Catalina a změny v smb protokolu? Nepřipojím se na NAS

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Catalina a změny v smb protokolu? Nepřipojím se na NAS

Příspěvek od toncek » 03 lis 2019 19:27

Ahoj,

tak jsem udělal update na Catalinu a přestalo mi fungovat připojení na NAS. Mám starou Netgear Storu. Přistupoval jsem tam přes smb protokol. Normálně přes Finder. cmd+k a pak smb://IP adresa.

Otevře se mi ještě okno, kde zadávám usera + login, ale po zadání se objeví hláška, že nastal problém s přípojením a to je vše. Zkoušel jsem to i přes terminál, ale opět bez úspěchu. Taky nejde přistoupit jako guest user

Mám ještě jeden MacBook, kde jsem zatím update nedělal a tam to funguje bez problémů, takže to musí být něco v systému. Nepotkal se s tím taky někdo. Nevíte jak to fixnout?

Zkoušel jsem i připojení přes afp, to se podaří, ale bohužel mi nenamountuje jednu složku ve které mám 90% dat. Tam to jde pouze přes smb, asi to je někde v administraci nastaveno. Jenže tam se taky nedostanu. Vyžaduje flash player, který jsem teda ač nerad nainstaloval, ale ani potom administrace nenajede, stále hlásí, že flash player není k dispozici

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Catalina a změny v smb protokolu? Nepřipojím se na NAS

Příspěvek od jurast » 06 lis 2019 06:40

Podobně jako ve Windows přestali podporovat smb1 z důvodu bezpečnosti.
Tohle by mohlo pomoci:
https://www.reddit.com/r/MacOS/comments ... ck_to_smb/

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Catalina a změny v smb protokolu? Nepřipojím se na NAS

Příspěvek od toncek » 07 lis 2019 06:49

Díky, to už jsem zkoušel a bohužel v mém případě to nepomohlo.

Odpovědět