Apple Watch - notifikace/využítí

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, Streeter, emkei, Renik, RadimSvidrnoch, dandas

Odpovědět
Caanigia

Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od Caanigia » 23 kvě 2020 16:21

Zdravím, pořídil jsem si AW3.
Moje představa byla taková, že je budu používat pro běh a díky airpods nebudu muset běhat s telefonem.
OK aplikaci na běhání jsem po problémech zprovoznil a vypadá to dobře...
Jelikož používám Spotify tak s hudbou mám zatím smůlu, s tím se smířím...

Ale vůbec mi nefungují žádné notifikace, kromě imessage a volání. nefunguje Whatsapp (ano vím že není of.app pro AW), ale ani messenger, instagram nebo cokoliv. Do AW jsem šel, že když už tak mě budou alespon upozornovat že nekdo pise, posle mail nebo tak. Nevíte někdo kde je chyba? Nebo je to tak osekaný všechno? Nějak si pak nedokážu představit na co využít hodinky za 12k (S5).

Jednak mi jde o ty notifikace, ale případně bych rozvedl diskuzi k čemu AW vůbec jsou, protože já mám po dni používání leda chuť se toho zbavit protože mi přijdou uplně zbytečný (a zároveň děkuju bohu, že jsem se nenechal zlákat na ty 5 😄 )
Macbook Air mid 13
iPhone XS

† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13

rony
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - notifikace/využítí

Příspěvek od rony » 23 kvě 2020 18:54

v ios v iphone ste nechytali nastavenie notifikacii vsak? alebo ste ich vsetky vypli v domneni, ze chcete aby chodili len na AW?

AW mam od roku 2015. Druhe. S0 a teraz S4.

Vcelku rychlo som prisiel na to, ze su pre mna fajn. Tazko to opisovat konkretnymi vecami. V strucnosti to charakterizujem takto:

1. u mna ziadne Aktivity, takze nerozumiem celkom ake appky ste rozbehavali, AW ich maju v sebe. staci ju proste pouzivat. Na to postaci mrknut do navodov od Apple ako pouzivat Aktivity.

2. moj najdolezitejsi bod je, ze AW ma zbavuju potreby neustale matlat prstom po iphone a to tym, ze sa snazia aby som nematlal prstom ani po AW. Taky filter od vsetkych cas zerucich nezmyslov. Pritom tie dolezite veci tie mi ukazu, upozornia.

3. a zaroven bez upozornovania nejake veci meraju a ked mam cas alebo som zvedavy, tak si pozriem namerane udaje.

4. nikomu ani netvrdim, ze je to vec, co musi kazdy mat. Mne to len tak vyslo, ze ukludnili moje zbytocne pouzivanie mobilu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 1 / 4 / 5S /X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 kvě 2020 20:03

Caanigia píše:
23 kvě 2020 16:21
Zdravím, pořídil jsem si AW3.
Moje představa byla taková, že je budu používat pro běh a díky airpods nebudu muset běhat s telefonem.
OK aplikaci na běhání jsem po problémech zprovoznil a vypadá to dobře...
Jelikož používám Spotify tak s hudbou mám zatím smůlu, s tím se smířím...

Ale vůbec mi nefungují žádné notifikace, kromě imessage a volání. nefunguje Whatsapp (ano vím že není of.app pro AW), ale ani messenger, instagram nebo cokoliv. Do AW jsem šel, že když už tak mě budou alespon upozornovat že nekdo pise, posle mail nebo tak. Nevíte někdo kde je chyba? Nebo je to tak osekaný všechno? Nějak si pak nedokážu představit na co využít hodinky za 12k (S5).

