Nová výpočtetní technika - prosím o radu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
romosan89
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2020 20:07

Nová výpočtetní technika - prosím o radu

Příspěvek od romosan89 » 23 kvě 2020 09:00

Ahoj všem,

chtěl bych vás poprosit o radu. Chystám doma upgrade výpočetní techniky a měl bych pár dotazů ke světu apple. Mé zkušenosti jsou takové, že jsem před lety vlastnil iPhone 6 plus 128GB. Prosím tedy o komentář k níže uvedené představě. Děkuji

Moje představa po všech prohlíženích je taková, že bych zakoupil:
Macbook AIR 2020 - základní konfigurace
  • počítač používáme pouze k brouzdání po interneru, prohlížení fotografií, O2TV, youtube a nějaké online hry, práci s kancelářkými balíky
  • je prosím něco, na co si dát pozor?
  • jsem zvyklý jej používat s HDMI připojením k TV, mám vyhlédnutou dokovací stanici s hdmi a 2 vstupy USB 3.1, což by počtem připojení stačilo. Nicméně jsem se dočetl, že jsou občas problémy s tím, abych mohl MB používat při zavřeném víku?
  • je ohrožení, že by na výše uvedené výkon nestačil?
Mobil pro ženu iPhone SE 2020 64gb - momentálně telefon SAMSUNG j5 2017
  • má nulové zkušenosti s apple produkty - mimo iPad,kde nevím verzi, který dostala v práci za věrné služby a půjčila jej kamarádce
  • telefonuje, fotí - momentky, píše zprávy
  • telefon nyní jí údajně až na totální výpadky a zamrzání dostačuje
  • všude čtu, jak je vhodný pro vstup do světa apple OS
Mobil pro mne iPhone 11 64gb nebo iPhone XS 64gb - momentálně telefon SAMSUNG J6 2018
  • XS má lepší displej, ale telefon je zase menší - mám velké ruce - iPhone SE je moc malý, měl jsem jej v ruce
  • užitná hodnota telefonu je pro mne dost podobná, jako u mé ženy

Závěrem ještě pár otázek:
Jak používat výše uvedené přístroje tak, abych všude měl svůj synchronní obsah a žena při přihlášení zase svůj (nebo je lepší jedno přihlášení pro oba)? Jde mi o to, že počítač používáme oba stejně, ale chtěl bych, abychom měli fotky z našich telefonů v počítači oba, ale přitom aby se nesdílely kontakty (nějaké cloudové úložiště?). Nákupy aplikací bych rád zase na druhou stranu unifikoval, abych na všech zařízeních ideálně platil pouze jednou (apple id zvlášť pro nákupy)?

Předem děkuji za váš čas.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová výpočtetní technika - prosím o radu

Příspěvek od rony » 23 kvě 2020 09:31

vola sa to Family sharing.

Kazdy ma svoje Apple ID a su previazane zakladatelom "Family" navzajom. Takze logicke osobne data maju svoje a logicke spolocne veci mozu byt spolocne.

na macbooku by som zasa spravil to, ze kazdy ma svoj ucet a synchronizoval by si to do "svojho" profilu.

a uvazoval by som miesto pripajania macbooku o Apple TV a i o nejakom NAS (Synology) so zakupenou app Infuse. Je to pohodlnejsie.

Ak vsak ste na tom tak, ze len vy ste volakedy mali iPhone, tak to bude pomerne velky prechod. Vo finale bude pocit z prepojenia tych veci vyborny ale cesta k nemu bude nieco stat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Nová výpočtetní technika - prosím o radu

Příspěvek od Jirka_S » 23 kvě 2020 14:07

Co se týče paměti telefonů: mám rád vše (mapy, fotky, videa, hudba) u sebe, ne vždy a všude je dostupné připojení na iCloud, proto u mne bylo minimum 128 GB, dnes jsme zvolil už raději 256 GB. Pokud vás ovšem tohle netrápí, tak to neřešte. 😊

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Nová výpočtetní technika - prosím o radu

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 kvě 2020 20:06

volby určitě dostačující a jistě bude stačit i základních 64GB + apple účet pro každého s family účet pro sídlení appek i fotek apod, jak píši již kolegové
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět