synchronizace s iPhone

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

synchronizace s iPhone

Příspěvek od novyp » 15 říj 2020 21:05

Používám iPhone Xs a MacOSX Catalina na poslední verzi. Nepoužívám iCloud, ale synchronizace kontaktu fotek a hudby funguje bezdrátově i po kabelu OK. Občas se stane, že ve finderu vidím tel ale začne synchronizaci a pak řekne, že nelze dokončit. Pomůže restart NTB. Napadá vás ktrerý proces restartovat nebo jak to opravit?

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od MichalJ » 16 říj 2020 09:17

Začal bych používat iCloud.

novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od novyp » 16 říj 2020 09:22

To je super rada, ale na jinou otázku :) iCloud nepoužívám stejně jako nepoužívám žádný jiný cloud. Nechci zejména své kontakty ale i schůzky fotky atd dát k dispozici cizí firmě. Nic proti Apple, to platí obecně.

Kdyby byla rada na otázku co jsem dal, bylo by to super.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od ra3662 » 16 říj 2020 13:44

Ono je to těžké, chceš se drbat levou rukou za pravým uchem a stěžuješ si že je to daleko. Přitom víš že pravou rukou by to bylo lepší.
Sám píšeš že "funguje bezdrátově i po kabelu OK".
Tak občas restartuj a vše bude OK.
Ani jsi neuvedl jestli to nelze dokončit po kabelu nebo bezdrátově?
Jen tak mezi náma, myslíš že ty kontakty nemá tvůj operátor? Už jsi je poskytnul dávno.

novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od novyp » 16 říj 2020 14:10

Asi to s tím drbáním vnímáme každý jinak. Mě přijde zbytečné data dávat tisíce km daleko a zpět (to nemluvím o uhlíkové stopě přenosu - berte s nadsázkou), když je chci přenést mezi zařízeními, která jsou od sebe 20 cm.

Funguje OK, do doby než přestane fungovat. Pak nefunguje ani jedno.

Stačilo by znát nějaký proces co restartovat. Operátor ná čísla, na která volám. Nemá k nim jména, maily, adresy poznámky, nemá též kalendář, fotky atd.. To co má s tím smí nakládat přesně daným způsobem, který neurčil on. Apple má u sebe úplně vše.
Navíc VoIP hovory operátor nevidí komu jsou, takže nemá ani to cílové číslo.

To je hodně rozdílů.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od rony » 16 říj 2020 14:50

tak takto na to.

Mam viacero zariadeni, jedno Apple ID, v nom zakladny bezplatny iCloud.

S vyhodou ho pouzivam do tej miery ako to ide. Takze vsetky kontakty synchronizovane, kalendar, pripomienky, hesla, vsetko, co je prakticke mat aktualizovane synchronizaciou na vsetkych zariadeniach.

Nemam zapnute iCloud Photo Library (macOS mi to syncne do Photos, co mi vyhovuje viac).

Zalohy robim cez kabel do iTunes, opat kvoli objemom (a proste nechcem tym zatazovat mobily).

Tympadom nic naviac neplatim. Vlastne mam skoro cely 5GB storage skoro volny.

Na uhlikovej stope je pekne to, ze zdanlivo setrim ale nevidim, ze za chrbtom palim ostosest (jeden trvale zapnuty komp napriklad).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od novyp » 16 říj 2020 14:54

Mě nejde o to, zda jim chci platit nebo ne. Proste jim nechci vědomě odevzdat kontakty, kalendář atd.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od Mironet » 16 říj 2020 15:19

Uff, tolik nesmyslů na jednom místě, škoda po jednom rozebírat... Doporučuji nastudovat politiku Applu okolo soukromí a ochrany dat. Žijeme v době, kdy si prakticky nelze volit zda někomu svěříme svoje data, ale jen komu je svěříme. A srovnáme-li obchodní strategii třeba Applu, Googlu a Facebooku, je Apple ta nejlepší volba, protože nemá business model postavený na přeprodeji uživatelských dat (byť anonymizovaných). A řešit uhlíkovou stopu při synchronizaci iCloudu... mno, doufám, že jste si za poslední dva roky nekoupil třeba ani jeden banán. Jeho uhlíková stopa za dopravu do místního supermarketu je mnohem větší než tisíc synchronizací mého iPhonu. Celý ekosystém Applích služeb už mimochodem několik let žije čistě z obnovitelných zdrojů, takže tady se omezujete opravdu zbytečně. Vážně, když to nechcete dělat jednoduše, nestěžujte si, že to musíte dělat složitě.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od Jirka_S » 16 říj 2020 15:21