Jednak mi jde o ty notifikace, ale případně bych rozvedl diskuzi k čemu AW vůbec jsou, protože já mám po dni používání leda chuť se toho zbavit protože mi přijdou uplně zbytečný (a zároveň děkuju bohu, že jsem se nenechal zlákat na ty 5 😄 )
To, že notifikace nefungují, je zřejmě problém nastavení. My fungovalo vždy vše, podle nastavení v AW nastavení.
Já po mnoha letech s AW (AW0, AW2, AW4) jsem přešel zpět na Garmin Fenix. Důvod? Nebavilo mne nabíjet každý den a AW mne neustále "otravovaly" protože jsme měl notofikace všeho. Na Garminech vidím jen hovory a SMS a nabíjím 1x za týden až 2 i přes používání při běhání. Jsou věci, na které jsou AW super, ale já jsme nyní bez a spokojenější. Až budou mít výdrž alespoň 3-5 dní, zvážím opět přechod na AW.
iPhone11Pro/iPad mini2/iPAD2018/MBP2018TB/MBAearly2014/aTV4/BeatsSolo3WL / AirPods2019WC

Mironet

Příspěvek od Mironet » 23 kvě 2020 21:27

Já AW odolával čtyři roky a nyní je to jeden z mých nejoblíbenějších Apple produktů. Život si bez nich samozřejmě naprosto dokážu představit, ale jsou hodně užitečné ve čtyřech, a domnívám se, že prakticky pouze v těchto čtyřech věcech:

1) pokud potřebujete rychle mrknout na notifikaci a být v obraze co se děje (ale reagovat budete vždy jen z telefonu, z Watch dám maximálně občas palec nahoru),
2) pokud jste magor přes data (já), trackujete kalorie a sportovní aktivity; bez Apple Watch bych absolutně neměl přehled o tom, kolik jsem za den spálil kalorií, což je něco co hodně řeším,
3) poslech hudby a podcastů on-the-go, nejčastěji ve fitku a při běhání; je super nemuset mít u sebe telefon,
a za 4) Apple Pay, které je prostě mnohem lepší mít na hodinkách než v telefonu (+ věrnostní karty).

Občas, ale vážně jen občas, se ještě hodí telefonování, minutka, Siri, atd. Další věci už jsou jen marketingově do počtu a nejspíš je nevyužijete (EKG, měření hluku, atd.)

ad pár věcí co tu zaznělo:
Prodal jsem AW, protože mě štvalo, že mi tam furt chodí notifikace. Super, gratulki, příště doporučuji si je nejdřív správně nastavit. Nastavení notifikací je dnes naprosto zásadní, jak u telefonu, tak u hodinek.
Nabíjení každý den mi absolutně nevadí. S hodinkami nespím (ani dříve s normálními) a když je sundávám, mají 40-50% baterie.

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 kvě 2020 06:09

Mironet píše:
23 kvě 2020 21:27

ad pár věcí co tu zaznělo:
Prodal jsem AW, protože mě štvalo, že mi tam furt chodí notifikace. Super, gratulki, příště doporučuji si je nejdřív správně nastavit. Nastavení notifikací je dnes naprosto zásadní, jak u telefonu, tak u hodinek.
Nabíjení každý den mi absolutně nevadí. S hodinkami nespím (ani dříve s normálními) a když je sundávám, mají 40-50% baterie.
To, že jde nastavit jen něco, samozřejmě vím, ale pka AW postrádají smysl, obvzláště při té tragické výdrži a tak šly z domu. Jediné co Garminy neumí oproti AW a bylo by fajn, je to přijetí hovoru. Ale to jsem použil opravdu velmi vyjímečně.
iPhone11Pro/iPad mini2/iPAD2018/MBP2018TB/MBAearly2014/aTV4/BeatsSolo3WL / AirPods2019WC

rony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rony » 25 kvě 2020 09:30

suhlasim, ze ApplePay nedokazem pouzit inak ako pomocou Apple Watch ale suvisi to s tym, ze mi AW odfiltruju nutnost lovit iPhone, ten vacsinou ostava v klude. Avsak pre platby je AW fakt fajn vec.

