MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
JustPlaying
Příspěvky: 13
Registrován: 27 pro 2013 12:41

MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od JustPlaying » 29 pro 2013 12:33

Rozhoduji se mezi koupí Airu a Pro 13'... Nemá s nimi někdo zkušenosti? A nemohl by uděalt nějakou srovnávací recenzi základních vlastností (výdrž, hluk, kvalita obrazu a výkon)?

Děkuji :)

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od Maaara » 29 pro 2013 12:41

Air:
+ prenositelnost, vydrz (15h)
- TN displej s mizernymi barvami a uhly pozorovani, pomalejsi SSD, pomalejsi CPU, malo portu, pudorysne vetsi

Pro:
+ IPS displej (barvy, uhly), retina, stejna tloustka jak Air, vyssi rychlost SSD a CPU, porty (mj HDMI)
- tezsi (200g), drazsi, nizsi vydrz (10h)

Pri normalni praci nehluci ani jeden, Air se o trochu vic hreje kvuli tencimu telu.

Pak zalezi co na tom chces delat, a jake jsou priority - vaha, velikost, cena, vykon...

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od zmiy » 29 pro 2013 13:28

mizerné barvy - nejspíše nepoznáš, nebudeš-li mít srovnání; pro opravdu profi práci se použití kalibrovaného externího a hlavně většího monitoru stejně nevyhneš

úhly pozorování - to je jak kdy, někdy spíše výhoda

pomalejší SSD, pomalejší CPU - parametrově ano, dnes se na to tolik nehraje, v praxi to ani nemusí být vůbec poznat

Jak již bylo řečeno, záleží, k čemu bude ntb používán. Pokud se na něm nebudou hrát graficky náročné hry nebo dlouhodobě stříhat / upravovat velké fotky a videa, tak postačí ta nejzákladnější sestava. Pokud by se chtěl tazatel "rozšoupnout", tak připlatit (postupně): 1. za větší paměť, 2. větší SSD/HDD, 3.rychlejší procesor

Ale úplně nejlepší je zajít do prodejny (prodejen)m vyzkoušet a prohlédnout na vlastní (oční) bulvy.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od Maaara » 29 pro 2013 13:47

Souhlas s vyzkousenim na prodejne. Rozhodoval jsem se stejne, kromě uvedenych parametru me pak presvedcil i design, kdy je Pro proste hezci - tenci a tmavy okraj kolem displeje, kryci sklo pres celou plochu displeje, mensi pudorys, aj.

Co se tyce externiho monitoru, pocitej u Airu s redukci za dalsi penize...

JustPlaying
Příspěvky: 13
Registrován: 27 pro 2013 12:41

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od JustPlaying » 29 pro 2013 15:26

Dík všem :)
Nebudu s notebookem nějak cestovat, čili nepotřebuji extremní přenosnost a nízkou váhu... Takže asi půjdu do Pročka, výkon a display jsou pro mě rozhodující faktory (+menší zahřívání).

Ještě jednou děkuju.

P.S. Asi si připlatím za 256GB SSD a 8 GB na RAMce. Procák snad vylepšení potřebovat nebude :D
P.P.S. V prodejně jsem už byl, ale tam jsem nemohl posoudit výkon ani hluk. Samozřejmě retinu jsem si prohlédl.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od Maaara » 29 pro 2013 17:03

Urcite dej 256 SSD a 8GB RAM

Raja Robert
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2014 09:57

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od Raja Robert » 11 lis 2014 09:59

Rozhoduji se mezi koupí Airu a Pro 13'... Nemá s nimi někdo zkušenosti? A nemohl by uděalt nějakou srovnávací recenzi základních vlastností (výdrž, hluk, kvalita obrazu a výkon)?
:geek: :ugeek: :roll:
Colombian Rider...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od rony » 12 lis 2014 16:57

air sa obcas rozhuci ale tie pripady lahko identifikujes (unrar, flash video, hry), vydrz bateriek skvela, mobilita excelentna. lcd priemerne, nie zle, len nic uchvatne. len jeden externy monitor. len dva usb.

vlastne ty si ten, kto si vyberies. bud ultramobilita alebo na ti na nej moc nezalezi.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

adamrose045
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2014 04:55

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od adamrose045 » 14 lis 2014 04:59

kdy je Pro proste hezci - tenci a tmavy okraj kolem displeje, kryci sklo pres celou plochu displeje, mensi pudorys, aj.
Are you worried about 642-998 dump exam prep and a+ certification practice test? Check out our latest resources for MICROSOFT dumps

