Automatizace, zkratky

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 19 lis 2020 11:08

Ahoj,

snažím se docílit nastavení připomínky na iPhone tak, aby mi v daný den v rozemí času při připojení nvyskočila hláška.

Například ve čtvrtek ráno - od 6-9 hodin při připojení k bluetooth v autě.

Dokáže mi někdo pomoci jak to nastavit? Jsem schopen si nastavit že při připojení k bluetooth zařízení se má provést akce, ale dělá mi to samozřejmě pořád a nevím jak tam doplnit další podmínky, viz výše.

Děkuji za pomoc. Tomáš

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od Hnata » 19 lis 2020 11:54

Je tam trochu matoucí ten pojem "připomínka" ... nevím totiž jestli stačí zobrazení "oznámení" pokud se v daném rozmezí času připojím k bluetooth v autě, nebo jestli je nutné zobrazit konkrétní připomínku.

Obojí lze udělat v aplikaci "Zkratky" v záložce "Automatizace" - volba nová "Osobní automatizace":
1. ze seznamu vyberte Bluetooth a tam zvolte správné zařízení - auto (případně lze rovnou použít CarPlay pokud máte)
2. odklikněte na další a tam zvolte "přidat akci" a do vyhledávacího pole napište "když" a pak na akci "když" klikněte
3. otevře se nastavení skriptu "když" - v možnosti "vstup" zvolte "dnešní datum" a pak v možností "podmínka" nastavte "je v rozmezí" a pak v bodech "datum a datum" zvolte požadované rozmezí času přičemž měňte pouze čas a nikoliv datum (tam zůstane "dnes")
4. následně je potřeba vložit správnou akci co se má v v této podmínce provést - klikněte tedy na "+" :
4A - pokud jde o zobrazení hlášky, tak do vyhledávání napište "zobrazit oznámení" a potvrzením vložte akci
4B - pokud jde o zobrazení konkrétní připomínky, tak do vyhledávání napište "zobrazit seznam připomínek"
5. nastavte si to jak je potřeba (přepiště hlášku, nebo zvolte správný seznam připomínek)
5. tuto vybranou akci musíte pak kliknutím a podržením a posunutím přesunout výše mezi podmínku "pokud" a "jinak"
Pak už jen vše potvrdit a je hotovo ... mělo by fungovat

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 19 lis 2020 14:03

To je přesně ono. Úplně jste mi změnil tímto život. Tohle je fantazie!

Jen ještě maličkost, nikde jsem neobjevil možnost, aby se automatizace sama spustila. Když se to připojí, tak se mě namísto provedení optá zda ji chci spustit a to samozřejmě je poloautomatické a ne automatické.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od Hnata » 19 lis 2020 14:08

hmmm to je pravda - zajímavé ... automatizace s bluetooth vyžaduje potvrzení ... u jiných automatizací se tam objeví ještě kolonka "zeptat se před spuštěním" a lze jí mít vypnutou - tady není ... tak možná v nějaké další verzi iOS ...

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 19 lis 2020 14:11

Ok, sice je to polovičaté řešení v rámci automatizace, ale vím, že již v iOS 13 byl problém tím co popisuji...

Každopádně děkuji. fungujete a ve finále mi stačí už jen to, že to vyběhne.

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 19 lis 2020 20:20

Funguje to skvěle, ale až tak skvěle, že při každém připojení k BT zařízení se mě ptá, zda má spustit script, tedy je to na prd. Když povolím a je to mimo čas a den, tak se nespustí. Nicméně je to nesmysl.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od Hnata » 19 lis 2020 22:39

No tak jedine budeme muset pockat jestli tam apple prida moznost spusteni bez potvrzeni - procital jsem zahranicni fora a vypada to ze to tak je umyslne u pripojovani skrz bluetooth kvuli bezpecnosti

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 20 lis 2020 06:58

Bohužel ta otázka ios je i v případě GPS. Chtěl jsem to vyřešit tím, že když v daný čas opustím místo, ale stejně se zeptá. :-(

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od Hnata » 20 lis 2020 08:43

no tam je to ale jednoznačně správně kvůli bezpečnosti - používám to na otevření vrat při příjezdu před dům a představa, že se otevírají kdykoliv by mě vadila :-) Nicméně hláška k potvrzení mi vyskakuje na Watch, takže jí mohu odkliknout jednoduše na nich - tedy není to nějaká velká komplikace a přijde mi to v pořádku. I když proč je to jen u "jednoduchého" zobrazení oznámení nechápu ...
Nicméně zpět k původnímu dotazu - automatizace funguje bez potvrzení jen u CarPlay auta ... při připojení k bluetooth to skutečně nejde, protože by tím mohla být narušena bezpečnost - zřejmě to tak tedy je úmyslně a jiný iOS to neopraví. Tak asi bude nutné najít jiné cesty ... třeba něco jako nalepený papírek s připomínkou na čelním skle, nebo tak něco :-)

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 21 lis 2020 09:56

Dobře, rozumím u otevírání vrat, ale proč v případě, že chci jen hlášku, tomu nerozumím ani u BT, ani u příchodu na dané místo :-( Od ledna bude nové auto s carplay, tak to nastavím. Nicméně papírek na palubce nefunguje, protože mi nedocvakne, že je čtvrtek :-D v tuto chvíli to řeším tedy budíkem, ale vidím tam šanci, že mezi zvoněním budíku a nástupu do auta to stejně zapomenu.... Každopádně děkuji, podmínka "když" je fajn.

maniakum
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2015 10:51

Re: Automatizace, zkratky

Příspěvek od maniakum » 16 led 2021 21:56

Tak na carplay to funguje, jen jak nastavit, aby to dělalo hlášku jen v daný den s ne každý v rozmezí času?

Odpovědět