Paranoia má mnoho podob. :)
Ovšem třeba The Social Dilemma je dobré zkouknout.

novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od novyp » 16 říj 2020 15:48

Mironet píše:
16 říj 2020 15:19
Uff, tolik nesmyslů na jednom místě, škoda po jednom rozebírat... Doporučuji nastudovat politiku Applu okolo soukromí a ochrany dat. Žijeme v době, kdy si prakticky nelze volit zda někomu svěříme svoje data, ale jen komu je svěříme. A srovnáme-li obchodní strategii třeba Applu, Googlu a Facebooku, je Apple ta nejlepší volba, protože nemá business model postavený na přeprodeji uživatelských dat (byť anonymizovaných). A řešit uhlíkovou stopu při synchronizaci iCloudu... mno, doufám, že jste si za poslední dva roky nekoupil třeba ani jeden banán. Jeho uhlíková stopa za dopravu do místního supermarketu je mnohem větší než tisíc synchronizací mého iPhonu. Celý ekosystém Applích služeb už mimochodem několik let žije čistě z obnovitelných zdrojů, takže tady se omezujete opravdu zbytečně. Vážně, když to nechcete dělat jednoduše, nestěžujte si, že to musíte dělat složitě.
O uhlíkové stopě jsem hned v úvodním příspěvku psal, že je to nadsázka. Banán jsem si koupil a uhlíkovou stopu neřeším nikde.
Pokud věřím tomu, že si apple má data nebere ze zařízení bez mého vědomí, když nepoužívám iCloud, tak mi zatím jde docela dobře žít bez Apple, u Google nemám účet a na FB mám účet prázdný jen za účelem sledování dvou skupin.

Zatím to jde. Že se Apple chová slušně Ted, neznamená, že to bude dělat za 10 let.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od ra3662 » 16 říj 2020 16:18

@novyp; za 10 let. :D :D To už budeme úplně jinde. Možná zase na stromech. :D :D

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od SharkeeCZ » 16 říj 2020 16:45

Jirka_S píše:
16 říj 2020 15:21
Paranoia má mnoho podob. :)
Ovšem třeba The Social Dilemma je dobré zkouknout.
to jsem ani nedokoukal, film bez přidané hodnoty
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od SharkeeCZ » 16 říj 2020 16:46

novyp píše:
16 říj 2020 14:54
Mě nejde o to, zda jim chci platit nebo ne. Proste jim nechci vědomě odevzdat kontakty, kalendář atd.
je naivní myslet si, že ty kontakty nemají od někoho jiného, nechápu tuhle posedlost, ono to tam stejně odchází, to byste musel být jedině 100% offline a nemít ani telefon
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od rony » 16 říj 2020 23:26

nepouzivat synchronizaciu s odkazom, ze “nedam im svoje to hento” je popri vlastnictve akehokolvek pripojeneho zariadenia, pri uplne akejkolvek strategii (nemam ucet tam hentam) ako bat sa malej mysly, ked ma drzi v hrsti medved.

ak to poviem priamejsie: tie data, co si tak “strazis”, uz ma kdekto. a kadekto vie pospajat z toho, co potrebuje.

lenze... im je fuk ake t.c. mas ulozene vo svojich kontaktoch, je im fuk, kto to je. cize ten dovod “nedam im to” je len taky “prazdny” vzdorovity vykrik bez realnejsej podstaty, ktoru by mohlo taketo odmietnutie mat.

svoj stihomam vsak mozno realizovat v kontrole moznosti akymi je mozny “nezelany vpad” do “sukromnej” zony medzi mnou a uloziskom. Takze ak by ma nieco malo zaujimat, tak to ako odolny je tento system voci cielenemu utoku (priamo ja, priamo uloziska) a teda moje obavy by mali byt voci medvedom v lese.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: synchronizace s iPhone

Příspěvek od ra3662 » 17 říj 2020 11:11

Tak se těším na reakce @novyp.

Odpovědět