PanDrtikol
Příspěvky: 16
Registrován: 02 lis 2014 20:20

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od PanDrtikol » 16 lis 2014 18:19

Ahoj jsem majitelem PRO a taky jsem se rozhodoval, tady jsou postřehy:

1) Pro je podle mého názoru o třídu výš co se týče kvality zpracování. Běžte se na to podívat do prodejny jako já. Ten krásný okraj okolo displaye oproti tomu, co je v AIR je fakt velký rozdíl.
2) Display má mnohem hezčí barvy a vyšší rozlišení. Na druhou stranu, to možná po nějaké době používání a když je nebudete mít vedle sebe nepoznáte. Takže pokud nejste profesionál, kdo potřebuje kvalitní barvy, rozlišení atd. tak to je možná jedno. Ale já když viděl fotky a jak zobrazuje černou AIR a jak PRO, tak jsem měl jasno..Mimochodem se to rozlišení hodně přehání. Ono to zní fakt hrozně úchvatně, když se řekne, že PRO má skoro 4x tolik bodů, ale podle mě to většina lidí nevnímá a jak už jsem řekl, po určitě době vám to bude jedno..
3) 2 thunderbolt a HDMI. Můžu přijít k telce a připojit to kabelem. U aira je jen jeden konektor. Můžu to řešit redukcema, apple TV atd, ale už to je práce navíc a řešení nějakých problémů, což dělat nechci.
4) Viděl jsem recenze, kde se říká, jak by měl ten kdo potřebuje baterku jít do AIR. Ehm, nope... Chodím do školy na 10 hodin. Minule jsem ho měl zaplý tak 4 hodiny a zbytek byl ve sleepu. Na konci dne 68% baterky...Jo včera jsem se koukal na planetu opic 6GB ,1080p, cca 2:15hod a to potřebovalo něco koelm 25% baterky. Pokud děláte více jak 10 hodin a to neustále, tak bude možná AIR lepší volbou, ale to bych spíš přemýšlel o změně povolání :)
5) rozměry..podívejte se na specifikace. Zjistíte, že air 13 je VĚTŠÍ než PRO 13. V nejhlubším bodě je PRO o jeden nebo 2 mm vyšší... Pro mě má PRO nejlepší rozměry, co může NTB mít. Je třeba to vyzkoušet na prodejně.
6) PRO je o něco těžší. Ale upřímně, kdo bude těch 300g řešit? S taškou se to stejně vyrovná a jste na rozdílu 10%..Air je pro baby prostě :D. Kdyby vážil 60 kilo, tak už bych si říkal, že to není optimální. Ale stejně bych ho koupil a prodal permici do posilovny..:D
7) Nevím co AIR, ale PRO jsem za měsíc co ho mám ještě neslyšel. Vlastně jednou se rozjely větráky na plno a to bylo asi jako start raketoplánu. Bylo to po instalaci nového OS a podle mě to byl nějaký test nebo tak. Jinak jsem mac celou dobu neslyšel ani jednou. A občas mi trochu přitopím, když pracuju ve virtuálním prostředí a tam něco kompiluju..

Já i AIRa nevidím v podstatě žádnou jasnou výhodu..

PanDrtikol
Příspěvky: 16
Registrován: 02 lis 2014 20:20

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od PanDrtikol » 16 lis 2014 18:23

Jo a mimochodem ten "hluk" men fakt překvapil i v noci. O PROčku ani nevíte, že je zaplej...Ale podle mě to bude mít Air úplně stejně. Ty větráky podle mě vůbec netočej a začnou až když mu čidlo řekne, že už by měly začít něco dělat.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od rony » 16 lis 2014 18:47

MBA tiez samozrejme netoci v kuse :-) to je navyk ludi z PC, ze pocitace musia v kuse tocit vrtulami.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od lulu » 16 lis 2014 20:11

Před dvěma měsíci jsem kupoval air s 8GB, nyní do kupoval MBPr 15 a rozdíl je propastný. Nádherná plynulost u 15 a hlavně možnost nastavit si scaled rozlišení na více místa

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od petr.sybol » 16 lis 2014 23:46

PanDrtikol píše: 2) Display má mnohem hezčí barvy a vyšší rozlišení. Na druhou stranu, to možná po nějaké době používání a když je nebudete mít vedle sebe nepoznáte. Takže pokud nejste profesionál, kdo potřebuje kvalitní barvy, rozlišení atd. tak to je možná jedno. Ale já když viděl fotky a jak zobrazuje černou AIR a jak PRO, tak jsem měl jasno..Mimochodem se to rozlišení hodně přehání. Ono to zní fakt hrozně úchvatně, když se řekne, že PRO má skoro 4x tolik bodů, ale podle mě to většina lidí nevnímá a jak už jsem řekl, po určitě době vám to bude jedno
S ostatnimi body +\- souhlasim, ty jsou pekne z uzivatelskeho pohledu. Ale co se tyce tohoto 2. bodu, vetsi nesmysli jsem dlouho necetl!

