to nastav tak a je to. Možná se bude dát někde dohledat logika, jak to vlastně funguje.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 čer 2020 15:26

richie píše:
03 čer 2020 13:42
Můžeš věřit čemu chceš, já Ti tady píšu realitu.
Ráno mám 100%, jedu na celodenní vyjížďku na kole (cca 8h-10h v kuse) a Runtastic (dnes už teda Adidas Running) mám zapnutý trvale samozřejmě s měřením tepu a trackováním trasy.
Po návratu večer mám na AW4 20% baterky.
Takto to prostě je.
Jinak totéž mi funguje v zimě při používání aplikace Ski tracks na sjezdové lyžování.
Apku ráno na hodinkách zapnu, celý den běží a večer mám opět v klidu i přes 30% baterky.
Co Ti na tom nesedí ? Je možné, že jiné aplikace baterku vyšťaví více, ale tyto aplikace vydrží opravdu celý den (přes den).
Tak to jsi první a jediný uživatel AW s touto výdrží. Dle mých mnohaletých zkušeností, holý nesmysl. V případě běhu/jízdy na kole po 3 hodinách vždy baterie na 10-20% (ze 100%).
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 15:55

Aha, zajímavé, takže to víš lépe než já sám a znáš všechny uživatele AW4 na světě.
Dobře, obdivuji Tě.

Já mám AW4 dva roky a takto naprosto bez problémů funguju. Runtastic na iPhone používám od roku 2011, takže si myslím, že s touto aplikaci mám dosti rozsáhlé zkušenosti.
Pokud stále nevěříš, můžu Ti ukázat data z Runtasticu, mám všechno historicky uložené a určitě jsem nikdy během dne AW4 nedobíjel.
Záleží na tom, jakou aplikaci používáš, jak je ta apka efektivně napsaná a jak máš nastavené další věci.
A to ještě podotýkám, že používám Runtastic v režimu pouze hodinek, kdy veškerá GPS aktivita je pouze z hodinek, pokud bys chtěl šetřit, můžeš dát režim, kdy iPhone řeší GPS a AW4 jsou jen monitor dat a tepové frekvence. Pak bych se dostal na ještě mnohem lepší čísla, ale to aktuálně nepotřebuji.
Občas totiž iPhone nevozím vůbec a jedu jen s hodinkama.

Pokud chceš tvrdá data, máš je mít.
Poslední dlouhá vyjížďka 18.5.2020 - 125km silnice, čistý čas 5h33min, k tomu cca 2h pauzy. Runtastic zapnut celou dobu. Po dojezdu večer jsem dal AW4 na nabíječku. To měly něco pod 20%.
Další dlouhá z loňska: 13.9.2019 - 85km terén, čistý čas 5h14min, k tomu cca 1h30min pauzy, stejný příběh.
Náhodný den ze zimy a aplikace Ski Tracks: 1.3.2020 doba trvání 6h17 + 1h30 pauzy, na konci opět hodinky s cca 30% (možná i víc, to už si ale nepamatuju, ale bylo to docela dost), každopádně dobíjené zase až večer.
Stačí Ti to nebo si stále vymýšlím ?

Pokud chceš argumentovat, hoď do placu jaké aplikace používáš, v jakém režimu a jaká máš data Ty, případně další nastavení, které Ti mohou ovlivnit výdrž baterie.
A dost možná bys měl přehodnotit svoje workflow a výběr aplikací a prozkoumat, jestli neexistuje něco efektivnějšího. Toto určitě není problém Aw hardware, ale aplikace.
Jinak bez dat jsou to jen plané řeči.
A pokud máš po 3h měřené aktivity ze 100% jen 10-20%, tak to Tě fakt lituju, to bych asi nesnesl při délkách mých sportovních aktivit.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 čer 2020 19:30

iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 03 čer 2020 21:02

Tady je opravdu každé zbytečné slovo zbytečné.

Vlastní data a argumenty nemáš, oháníš se opakovaně PR článkem, ve kterém je zcela jasně řečeno, že výsledky se budou lišit v závislosti na spoustě faktorů, navíc to všechno jsou benchmarkové a bezpečné hodnoty.
Takže fakt nevím, o co Ti jde.

BTW, můj syn má Aw3 a fungujÍ úplně stejně, celodenni provoz s klidně 6-7h zaznamenané sportovní aktivity a výsledky podobné.
Takže už jsme dva 😜

Ale pokud jsi s vydrží 3h s GPS spokojen, můžeš se tím článkem uklidňovat a dále žít v bludu, že to není možné.

Uživatelský avatar
Caanigia
Příspěvky: 432
Registrován: 03 srp 2012 00:08

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 05 čer 2020 11:19

richie píše:
03 čer 2020 14:11
Zajímavé, zkoušel jsem to trochu potrápit a u mě to zase mizí, když vypnu "Při uzamčení".
Každopádně jsem schopen se doklikat k situaci, kdy to mám bez bannerů a funguje to. Až když vypnu obě (bannery i při uzamčení), tak mi to zmizí.
Zatím se mi to jeví tak, že musíš mít buď Bannery nebo Při uzamčení.
Pokud by Ti to stačilo, tak to nastav tak a je to. Možná se bude dát někde dohledat logika, jak to vlastně funguje.
Tak notikace "při uzamčení" je ještě horší než bannery, to zapínat nebudu 😄 Ale jinak ano, jedna z těchto notifikací musí byt zaplá, jinak to nejde. A to je komplikace, jsem zvyklý mít všechny oznámení pouze do ozn.centra - nikdy nevíš kdo ti kdo co napíše 😄
Macbook Air mid 13
iPhone XS
Apple Watch 5
Airpods


† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13
† Watch 3, 4

richie
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2020 08:10

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od richie » 05 čer 2020 14:11

Při uzamčení nemusí být problém, pokud si nastavíš Náhledy až při odemčení, což při FaceID a TouchID je v pohodě a vidíš to, až odemkneš, jinak tam je jen info, že něco přišlo z nějaké appky, což není nijak riskantní, pokud Ti jde o to, aby to neviděl někdo nepovolaný :D

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od MICKI2701000 » 08 čer 2020 08:54

Nevim ale mne nikdy hodinky nevydrzeli 2 dny vydrzely jen Den a pul a to sem nesmel delat zadnou aktivitu.
Muze byt vadna baterka.
Ja jako nevidomy pouzivam AW jako prodlouženou ruku, nemusim vytahovat za chuze IP abych si precetl sms, odpověděl nahovor.
A to display defacto mam vyply zaple jen mluveni takze by mi hodinky měli vydrzet 2X tolik.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět