SSD do Macu

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
sikulamat
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2018 08:34

SSD do Macu

Příspěvek od sikulamat » 13 led 2020 12:41

Dobrý den páni odborníci.
Vím, že toto se zde různě řeší. Prosím vás o pochopitelnou odpověď na tuto triviální otázku.
Proč se pořád řeší. že ten či onen disk, ať už HDD nebo spíše SSD, se do Macu hodí či nehodí (pakliže se tam fyzicky vejde). Koukal jsem na doporučené SSD pro Maca na www.maczone.cz, to jsou ceny jak z jiné galaxie. To si běžný občan v CZ nemůže dovolit koupit a proto (nejen já) koukáme a chceme kupovat ty disky, za ty běžné prašulky. Proto pořád ty diskuze.
☺☺☺
Ok, mám MacPro 4.1 El Capitan 10.11.6 (2009), ano, dědáček stařičký. Chtěl bych ho ještě v jeho důchodě nakopnout k výkonům atletického běžce. Nyní cvičně používám SSD Samsung EVO 250GB (normální disk za normální Kč), a jede to. Jelikož je Mac používán v domácím hudebním studiu, mám potřebu zvýšit systémový disk na min 1T. Uchycení v šuplíku mám vyřešeno. Takže mohu si jít s klidem koupit 1T Samsung (https://www.czc.cz/samsung-ssd-860-qvo- ... 72/produkt), nebo mě čekají nějaké patálie? A jaké? Podle čeho poznám, že ten konkrétní SSD bude v poho? Můžete mi ten SSD doporučit, či snad jiný?
Děkuji, že mi věnujete čas ☺.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: SSD do Macu

Příspěvek od chodec » 13 led 2020 15:30

Pokud se pamatuji, tak pro standardní 2.5" SATA disky byl jediný historický problém (ne)podpora TRIM. V minulosti se to řešilo utilitou, později už i samotný Apple povolil TRIM na ne-Apple discích. V El-capitan by to již tuším jet mělo, max. se to musí povolit přes terminál (google poradí více).

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: SSD do Macu

Příspěvek od looke » 16 led 2020 04:32

https://www.cnet.com/how-to/installing- ... m-mistake/

sam jsem to netusil, jsem rad, ze jsem se o tom dozvedel :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Odpovědět