Podle ceho usuzujete, ze to vetsina lidi ani nevnima, ze by podle sebe? To by si vetsina lidi Retinu ani nekupovala, kdyz prave retina rozliseni je primarnim kredem techto stroju. 4x nasobny pocet bodu je natolik markantni, ze ho pozna temer kdokoliv a co je zajimave, ze predevsim i lide starsiho veku ci lide s ocnimi potizemi. Jak muzete psat takove nesmysli, ze to vetsina lidi nevnima!

Nevnimavost Retina rozliseni vs. bezneho rozliseni je holy nesmysl a to i pro bezneho ci nezaujateho uzivatele v jakemkoliv veku, stejne tak profesionala ci ostrize se spickovym zrakem. Rozdil je okamzite pozorovatelny a velmi markantni v samotnem vyhlazeni oproti hrubsimu rastru na jakemkoliv beznem monitoru. At uz po kratke chvili ci delsi dobe zacnete pracovat s beznym monitorem, ten rozdil jednoznacne poznate. Hrubsi rastr oproti jemnemu na retina rozliseni je do oci bijici, ono to nezni jen uchvatne...Zkuste dat retinu starsi osobe, dedovi, babicce a pote jim dejte monitor s Full HD rozlisenim, budete se divit, jak vam budou tahat retinu z ruky. Dale si zkuste na retine prepnout rozliseni do nonHiDPI, rozdil je velmi vyrazny.

Proc myslite, ze Pro ma hezci barvy a pouze pro profesionaly? IPS technologie neni jen o hezcich barvickach a profi pouziti. Vedle sebe je uzivatel mit nemusi, staci se podivat na zakladni rozdily TN vs. IPS ci se jednou podivat na jeden a pote na druhy, rozdily jsou opet markantni danou samotnou technologii panelu, od rozsahu uhlu, vyssiho kontrastu, realneji podanych barev danou IPS technologii v souhre se slusnou tovarni kalibraci sRGB profilu, vyvazenejsimu podani bile a cistejsim prechodum v tmavych odstinech.

Nesirte tady prosim nesmyslne bludy o nevnimavosti a uz vubec je neskatulkujte k "VETSINE", akorad blbe mystifikujete zdejsi uzivatele.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od swenak » 17 lis 2014 01:39

Jen bych dodal, že není IPS jako IPS. I to jde zmrvit. A taky, pokud se nepletu, větráky jdou pořád kolem 2tis ot/m, alespoň AIR a rMBP15 to tak má.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od Dali » 17 lis 2014 09:50

swenak píše:Jen bych dodal, že není IPS jako IPS. I to jde zmrvit. A taky, pokud se nepletu, větráky jdou pořád kolem 2tis ot/m, alespoň AIR a rMBP15 to tak má.
Nevím, kterého Aira jsi měl na mysli, ale můj 11" s i7/8GB točí 1200 otáček a za poslední rok jsem ho slyšel točit podstatně víc přibližně 10x a to když jsem ve virtuálce na Linuxu kompiloval větší věci delší dobu. Jinak je tichý. Neřekl bych ani, že se hřeje, je spíše vlažný. Teplejší byl, když jsem jej provozoval celé dny na externí Thunderbolt displej. To občas i ventilátor lehce zvýšil otáčky. Ale nic strašného. Tipuji tak kolem 2000.

TO zmiy: Macbook air 2013, rychlost SSD 730/640 MB/s R/W. Rychlosti snížili u Airů až u letošních modelů.

Pěkně pro ntb zde zhodnotil PanDrtikol (až na subjektivní názor ohledně retiny). U 13" ntb bych také bral pro a ne Aira. Osobně mám 11", protože potřebuji co nejmenší a nejlehčí plnohodnotný ntb. Displeje se u Airů a pro naprosto nedají srovnat. Na Airu je oproti pro strašný, nicméně pořád o třídu lepší než na jiných ntb s TN panely. Pokud tě ale neživí grafika, tak by ti displej nemusel vadit.

Jinak k původnímu dotazu. Podle mě se rozhodni, za jakým účelem ntb kupuješ.
Podle toho co píšeš, vezmi určitě pro a připlať si za ram a disk (alespoň 256GB). Extremní přenostitelnost nepotřebuješ. Budeš spokojen.

PanDrtikol
Příspěvky: 16
Registrován: 02 lis 2014 20:20

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od PanDrtikol » 17 lis 2014 11:23

petr.sybol píše:
PanDrtikol píše: 2) Display má mnohem hezčí barvy a vyšší rozlišení. Na druhou stranu, to možná po nějaké době používání a když je nebudete mít vedle sebe nepoznáte. Takže pokud nejste profesionál, kdo potřebuje kvalitní barvy, rozlišení atd. tak to je možná jedno. Ale já když viděl fotky a jak zobrazuje černou AIR a jak PRO, tak jsem měl jasno..Mimochodem se to rozlišení hodně přehání. Ono to zní fakt hrozně úchvatně, když se řekne, že PRO má skoro 4x tolik bodů, ale podle mě to většina lidí nevnímá a jak už jsem řekl, po určitě době vám to bude jedno
S ostatnimi body +\- souhlasim, ty jsou pekne z uzivatelskeho pohledu. Ale co se tyce tohoto 2. bodu, vetsi nesmysli jsem dlouho necetl!

Podle ceho usuzujete, ze to vetsina lidi ani nevnima, ze by podle sebe? To by si vetsina lidi Retinu ani nekupovala, kdyz prave retina rozliseni je primarnim kredem techto stroju. 4x nasobny pocet bodu je natolik markantni, ze ho pozna temer kdokoliv a co je zajimave, ze predevsim i lide starsiho veku ci lide s ocnimi potizemi. Jak muzete psat takove nesmysli, ze to vetsina lidi nevnima!

Nevnimavost Retina rozliseni vs. bezneho rozliseni je holy nesmysl a to i pro bezneho ci nezaujateho uzivatele v jakemkoliv veku, stejne tak profesionala ci ostrize se spickovym zrakem. Rozdil je okamzite pozorovatelny a velmi markantni v samotnem vyhlazeni oproti hrubsimu rastru na jakemkoliv beznem monitoru. At uz po kratke chvili ci delsi dobe zacnete pracovat s beznym monitorem, ten rozdil jednoznacne poznate. Hrubsi rastr oproti jemnemu na retina rozliseni je do oci bijici, ono to nezni jen uchvatne...Zkuste dat retinu starsi osobe, dedovi, babicce a pote jim dejte monitor s Full HD rozlisenim, budete se divit, jak vam budou tahat retinu z ruky. Dale si zkuste na retine prepnout rozliseni do nonHiDPI, rozdil je velmi vyrazny.

Proc myslite, ze Pro ma hezci barvy a pouze pro profesionaly? IPS technologie neni jen o hezcich barvickach a profi pouziti. Vedle sebe je uzivatel mit nemusi, staci se podivat na zakladni rozdily TN vs. IPS ci se jednou podivat na jeden a pote na druhy, rozdily jsou opet markantni danou samotnou technologii panelu, od rozsahu uhlu, vyssiho kontrastu, realneji podanych barev danou IPS technologii v souhre se slusnou tovarni kalibraci sRGB profilu, vyvazenejsimu podani bile a cistejsim prechodum v tmavych odstinech.

Nesirte tady prosim nesmyslne bludy o nevnimavosti a uz vubec je neskatulkujte k "VETSINE", akorad blbe mystifikujete zdejsi uzivatele.
Klídek...Obecně platí, že je třeba to vidět a dle toho se rozhodovat. Já nemystifikuju nikoho, kdo umí číst. Napsal jsem jasně "podle mě", což je více než zřejmé ohodnocení následujícího výroku jako subjektivního. A bylo to podle mě a podle kamarádky. Já na to studii opravdu nedělal. Nebo nevím, jak si to představujete. A vůbec tady nepíšeme diplomky, ale dáváme sem subjektivní názory. I vy. Tím, že to ještě napíšu, tak to je upozornění navíc a čtenář by se k tomu měl stavit ještě více kriticky.

