Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 10 srp 2020 18:20

Zdravím přáleté,
koupil jsem si druhý Homepod do páru, ale nemůžu přijít na to, jak přesměrovat zvuk z macOS do Homepodů. Když to chci udělat klasickým způsobem, tedy přes nastavení zvuku v horní listě, tak se zde zobrazují dva Homepody (i když je mám nastaveny jako párové), takže můžu pusit zvuk buď do levého nebo do pravého, ale ne do obou zároveň.

Nevíte někdo jak na to?

Martin
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-08-10 v 19.20.07.png
Snímek obrazovky 2020-08-10 v 19.20.07.png (88.46 KiB) Zobrazeno 3690 x
aa

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od jurast » 11 srp 2020 20:15

Nelze. Taky mám dva kousky a stereo umí hrát pouze z Music (bývalých iTunes). A to se ještě mnohdy stane, že nepřiměřeně dlouho trvá připojení. Vůbec to nechápu. Kdybych to věděl dříve, tak bych zřejmě druhý nekupoval. Ještěže funguje z iOS zařízení. Snad Apple tu funkcionalitu někdy přidá.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 12 srp 2020 13:54

Tak to taky nechápu, co ten Apple vyvedl to nedává smysl. Audio za 16 000 Kč a neumí přehrát stereo z macOS. Tomu se snad nedá ani smát, jak je to absurdní :( A pak se Apple diví, že se mu Homepod neprodává jak by chtěl, no aby se prodával, když má tolik zásadních nedostatků.
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od rony » 12 srp 2020 14:03

treba asi len vydrzat.

ja mam jeden homepod a tiez ma iritije dlhsie pripajanie z Music na homepod.

dovtedy treba vediet tieto veci:

priznat si, ze homepod nema taku masovu uspesnost. sposobil si to apple obmedzenim predaja len na par krajin.
priznat si, ze rozvoj homepodu bude pomalsi, pravdepodobne ani jeho nastupca nie je isty v skorom case ale
vsetky vacsie vylepsenia by som skor cakal v nastupnych modeloch ako v tomto.

ked si dame takto kruto postavenu realitu, tak nemusime zlozito dumat nad tym, co je kde zle. pockame, uvidime.

mne osobne homepod imponuje, zvuk ma pre mna nadmieru fajn, pouzivam dokonca siri a mam ho ako homekit hub. tu si to plni bez debat pre mna najlepsie. ale ja som aj fanusik ipadu, co tiez zjavne vacsina ludi az tak ipad neberie...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 12 srp 2020 14:24

Když Apple Homepod představil, tak jsem byl nadšený, protože přesně něco takového jsem chtěl, jelikož mi moje staré JVC už dosluhovalo, ale jak jsem si ho pořídil, tak mě na něm hrozne zklamaly některé věci.
1. Nefunguje ekvalizér v Music, takže se nedají stáhnou ty jeho přehnané basy, sousedi večer nějsou štastní :(
2. Pokud si pustím třeba film z macOS, tak zvuk je o cca 2 sec. zpožděný :(
3. Siri je celkově dost omezená
4. A teďka se k tomu ještě přidalo to, že nefunguje stereo v macOS

No já nevím, bod 2 a 3 bych třeba i snesl, ale 1 a 2 mi fakt, ale fakt vadí.
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepo

Příspěvek od rony » 12 srp 2020 17:03

ja som elvalizer v macos music nastavoval. basy mi trosku dunia (holt subwoofer) u par skladieb, to je fakt.
nastavenie subwoofer nema, to mozeme len konstatpvat
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od milouss » 12 srp 2020 17:51

Taky jsem byl prekvapenej, ze to z macos nejde, ale v podstate to nepotrebuju.

Navody ale jsou:
https://www.youtube.com/watch?v=oTkcElVTHVI

https://9to5mac.com/2020/07/22/mac-soun ... -homepods/

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 12 srp 2020 18:02

Ten návod sice funguje, ale nejde pak ovládat hlasitost :(
aa

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od milouss » 12 srp 2020 18:39

Ted jsem si to nastavil, volume ovladat nejde na vystupnim zarizeni, ale v MIDI panelu je polozka Airplay, pres kterou je zvuk routovanej a tam hlasitost menit lze.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 12 srp 2020 19:17

Jo pravda, tam to jde. Tak je to hodně neohrabané řešení, ale aspoň že takto to jde.
aa

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od milouss » 13 srp 2020 10:14

Mimochodem ted koukam, ze neni treba vytvaret Aggregate device, ale v MIDI staci pravym kliknout na polozku Airplay a oznacit jako vystupni device, pak jde hlasitost ovladat nahore.

