Apple Pay - komplikace

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cipisekcz
Příspěvky: 26
Registrován: 01 říj 2013 16:26

Apple Pay - komplikace

Příspěvek od cipisekcz » 15 led 2021 18:06

Dobry den,pres jeden rok jsem donedavna platil s mym Iphone v obchodech stylem:
ze jsem vytahnul z kapsy zhasnuty mobil a ve chvili placeni jsem jen prilozil k platebnimu terminalu - displej tel. se rozsvitil na nem uz byla plateni karta a pod ni obrazek Touch ID s vyzvou ze mam prilozit palec na Touch ID telefonu a v te chvili doslo k platbe a tel. jen ciknul ze je provedena platba.

Nevim jestli jsem zmenil neco v nastaveni telefonu,ale Apple Pay platba uz mi takhle nejde.
Aktualne jde platba stylem ze musim nejprve odemknout telefon(Touch ID) a teprve potom mohu tel. prilozit k platebnimu terminalu vyskoci platebni karta jako drive a nasledne potvrdim platbu Touch ID.
Musim rict ze tenhle postup je znacne nepohodlny.

Umel by nekdo poradit jak se vradit k puvodnimu postutpu?
Zhasnuty tel. prilozim k terminalu displej se rozsviti rovnou s platebni kartou jen potvrdim Touch ID a hotovo??
Moc dekuji za pomoc

Jde o Iphone SE 2.gen iOS 13.4.1

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Josef F. » 15 led 2021 18:39

Jako první mě napadá, zda jste zkoušel restartovat iPhone.
Potom by možná byla nápomocná aktualizace iOS (iOS 13.4.1 je už docela staré). Případně bych ještě zkusil odebrat a opětovně přidat platební kartu/karty v nastavení.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Mironet » 15 led 2021 19:11

Mně Apple Pay nikdy nefungovalo stylem, že telefon pozná, že je u terminálu, sám ukáže platební kartu a čeká jen na potvrzení; nicméně viděl jsem to u kolegyně na 6Sku, takže nevím v čem je rozdíl. Terminál, kde jsme platili stejný, já Česká spořitelna, ona myslím Revolut, tak třeba tím...?

Každopádně u mě Apple na mobilu funguje stylem double zmáčknutí Home buttonu, tím zároveň proběhne ověření otisku, objeví se karta, přiložím, zaplatím, hotovo.

martas38
Příspěvky: 40
Registrován: 03 srp 2019 00:23

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od martas38 » 16 led 2021 01:45

Mně vždycky fungovalo Apple Pay tak, že telefon s Touch ID sám poznal, že je u terminálu. Stačilo ho přiblížit s prstem na tlačítku a vše proběhlo samo. Daleko lepší, než současné Face ID - dvakrát stisknout tlačítko - autorizovat pohledem se staženou rouškou a přiblížit k terminálu.
Možná zkusit odebrat a znovu přidat platební karty, případně factory reset.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od MichalJ » 16 led 2021 14:16

Mně to tak funguje pořád - zamknutý telefon přiblížím k terminálu, rozsvítí se a ukáže se karta. Bu'd rovnou zaplatím nebo můžu vybrat jinou kartu. SE2, 14.3.

Podle mně jste si to vypnul (nastavení apple pay - allow access when locked".

Uživatelský avatar
ttkanicka
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2019 13:13

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od ttkanicka » 16 led 2021 17:02

MichalJ píše:
16 led 2021 14:16
Mně to tak funguje pořád - zamknutý telefon přiblížím k terminálu, rozsvítí se a ukáže se karta. Bu'd rovnou zaplatím nebo můžu vybrat jinou kartu. SE2, 14.3.

Podle mně jste si to vypnul (nastavení apple pay - allow access when locked".
Kde bych našel tohle nastavení? Nějak se mě ho nedaří najít. Děkuji.

cipisekcz
Příspěvky: 26
Registrován: 01 říj 2013 16:26

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od cipisekcz » 17 led 2021 07:28

MichalJ píše:
16 led 2021 14:16
Mně to tak funguje pořád - zamknutý telefon přiblížím k terminálu, rozsvítí se a ukáže se karta. Bu'd rovnou zaplatím nebo můžu vybrat jinou kartu. SE2, 14.3.

Podle mně jste si to vypnul (nastavení apple pay - allow access when locked".

Jojo o tohle mi presne jde.
Tenhle postup pri placeni je hlavne uzivatelsky prijemny.A hlavne neni treba mit displej tel. rozsviceny zbytecne dopredu pri vetsim nakupu.
Doufam ze v budoucnu to pujde i u dalsich generaci Iphonu.(vcera jsem aktualizoval iOS na 14.3 to uz je posledni moznost jinak uz fakt nevim)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od MichalJ » 18 led 2021 10:31

ttkanicka píše:
16 led 2021 17:02
MichalJ píše:
16 led 2021 14:16
Podle mně jste si to vypnul (nastavení apple pay - allow access when locked".
Kde bych našel tohle nastavení? Nějak se mě ho nedaří najít. Děkuji.
Settings -> Wallet & Apple Pay, hned pod seznmem karet

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Fesko » 21 led 2021 16:42

Pod zoznamom kariet nie je žiadne settings.( iPSE 2rd, iOS 14.3)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od MichalJ » 22 led 2021 10:14

Pak se koukate nekam jinam. Ja tam mam:allow access when locked, travel card, default card adresu, e-mail, telefon, allow payments on mac

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Fesko » 22 led 2021 10:22

Pozeràm sa na zoznam kariet a pod ním nič nie je. Zrejme máte “Českú verziu a ja slovenskú” iOS :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Mironet » 22 led 2021 10:53

Ono půjde o něco jiného. iPhony umí aktivní čtení NFC až od určité verze. Já mám iPhone 7 a ten to ještě neumí. Proto je třeba Pay aktivovat ručně. Píše se to jasně malým písmem pod tou možností. Vsadím se, že novější verze iPhonu, tam budou mít psáno, že stačí jen přiblížit telefon k terminálu, že?
Přílohy
IMG_0549.jpeg

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple Pay - komplikace

Příspěvek od Josef F. » 22 led 2021 17:00

Mám také iPhone 7, aktivní čtení NFC nefunguje, ale u platebních terminálů se karta aktivuje sama i při zamčeném telefonu. Problém teda bude někde jinde.

Odpovědět