Předpokládám, že každý se na zařízení, které stojí 30-60k, dojde nejdříve podívat, což alespoň v jednom bodě doporučuji. Takže samozřejmě, že v těchto ohledech tu píšu můj subjektivní názor. Stejně jako vy píšete ten svůj a to, že jste to dal babičce z toho objektivní názor taky neudělá. Dokud nemáte nějakou studii na pár stovkách respondentů o spokojenosti s displayem po roce nebo něco podobného, tak nemá cenu se vůbec o tom bavit a dělat z toho takovou kovbojku. A upřímně bych se spíše zamyslel, jestli spíš neděláte vy přesně to, z čeho mne tady tak obviňujete.

Já si totiž pamatuju, jak jsem přišel na prodejnu s tím, že vezmu PRO a jedním z důvodů byla retina a jak uživatelé jako vy píšou o AIR, jak je ten display je o tolik horší. On samozřejmě horší je na první pohled, ale lidi to podle mě prostě přehánějí a vypadá dobře. Nakonec jsem se rozhodl spíše kvůli jiným bodům, které jsem už zmínil.

Nedávno jsem se potkal s jednou ženou, která má AIRa a když jsme je měli vedle sebe a řešili něco z predikátové logiky, kde byly obrázky, rovnice, kde vyl rastr vidět dobře, tak v daný moment mě, A MYSLÍM, ani tu druhou osobu ani nepřišlo na mysl řešit rozlišení a barvy. Prostě to ničemu nevadí a produktivitu to nezvýší. Jo a pak mi ukázala fotky psa a taky bych nepozoroval, že by řešila, že tam není černá tak černá. Vy tu vyprávíte o sRGB, IPS, úhly atd., ale ve skutečnosti to tak řešíte jen proto, že o tom víte. Uživatel, který chce prostě počítač, který dobře vypadá, je lehký a dělá na tom běžné činnosti to nemusí vnímat tak - promiňte za ten výraz, ale nedá mi to :D - "hystericky". Proto jsem napsal, co jsem napsal a stojím si za tím.

P.S. Úplně vidím, jak mi moje babička trhá PRO z ruky potom, co si to srovnala s AIRem. Lol...

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od petr.sybol » 17 lis 2014 13:02

Vzhledem k tomu, ze vlakno je nazvane Air vs Pro a tazatel se pta na kvalitu zobrazeni a je pro nej rozhodujici, je celkem dulezite srovnat displeje po faktickych strankach, nez jen subjektivnich, aniz by o tom nekdo vedel ci nikoliv, jinak by vlakno bylo zbytecne. Me zkusenosti nejsou a nebudou subjektivni, ale odborne. Na jednu stranu tu tvrdite, ze jsou vase nazory subjektivni, ale skatulkovani k "vetsine" to rozporuje v momente, kdy prave displeje maji nejvetsi rozdil. Subjektivne muzu hodnotit uroven hluku, kvalitu zpracovani, ale v zadnem pripade kvalitu zobrazeni, ktera je nejvetsim rozdilem dvou modelu.

1. Sve babicce jsem Retinu nepujcoval :D Vychazim z odbornych recenzi, kdy retina rozliseni je vhodne i pro starsi generace a osoby s horsim zrakem. To neni studie, ale holy fakt znamy od prvniho modelu retiny.
2. To, ze zena, ktera Vam ukazovala psa to resit nemusi, neznamena, ze jini zajemci prave rozliseni, barvy a z toho pripadnou produktivitu resit take nechteji. Nemusi to byt profesionalove, staci i napr. hobby vyuziti v podobe uprav fotek. Vase subjektivni zkusenosti v bodu 2 jsou tak jednostranne zamerene, az bych rekl, ze retinu vubec nepotrebujete, protoze tvrdit, ze 4x nasobny pocet bodu "vetsina nevnima" neni nic subjektivniho, proste laicky nesmysl. Jak jsem jiz uvedl, ostatni body se mi z vaseho subjektivniho hodnoceni libi.

Prohlednout si oba modely je samozrejme zaklad, ale predtim by mel zajemce vedet, co na tom bude delat a od toho se odpichnout, protoze retina neni jen o profesionalnim vyuziti a vetsi produktivite.

Vy si samozrejme stujte za tim, co jste napsal, to je v poradku, nic jineho s tim ani nenadelate, stejne tak ja si budu stat za tim, ze v bodu 2 jste vyplodil naproste nesmysli.
Naposledy upravil(a) petr.sybol dne 17 lis 2014 13:27, celkem upraveno 6 x.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od rony » 17 lis 2014 13:04

tak nejako. na air samozrejme najma 11" objektivne limituje rozlisenie, je uz trosku mrnave, najma ak chces aktivne photoshopovat alebo imovie. ich rozhranie je uz dost obsiahle. no to riesi externa obrazovka a tym padom su reci o retine a kvalite internej obrazovky irelevantne
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od petr.sybol » 17 lis 2014 13:07

Pokud bude vetsina prace na externim monitoru, tak ano, pote se nemusime zamerovat na kvalitu displeju, ale vykon a chlazeni. Tazatel se ale pta na kvalitu obrazu, nize uvadi, ze je rozhodujici, tak nepredpokladam, ze stroj bude vetsinu casu pripojeny k externimu monitoru.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od swenak » 18 lis 2014 09:00

Dali píše:
swenak píše:Jen bych dodal, že není IPS jako IPS. I to jde zmrvit. A taky, pokud se nepletu, větráky jdou pořád kolem 2tis ot/m, alespoň AIR a rMBP15 to tak má.
Nevím, kterého Aira jsi měl na mysli, ale můj 11" s i7/8GB točí 1200 otáček a za poslední rok jsem ho slyšel točit podstatně víc přibližně 10x a to když jsem ve virtuálce na Linuxu kompiloval větší věci delší dobu. Jinak je tichý. Neřekl bych ani, že se hřeje, je spíše vlažný. Teplejší byl, když jsem jej provozoval celé dny na externí Thunderbolt displej. To občas i ventilátor lehce zvýšil otáčky. Ale nic strašného. Tipuji tak kolem 2000.
Myslel jsem 13". Ale jak je vidět, i u 11" jde větrák pořád. Tím jsem jen chtěl říct, že zatím není k dispozici pasivní provoz. Možná nové CPU to u slabších verzí zvládnou (alespoň se to tvrdí), protože mají o dost nižší TDP.

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od trevor12 » 20 lis 2014 10:45

kvalita zobrazeni na airu je imho dobra, jedna se rozhodne o lepsi TN panel, samozrejme ze na retinu to nema, ale kdo pamatuje stare CRT monitory na 50 Hz z kterych bolela hlava tak mu bude air rozhodne stacit .. na retinu se rychle zvyka a prechod zpet k ne-retine pak je neprijemny ale jak rikam, pro mene narocne je kvalita zobrazeni na airu zcela dostacujici

achiles4
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2014 16:41

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od achiles4 » 30 lis 2014 16:54

Zdravím, možno to sem nepatrí ale nevedel som kam to napísať. Doteraz som mal iba pc s win a momentálne mám už tretí rok lenovo G560 a jednoducho ten počítač je už mŕtvý. Chcel by som vyskúšať niečo nové a rozhodujem sa medzi MBpro alebo air. PC využívam iba doma na net a sťahovanie filmov poprípade nejaká malá práca vo worde a exceli, problém však je ten že ak na súčasnom pc robím viacej vecí súčasne tak je to ako za trest a všetko je neskutočne pomalé. Chcem sa teda spýtať čo by ste mi odporučili ? macbook pro alebo mi bude postačovať aj air ?

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od emkei » 30 lis 2014 17:08

A potrebujete mit notebook? Nestacil by stolni mac mini?
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od lanny » 30 lis 2014 17:10

Nosíte-li hodně, MBAir. Jinak Pro (Já mám oba). Nebo, ovšem

http://lmgtfy.com/?q=porovnat+macbook+pro+a+macbook+air#

achiles4
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2014 16:41

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od achiles4 » 30 lis 2014 18:25

stolný mini nie potrebujem niečo skladné a prenášatelné

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od lipon » 30 lis 2014 22:15

achiles4 píše:... skladné a prenášatelné
obojí Mini splňuje, ledaže byste potřeboval i displej (tedy vyžadujete notebook) ...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od swenak » 01 pro 2014 13:04

No a co koupit více RAM a SSD namísto HDD? Investice o dost menší a nemusíte měnit to, co znáte. Popravdě, kupovat drahý Mack jen proto, že Windows na nějakém levném notebooku jdou špatně, je ne úplně nejlepší důvod přechodu, protože, když máte slušný notebook, tak i Windows šlapou dobře. Mack nepůjde rychleji proto, že OSX, ale proto, že dobrý HW.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Air vs Pro - prosba o recenzi

Příspěvek od rony » 01 pro 2014 17:10

mozno cakal na tu chvilu, kym PC hardware skona zasluzenou mizernou smrtou :-) a bude mat objektivny dovod na to, co si uz naplanoval.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět