Windows na Macu přes externí disk.

Pokud řešíte fungování Windows na Macu (bootcamp i virtualizace), zde je Vaše forum.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin

Odpovědět
airmen

Windows na Macu přes externí disk.

Příspěvek od airmen » 06 říj 2019 18:47

Ahoj všem, před nedávnem jsem řešil problém s tím, že mám pročko s malým diskem a přes zimu, nebo když je chvíli čas si chci brnknout i nějakou tu hru. Když jsem začal hledat něco použitelného, tak jsem zjistil, že her, které by za to stály je proti win, extrémě málo. Nechtělo se mi instalovat Parallels nebo nějaký virtuál, kde jsme na polovině výkonu. Po pár dnech jsem našel řešení v použití externího disku (SSD-NVMe), který připojuji přes USB cečko(TB2) a který se rychlostí blíží rychlostí SSDčka v pročku. Na tomto disku mám nainstalovány win10 PRO a tyto spuštím při bootu, takže zcela odděleně a využiji tak celý výkon pročka. Myslím, že je to elegantní řešení a byl jsem mile překvapen, že i mýj chudý macpro 13"(2017) je schopen spustit i novější RPGčka. Možná je toto řešení běžně známé, potom se omlouvám za spamování, ale dle mě, je to pro někoho s menším diskem v macu, dobré řešení. Kdyby chtěl s tímto nějak blíže pomoci, pisněte sem.

Hezký víkend.

Gwaihir

Re: Windows na Macu přes externí disk.

Příspěvek od Gwaihir » 07 říj 2019 12:43

To vůbec není marné, jak jsi to dělal?

Rendazase

Příspěvek od Rendazase » 02 lis 2019 09:58

airmen píše:
06 říj 2019 18:47
Ahoj všem, před nedávnem jsem řešil problém s tím, že mám pročko s malým diskem a přes zimu, nebo když je chvíli čas si chci brnknout i nějakou tu hru. Když jsem začal hledat něco použitelného, tak jsem zjistil, že her, které by za to stály je proti win, extrémě málo. Nechtělo se mi instalovat Parallels nebo nějaký virtuál, kde jsme na polovině výkonu. Po pár dnech jsem našel řešení v použití externího disku (SSD-NVMe), který připojuji přes USB cečko(TB2) a který se rychlostí blíží rychlostí SSDčka v pročku. Na tomto disku mám nainstalovány win10 PRO a tyto spuštím při bootu, takže zcela odděleně a využiji tak celý výkon pročka. Myslím, že je to elegantní řešení a byl jsem mile překvapen, že i mýj chudý macpro 13"(2017) je schopen spustit i novější RPGčka. Možná je toto řešení běžně známé, potom se omlouvám za spamování, ale dle mě, je to pro někoho s menším diskem v macu, dobré řešení. Kdyby chtěl s tímto nějak blíže pomoci, pisněte sem.

Hezký víkend.
Ahoj. Můžeš nějak zhruba napsat návod?

Tom Svoboda

Příspěvek od Tom Svoboda » 10 lis 2019 11:59

Čau, řeším stejný problém jen místo her potřebuji invertor... kdybys popsal trochu víc návod, ten externí disk.
Díky.
iPhone 7
iPad 2018
MacBook Pro 2017

airmen

Příspěvek od airmen » 13 lis 2019 23:58

Ahoj. Dám vám sem odkaz na stránky, kde už je toto řešeno. Já jsem si jinak koupil NVMe disk TB2, hodil ho do pouzdra a na něj jsem instaloval win10 PRO. Zvolil jsem jen TB2(4x), protože TB3 už pak nejsou zpětně kompatibilní s USB3.1, je tam problém s vyšším napájením, takže jej nespustíte na zařízení, které nemám TB3...

Tady je odkaz na instalaci.... https://www.hellyeah.cz/ze-zivota/insta ... booku-pro/
disk s win10 používám už nějaký měsíc a není problém, vše jede ok, tak snad se vám to taky povede, kdyby něco piště sem.

Tady tento disk jsem bral, teď už budou možná i lepší... SSD disk WD Blue SN500 NVMe SSD 500GB, a tady toto pouzdro... Externí box Icy Box IB-1817M-C31 External USB-C enclosure for M.2 NVMe SSD.

Odpovědět