Vypínanie počas spánku + potenciálny mallware

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, Streeter, emkei, Renik, RadimSvidrnoch, dandas

Odpovědět
Kate_93

Vypínanie počas spánku + potenciálny mallware

Příspěvek od Kate_93 » 23 úno 2021 15:23

Zdravím,
som čerstvý užívateľ macOS tak ma prosím neukameňujte ak sa budem pýtať hlúpo.
Prednedávnom (cca 3 mesiace) som kúpila nový Macbook Air M1, približne po mesiaci som s ním začala mať problémy. 1. bezdovodne sa začal vypínať (pri zmene polohy vypadol obraz, zvuk, hovor,... pri ďalšej zmene polohy naskočil ako keby sa nič nestalo - rovnaká plocha/spustená aplikácia, ako keby len vypadol obraz) 2. neustále blblo automatické prispôsobovanie jasu, bezdôvodne sa znížil na minimum aj pri plnom vonkajšom svetle takže som nič nevidela 3. neskôr začalo blbnúť aj nabíjanie - predĺžila sa doba nabíjania, niekedy nenabíjalo vobec 4. v priebehu posledných 3 mesiacov odkedy som presla na Mac mi už 2x hackli FB účet napriek tomu že používam všetky dostupné zabezpečenia FB + AV (po prvom raze aj VPN). 5. Vždy keď sa Mac prepne do režimu spánku na dlhšie ako pol hod tak sa automaticky vypne a teda mi zavrie všetky spustené aplikácie a procesy. žiadne nastavenie ohľadom tohto som v Macu nenašla a určite som nič také nemenila. Predtým to nerobilo.
Cca pre týždňom som Mac podľa návodu preinštalovala(skor obnovila, nepremazala som celý systém - aplikácie mi ostali) čo vyriešilo problémy 1,2 a 3. Problémy 4 a 5 šak pretrvávajú naďalej.
Moje otázky:
1. Mac som prebehla 3-4 rôznymi AV (Avast, Avira, Eset, ...) ale žiadny problém tam údajne nie je. Môžem sa na to spoľahnúť alebo je šanca že tam niečo skutočne je a preto mám všetky tieto problémy? Ak áno ako to môžem odstrániť?
2. Je to vypínanie v režime spánku vecou nejakého nastavenia? Skutočne som už hľadala všade a nič som nenašla.
3. Aké máte skúsenosti s Apple reklamáciou? Aktuálne cestujem po svete a na SK/CZ sa vôbec nezdržujem a kvôli práci si nemôžem dovoliť prísť o notebook na dlhší čas. Takže v zahraničí ho reklamovať nemôžem lebo nemám náhradu a na SK/CZ budem najbližšie kratšie ako mesiac čo je ich zákonná lehota na ktorú majú nárok a nemôžem riskovať že mi notebook pred odchodom nestihnú vrátiť.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu :)

czhook

Re: Vypínanie počas spánku + potenciálny mallware

Příspěvek od czhook » 24 úno 2021 15:47

Určitě bych udělal ještě kompletní smazání a reinstall systému. Začnete s úplně novým systémem a uvidíte, zda se to vyřešilo.

Případně servis - první rok platí mezinárodní záruka, takže můžete reklamaci řešit i v cizině.
Macbook Air M1
iPhone 12 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět