iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Makey
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2020 21:30

iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od Makey » 04 lis 2021 22:52

Ahoj mám takový dotaz...
Jedna známá (stará paní) si pořídila nový iPad, aby mohla být v kontaktu s jinýma kamarádkama. Fandím jí v jejím věku. :)
Na mne připadlo jí to celé zprovoznit a nastavit. Protože iPad mám, myslel jsem, že to bude sranda na 0,5hodky... Není!

Narazil jsem na problém, že nemůžeme stáhnout žádnou free appku bez toho, že by jsem aktivoval nějakou platební metodu!
Prosím poraďte, jak to udělat. Přece si nemusí stará paní zařizovat kreditku, aby mohla mít komunikační appku, která je free?
Děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 04 lis 2021 23:06

ja som otcov apple id pripoil do rodiny, teda k mojmu apple id.

nijaku kartu som nepridaval.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Makey
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2020 21:30

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od Makey » 04 lis 2021 23:26

Ahoj, jsem přece napsal, že to je "známá"... Sousedce z vedlejšího vchodu by jsi to přece taky neudělal!
Má někdo lepší nápad?

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od SharkeeCZ » 05 lis 2021 06:51

Makey píše:
04 lis 2021 22:52
Ahoj mám takový dotaz...
Jedna známá (stará paní) si pořídila nový iPad, aby mohla být v kontaktu s jinýma kamarádkama. Fandím jí v jejím věku. :)
Na mne připadlo jí to celé zprovoznit a nastavit. Protože iPad mám, myslel jsem, že to bude sranda na 0,5hodky... Není!

Narazil jsem na problém, že nemůžeme stáhnout žádnou free appku bez toho, že by jsem aktivoval nějakou platební metodu!
Prosím poraďte, jak to udělat. Přece si nemusí stará paní zařizovat kreditku, aby mohla mít komunikační appku, která je free?
Děkuji za pomoc
Tak ať přidá platební kartu a dá na internet nízký limit no problem :-)
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Makey
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2020 21:30

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od Makey » 05 lis 2021 07:24

Asi si nerozumíme, opakuji...
- je to pro mne člověk ze sousedství, nikoliv příbuzný nebo rodina!
- a napsal jsem "nebude si přece zařizovat kartu..." tedy ji ve svých 82 r. nepoužívá
Snad mi nechcete říci, že to bez karty nepůjde?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 05 lis 2021 08:01

volakedy fungovalo nasledovne:


1. apple id zalozim na webe https://appleid.apple.com/ - to ide aj bez zariadenia, ak ho uz mam zalozene, tak vynecham tento bod.

2. odhlasim si v tom zariadeni Apple ID, resp. skontrolujem App Store, ci som tam pod nim prihlaseny, a pokial NIE, tak sa v App Store (v APP STORE!) odhlasim.

3. spustim App Store a najdem nejaku free aplikaciu, taka, za ktoru sa neplati. Dam ju v odhlasenom stave STIAHNUT. Myslim, ze si to vyziada Apple ID, tak tu konecne vlozim Apple ID. Potom uz zostane App Store prihlaseny.

Mimochodom, co vam brani ju pridat na chvilku do rodiny, poriesit zariadenie a potom ju z rodiny odstranit?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od RadekP » 11 lis 2021 20:31

Zdravím,

přidání kreditní karty není jediná možná platební metoda. Dá se nastavit i mobilní telefon. Částky jsou pak účtovány přes mobilního operátora, tedy pokud je toto u mobilní operátora povolené :) ale to Apple neví.

Další metoda je pak možnost poslat uživateli z vašeho AppleID na jeho AppleID Dárek což jsou typicky peníze. Ty si pak předáte/zůčtujete s příjemcem z ruky do ruky. A i když má nastavenu nepoužitelnou platební metodu může pro placené aplikace provádět úhradu z tohoto kreditu.

Síla nátlaku na zadání platební metody se liší podle toho zda AppleID vytváříte přímo na Apple zařízení nebo přes web portál. A liší se v čase jak jsou tyto procesy modifikovány legislativními požadavky nebo obchodními záměry Apple.

Osobní názor - při tom jak jsou iOS a iPad OS prolezlé na každém kroku reklamou se nedá divit nátlaku na zadání platební metody a pak kupuj a kupuj a kupuj. No a pak se podívejte na kvartální výsledky a váš pohled se bude lišit podle toho zda jste akcionář nebo uživatel.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 12 lis 2021 20:43

ios a ipados su prolezle reklamou, date nejaky priklad?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od RadekP » 19 lis 2021 18:35

Zdravím,

asi bych mohl můj postoj vysvětlovat na několik stránek textu ale zkusím to maximálně zkrátit a zjednodušit co mám na mysli.