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 13 srp 2020 10:16

Díky za tip, večer to vyzkouším jak budu doma.
aa

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od RadekP » 13 srp 2020 13:21

Zdravím, asi něčemu nerozumím ale když přes Domácnost vytvořím spojení dvou HomePod-ů tak následně v Music mohu takto spojené reproduktory poslat výstupní zvuk.

Aha, vy asi chcete použít něco co Apple nenavrhnul jako Spotify nebo VLC a směrovat zvuk z těchto aplikací společně na dva HomePod-y. No tak to možná příště až Apple usoudí, že by to takto mohl začít podporovat (anebo ty návody viz. výše).

S přáním pěkného dne

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od Atrej » 13 srp 2020 14:06

V podstatě tady řešíme, jak např. pustit film z Netflixu (v prohlížeči) a zvuk si pustit do Homepodů. Nebo jak si něco pustit z Youtube,…

Martin
aa

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od milouss » 13 srp 2020 14:44

Vypada to, ze je to problem s Airplay2, ktery je na macu implementovany do Music i TV aplikaci, nikoli do macOS samotneho.
Dokonce neni Airplay 2 ani v posledni bete Big Sur :( jak koukam, ted jsem si ji nahodil na pokusny MBP13 2016.
Tak jsem aspon poslal feedback :)

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od RadekP » 13 srp 2020 18:54

Zdravím, nebylo AirPlay 2 o multiroom funkci? Tedy stereo pro HomePod bylo funkční i s AirPlay? Ale to vařím z vody a jen po paměti kdy byly HomePod uvedeny na trh a kdy byl uvolněn protokol AirPlay 2 což bylo IMHO časově asi o rok později. Tady by bylo potřeba jít do technické specifikace protokolu ale jako úvaha proč se takto HomePod chová v macOS by to dávalo také smysl.

S pozdravem

Uživatelský avatar
milouss
Příspěvky: 88
Registrován: 21 srp 2012 11:00

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od milouss » 14 srp 2020 07:16

Tez jsem nestudoval Airplay2.
Co si vzpominam, Homepod byl na trhu pred uvedenim Airplay 2 a s jeho uvedenim prave prisla moznost sparovat homepody do sterea + multiroom.
Pak fakt laicky si predstavuju, ze stereo do homepodu je vlastne multiroom.
"AirPlay 2 unlocks many features in the speaker, including multi-room and stereo pairing (the ability to use separate HomePods as left and right speakers)."

Obezlicka existuje.
Chce to co nejvic feedbacku z Big Suru na tuhle ficuru.
Ale treba je tam i nejaka HW limitace, netusim.
Apple urcite vi, proc to tak je a kdy se to pripadne zmeni, jen nam koncovym userum to zatim smysl nedava :)

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Přesměrování zvuku z macOS do Homepodů

Příspěvek od likethis » 15 srp 2020 11:25

Moc nadějí bych tomu snad ani nedával. Mac OS dodnes neumí ani takovou banalitu, jako ovládat hlasitost zvuku přes DisplayPort/HDMI (když mám zapojené repro do monitoru, abych neměl na stole roztahaných hromadu drátů), vše je potřeba kontrolovat aplikací softwarově a když zapomenu, uletí mi hlava. Umí to snad každý jiný OS a ani v Big Sur to stále opět nejde. Big Sur ale co tak vidím stejně není reálně žádná verze 11, je to bohužel pouze faceliftovaná desítka se všemi bugy a vlastnostmi "už léta na Mac dlabem" předchůdce.

Asi Apple počítá, že dnes všichni mají zvuk řešen přes bluetooth. Akorát, když si koupíte BT zařízení přímo od nich, tak to zas stejně pořádně nefunguje.

Odpovědět