Zasadna vec je venovat cas tomu, aby ste si prisposobili notifikacie - ani nie vyp zap alebo co, skor jasne si urcit, co je otrava (aka app), prisposobit jej notifikacie este v iPhone. Nasledne do AW len zafajknut IBA to, co do nich ma preliezt. Nutkavy pocit kukat notifikacie ubudne hned ako si zvyknete nelovit mobil.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 1 / 4 / 5S /X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods

Zeggjk

Příspěvek od Zeggjk » 25 kvě 2020 11:20

Hodně notifikací = kratší výdrž zařízení to je snad jasné ne. Pokud by si tedy @SharkeeCZ vyhrál s nastavením, co chce vlastně notifikovat, nestěžoval by si na krátkou výdrž.Jasně, na Garminy by se stále s výdrží nedotáhnuly. Mám AW4 a 3 dny úplně v pohodě, na konci 3. dne mám tak 12-15% baterky. Na noc hodinky vypínám, teprve na tu třetí noc, kdy mají těch 12-15% je dám přes noc nabít. Pokud hodinky na noc nevypnu, tak vydrží 2 dny.
iPhone XS 64GB
iPad 4.gen 32GB WiFi
Macbook Air 13" 2012 Intel i5 1,8GHz, 480GB SSD, 8GB RAM, WIFI AC - odemykání pomocí AW
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 3.gen

SharkeeCZ

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 kvě 2020 12:03

Zeggjk píše:
25 kvě 2020 11:20
Hodně notifikací = kratší výdrž zařízení to je snad jasné ne. Pokud by si tedy @SharkeeCZ vyhrál s nastavením, co chce vlastně notifikovat, nestěžoval by si na krátkou výdrž.Jasně, na Garminy by se stále s výdrží nedotáhnuly. Mám AW4 a 3 dny úplně v pohodě, na konci 3. dne mám tak 12-15% baterky. Na noc hodinky vypínám, teprve na tu třetí noc, kdy mají těch 12-15% je dám přes noc nabít. Pokud hodinky na noc nevypnu, tak vydrží 2 dny.
Hodinky nevypínám i protože si měřím spánek, takže max 2 dny i bez všech notifikací a hlavně bez sportu, pokud jsme zapnul AW na běh, tak při 2 hodinovém běhu mi nevydrželi ani 24 hodin, podobně jako iPhone.

Caanigia

Příspěvek od Caanigia » 25 kvě 2020 14:28

ad notifikace

bylo mi jasný, že to bude chyba v nastavení. Kámen v úrazu je v tom, že bez tohoto nastavení Vám notifikace do AW nepřijde....
IMG_0072.jpeg
A já zkrátka toto nastavení nepoužívám (někomu ukazuju něco na telefonu a ejhle banner, že mi píše přitelkyně např.) To mi docela vadí, je to celkem překážka. Když to vypnu v notifikacích pro AW se daná aplikace nezobrazí. Pokud máte někdo jiné nastavení rád se nechám inspirovat.

to rony

1. Aktivity jsem zkoušel, líbí se mi. Ale běhám s Nike+ a měl jsem problém rozběhnout GPS, ale vyřešeno, vše funguje a i když bych radši přešel na aktivity, chybí mi měření nejlepších časů (5km,10km....), takže asi pro běh zůstanu u Nike, který se krásně přičte do aktivit a zbytek klasika nativně.

2. tohle byl právě po běhání/sportu druhý nejdůležitější důvod proč jsem pořídil AW (samotný sportester bych našel rozhodně lepší za ty peníze), ale přijde mi to strasně osekaný, nevím zvykám si .... to měření všeho je určitě benefit

ad výdrž
ano to je kámen úrazu a zde se budu hodně lámat jestli u nich zůstat, jsem zvyklý HODINKY nesundavat a tohle mi vadí. Ale je to něco za něco.

ad apple pay
ještě jsem nezkoušel ale v tom vidím asi třetí a poslední důvod proč je mít, uvidím jak moc to bude užitečné, jestli nezůstane zvyk vytahovat mobil (s TouchID to bylo o poznaní lepší než s FaceID - zvlášt teď 😄 )
Macbook Air mid 13
iPhone XS

† Macbook Air mid 09 † Mac Mini mid 10 † Macbook Pro mid 10 † iMac mid 11
† iPhone 3G, 4, 4s, 5, 5s, 6+, 6s, 7, X † iPad 1 † iPad Mini 2 † iPods † Time Capsule mid 13

Odpovědět