Otevřu app App Store - reklama (ne to není nějaký nezávislý redakční výběr, to je reklama).
Otevřu Hledat v App Store - záložky Objevujte a Doporučujeme opět reklama (neřeším kdo je "zadavatel"reklamy)
Zadám vyhledání a zobrazí se výsledky - první pozice reklama
Aplikace Zdraví - procházím si naměřené hodnoty a na konci záznamů je reklama
toto pro mě představuje systém prolezlý reklamou

a nyní srovnej s Spotlight Search

otevřu vyhledávání a na prázdné obrazovce je prázdný vyhledávací řádek
zadám hledaný výraz a zobrazí se výsledky organického vyhledání
takto si představuji reakce nezatížené reklamou

S přátelským pozdravem

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 20 lis 2021 17:03

:-) no dobre, vsetky tie veci su pre teba reklama. Ako vysvetlenie to staci, dakujem :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od sumec83 » 20 lis 2021 19:31

RadekP píše:
19 lis 2021 18:35
Otevřu app App Store - reklama (ne to není nějaký nezávislý redakční výběr, to je reklama).
Otevřu Hledat v App Store - záložky Objevujte a Doporučujeme opět reklama (neřeším kdo je "zadavatel"reklamy)
Zadám vyhledání a zobrazí se výsledky - první pozice reklama
Aplikace Zdraví - procházím si naměřené hodnoty a na konci záznamů je reklama
toto pro mě představuje systém prolezlý reklamou
Zdravím, nevím tedy, jak to vypadá v appce Zdraví, protože ji zatím nepoužívám. Ale co se týká App Store - už jen z principu - je to prostě obchod. Zkrátka elektronická forma dejme tomu OC Chodov - akorát místo hader, jídla, jsou tam aplikace. A pochopitelně je potřebuji programátoři prodat, zviditelnit se. Apple z toho má taky peníze. Takže je jasné, že tam budou doporučení a můžeme je klidně brát jako reklamu. Tak to proste chodí všude.

Ale v čem vidím celkem rozdíl proti Androidu - nedávno jsem měl možnost po pár letech nastavovat pro jednu starší paní nový telefon s Androidem. A řeknu vám, toho balastu (dema aplikací, atd), co tam stále na ni vyblikávalo a co jsem musel odstranit, byla celkem slušná dávka…
Ale to už je asi nakonec stejně mimo hlavní téma 😉

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od RadekP » 23 lis 2021 20:33

Zdravím,

a málem jsem zapomněl na app Mapy - zde se reklama označuje jako Průvodci.

Ohledně Android dvě poznámky:
můj dědeček, když jsem ze školy nepřinesl chvalitebně a obhajoval se tím, že dalších pět spolužáků obdrželo hodnocení dostatečně, tak říkal: "Nikdy se nesrovnávej s těmi horšími. Mě zajímá proč TY nemáš lepší hodnocení."

A druhá poznámka je k tomu jako metodiku pro pozorování zvolit. Co vlastně je ten Android se kterým chceme iOS porovnat. Je to Android na čínském telefonu za osm stovek který mě přijde rovnou s instalovaným malwarem (prostě obchodní model výrobce)? Je to Android od renomovaného výrobce s několika desítkami bloatwareaplikací? Je to Android od značkového výrobce s jeho alternativním obchodem kde mě přesvědčuje abych nákupy prováděl jeho prostřednictvím? Nebo je to Android od Google s "čistým" operačním systémem? Zde budou radikálně rozdílné pohledy na výsledek zkušenosti s takovýmto zařízením.

Ohledně toho co je reklama:
buď můžeme vycházet z právní definice reklamy v evropském právu nebo v českém právu nebo z toho co vám budou přednášet na škole a následně vyžadovat prokázání znalostí u zkoušek.
Nebo můžeme zkusit behaviorální postup a sledovat peníze v čí kapse skončí na konci dne. Zde Apple cílí na vaše emoce a velmi snadné provedení nákupu skoro mimoděk bez zapojení rácia při impulsivním rozhodnutí k nákupu. A z každé transakce má Apple svůj malý poplatek.

Pro připomenutí:
já nevynáším nějaké morální soudy a ani se nedivím proč se takto Apple chová, pouze se snažím doložit, na čem se zakládá mé osobní přesvědčení, že aktuální verze iOS a iPAD OS jsou prolezlé reklamou.
A dalo by se dovolávat dalších argumentů - jak probíhal vývoj iOS (vzpomínáte na to, že přihlášení do Facebook účtu bylo přímo součástí Nastavení?) ale zde si nejspíše ponecháme každý z nás svůj pohled na svět a nemám snahu vás převádět k "jediné správné víře".

Přeji všem pěkný večer a příjemné ráno

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 24 lis 2021 17:09

dakujeme dakujeme, v tejto sirke vnimania je to vsetko reklama. jasne.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od lipon » 25 lis 2021 09:08

Mluvnické cvičení hezké, myšlenkový směr - řekněme zajímavý.
Někdo to holt v současném světě nemá lehké.

RadekP
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2019 12:00

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od RadekP » 25 lis 2021 15:12

Zdravím,

máte za to, že jde jen o nějaké samoúčelné cvičení? Přijde na to.
Snímek obrazovky 2021-11-25 v 14.52.17.png
Takto třeba vypadají bloky jednoho komerčního programu pro řízení shody v oblasti ochrany dat.

A co z toho můžete vyvodit? No to již nechám na vás jakožto cvičení pro blížící se podvečer.

Klidný spánek a příjemné probuzení do pátku.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 2020 a aktivace bez platební metody-jak?

Příspěvek od rony » 26 lis 2021 12:50

pane, tazatel chcel spustit AppStore bez zavedenia platobnej karty.

to, kam ste sa vy dostali je uzasne sledovat :-) este raz dakujeme :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět