Lazarus na OS X

Chcete položit otázku autorům serveru SuperApple.cz nebo SuperApple Magazínu? Máte námět na zlepšení? Napište nám

Moderátoři: dandas, petrskuta, schotek

Odpovědět
jadunb
Příspěvky: 2
Registrován: 01 kvě 2013 16:27

Lazarus na OS X

Příspěvek od jadunb » 01 kvě 2013 16:38

Skúsenejší Mac-áci, skúsite mi pomôcť (začiatočníkovi)?
Pred pár mesiacmi som sa rozhodol preorientovať z Win na OS X a kúpil som si 13" Mac Book Pro, 2,5GHz Intel Core i5. Samozrejme sa z toho vytešujem, ale aj občas sa vytrápim na nejakých problémikoch.
A najviac ma teraz trápi Lazarus (Pascal), ktorý mi pod Win bežal bez problémov.
Pod Mac-om som urobil inštaláciu nasledovne:
1. xCode
2. fpc
3. fpcsrc
4. Lazarus
Keď spustím samotný Lazarus, tak to vyzerá všetko v poriadku. Len keď chcem spustiť "konzolovú aplikáciu", všetko tiež prebehne zdanlivo v poriadku, ale na konci pri spustení ladenia sa objaví hláška:
"Warning,
a timeout occured, the debugger will try to continue, but further error may occur later"
Skúšal som v nastavení Debuggeru zmeniť čas resp. vypnúť hlášku, čo sa mi aj skutočne podarilo, ale samotný spustený program v novom okne nevidím. Na fórach som už niečo pozeral, ale nič sa mi nepodarilo vyriešiť :-(.
Skúsite mi pomôcť? Moja angličtina je dosť slabá na to, aby som otázku položil širšej komunite ľudí...
Ďakujem
<jadunb>

S pozdravom

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazarus na OS X

Příspěvek od MichalM.Mac » 01 kvě 2013 18:32

Doporučil bych přesunout vláknou do sekce pro vývojáře. Pokud se tedy Vláďa někdy nevěnoval programování v Pascalu :-)

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Lazarus na OS X

Příspěvek od jirsoft » 01 kvě 2013 20:01

Já Lazarus tedy neznám, ale máte naistalované v Xcode Command line tools? Dříve se instalovaly defaultně, teď je třeba je ručně vybrat z Preferences/Downloads... Bez nich spousta SW, který na Xcode závisí neběhá.
JirSoft

jadunb
Příspěvky: 2
Registrován: 01 kvě 2013 16:27

Re: Lazarus na OS X

Příspěvek od jadunb » 01 kvě 2013 21:22

Áno, samozrejme ten som nainštaloval hneď po xCode

Odpovědět