zmazanie kniznice fotiek

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
cucpo
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012 12:49

zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od cucpo » 28 zář 2020 08:50

Dobry den. Pls potrebujem poradit som z toho blby. Mam Iphone, Ipad, Air vsetko prepojene cez icloud. Le na Air mi fotky zeru 40GB a tie tam ozaj nepotrebujem. Mozem zmazat tu kniznicu fotiek bez toho aby som o ne prisiel na ostatnych zariadeniach, alebo ako spravovat fotky tak aby sa synchronizovali len na iphone a na ipade na pocitaci ich nepotrebujem.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od ra3662 » 28 zář 2020 10:57

Doporučuji optimalizovat knihovnu fotografií na AIR.

cucpo
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012 12:49

Re: zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od cucpo » 28 zář 2020 11:40

Optimalizacia je zapnuta, ale je mi fakt zbytocnych 40GB fotiek na pocitaci nejak systemovo to nejde riesit ?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od mberdych » 28 zář 2020 14:15

Pokud je zapnuta optimalizace, tak až nebude mít místo, sám je zahodí a místo uvolní sám. Ten Air je myšleno MacBook a nebo iPad?

Pokud Mac, tak další řešení je knihovnu z maca smazat a vytvořit znovu, on pak dohraje jen náhledy z iCloud. Důvod proč zabírá místo je buď

1) neměl jsi zapnutou optimalizaci a po zapnutí to sám bude mazat jak nebude mít místo
2) hodně fotek sis prohlížel a on je z cloudu nahrál na lokální disk a opět, nechá je tam, dokud nebude mít málo místa.

Apple se kvůli iOS snaží i na macu uživatele co nejvíc odstínit od file systému. Osobně mi to vadí, ale já jsem starý kmet zvyklý na staré způsoby, kdy si věci řídím sám.

cucpo
Příspěvky: 38
Registrován: 07 srp 2012 12:49

Re: zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od cucpo » 28 zář 2020 19:19

Dik za upresnenie. Predstava by bola ze tam vobec nebudu ziadne fotky synchronizovane. Mysleno macbook Air. Tam nepotrebujem ziadne fotky to je pracovny nastroj, ked nieco nafotim poslem airdropom na Air k praci. Dolezite j eze ked zmazem kniznicu na Aire nepridem o fotky na icloude. To ze pribezne to upratuje mi nepomoze ked chcem napriklad nieco velke ulozit na Air a nemam miesto.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: zmazanie kniznice fotiek

Příspěvek od mberdych » 28 zář 2020 20:51

Ano, stačí vypnout iCloud synchronizaci na Macu, z Cloudu se nic nesmaže. Tedy nemazat fotky, ale napřed vypnout sync.

Odpovědět