Chyby ve videu z Final Cut a iMovie

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Pe Pe
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2020 08:54

Chyby ve videu z Final Cut a iMovie

Příspěvek od Pe Pe » 05 srp 2020 09:54

Ahoj všem,
poslední dobou nemohu dořešit problém s chybami ve Final Cut (10.4.8) a nyní již bohužel i v iMovie.
Už při samotné práci v programu se mi občas stane, že jeden obraz z úplně jiné části mi asi na vteřinu kostičkovaně duchuje (nevím, jak lépe popsat) do záběru. Když část pustím v náhledu znovu, chyba zmizí, ale ve vyrendovaném videu je zpět a to i tam, kde v náhledu vidět nebyla. Je mi jasné, že na střih videa by to chtělo lepší mašinu, ale nespěchám na render, jen potřebuji stabilitu. Nevím, kde je chyba. Jedu v Mojave, protože používám hodně hudebního soft., který bych na Catalinu musel znovu nakoupit.
Zkoušel jsem již: 1: znovu načítat projekty 2. time machine 3. reinstalaci Mojave a stále nic.
Ptám se tedy jestli je problém v grafice/chipu? Nikde jsem nic rozumného nevygoolil.
Pomohla by investice do externí grafiky?
Jedinou jinou chybku, kterou jsem zaznamenal je, že při restartu někdy na černém pozadí problikne červeno-zelená čára v dolní části, jinak ale žádný problém.
Předem děkuji za všechny rady a pomoc!
Macbook Pro 13, touchbar 2017, i5, 8GB - Mojave, iPad Air 2, iPhone 7

Uživatelský avatar
MAF
Příspěvky: 164
Registrován: 08 lis 2013 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby ve videu z Final Cut a iMovie

Příspěvek od MAF » 07 srp 2020 19:16

Ahoj,

hele to je hodně divný. Z toho že to nyní dělá i iMove mám chápat, že to předtím dělal jen Final Cut?

Pak mám jeden blbý dotaz - pro jistotu. Zkoušel jsi to vyrenderované video pustit jinde?

Ještě jsem totiž nezažil, že by vadný čip poškodil přímo video. Upřímně mi přijde divné, že by odešel Intel procesor, kde je grafika. Ale stát se může všechno...
V minulosti se tyhle vady objevovali u MacBooku Pro 15 2008-11, kde odcházeli grafiky NVIDIA grafiky. Nicméně poškozené soubory nevznikali (aspoň já je neviděl). Počítal měl ornamenty/kostičky na displeji, při renderu se vypnul či se restartoval nebo vůbec nenabootoval.

Ta červeno-zelená čára na displeji by mohl být vadný kabel k displeji. Apple použil u této řady kratší kabel, který se postupem času zavíráním a otevíráním displeje poškodí. Samozřejmě tu chybu tuším ani nepřiznal a vymění program tedy neotevřel.

Pokud vyrenderovaná videa jsou na jiném zařízení v pohodě, tak bych na ten kabel viděl celkově.
MacBook Pro 16" M1 Pro 32 GB UM
Mac Pro mid 2010 2 x 2.93 GHz, 32 GB RAM, AMD VEGA 64
iPhone XS Max 256 GB
iPad Pro 12,9" 256 GB

Pe Pe
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2020 08:54

Re: Chyby ve videu z Final Cut a iMovie

Příspěvek od Pe Pe » 08 srp 2020 07:47

Ahoj MAFe, děkuji za reakci.
Přesně jak píšeš, tak tak se ten problém objevil nejprve ve Final Cut a pak později i v iMovie.
Asi před měsícem, jsem si dělal, krátké video z dovolené v iMovie, kde nabylo potřeba nic složitého a ve 4 minutovém videu 3 chyby.
Jinak vše dělám ve FC a iMovie jsem několik měsíců neotevřel, takže možná chyba vznikla souběžně.
Jinak chyby jsou potvrzeny na všech možných zařízeních. Je to vyrenderované prostě do videa.
Zajímavé je, že tam mohou být třeba 4 chyby a když vyrenderuju to samé video bez úprav několikrát za sebou, tak jsou v každém videu jiné z těch 4 chyb.
V případě vadného kabelu, by se ty chyby neobjevovaly na stejném místě.
Právě to nejsem schopen identifikovat. Občas vymrzne touchbar, někdy se něco někde zdrží (halt už to nikdy nebude G4 Motorola), ale jinak jede comp bez problémů, tak nevím. Kdyby to byl problém nabouraného FC, tak to nebudě dělat iMovie.
Macbook Pro 13, touchbar 2017, i5, 8GB - Mojave, iPad Air 2, iPhone 7

Uživatelský avatar
MAF
Příspěvky: 164
Registrován: 08 lis 2013 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby ve videu z Final Cut a iMovie

Příspěvek od MAF » 08 srp 2020 16:15

Jedno je pravděpodobně jasné. Jde o Hardwarový problém.

To probliknutí při restartu bych obvykle viděl spíš na ten kabel... Nicméně všechno to co popisuješ ukazuje spíš na grafiku, i když se mi tomu fakt nechce věřit, protože jsem zatím neviděl selhání integrované grafiky.
Ještě by mohl být problém v nějakém kondenzátoru, který pak na nějaký pin procesoru posílá jiné napětí a dělá to tyhle brikule. Podobný problémy měli kdysi 17" MacBooky Pro.

Ale pokud to není něco s grafikou, tak fakt nevím co by to mohlo být. Ještě možná T2 čip....
MacBook Pro 16" M1 Pro 32 GB UM
Mac Pro mid 2010 2 x 2.93 GHz, 32 GB RAM, AMD VEGA 64
iPhone XS Max 256 GB
iPad Pro 12,9" 256 GB

Odpovědět