Kolečka k Mac Pro

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od Bianchi » 23 úno 2021 20:57

Ahoj,

díval jsem se na YouTube a viděl tam video Petra Máry na originální kolečka k Macu Pro.

Jsou to 4 kolečka, která vypadají jak z kancelářské židle. Jasně, jsou hezčí a z lepšího materiálu.

Já ale nechápu, jak mohou stát 20 000 Kč?

Říkám si, jestli je to vtip, nebo nějaký psychologický výzkum Applu na téma kupní síla spotřebitelů IT elektroniky.

To mi pak přijde, že může být cenově nastřelená řada produktů od Applu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od rony » 23 úno 2021 23:04

odpoviem ti od lesa.

nema cenu rozoberat veci, ktore nechapes, nepotrebujes, nikdy nekupis alebo na ne nemas.

teraz pohlad od zahrady:

pozri sa na mobil a na televizor.

selsky pohlad, tv ma kolkonasobne vacsi panel, mobil prtave nic. technika vnutri je hore dole to iste.

preco televizor stoji casto polovicu nez ten mobil?

logicky by kal tv stat tolkonasobok ako ma vacsi panel.

tym nazancujem, ze tieto uvahy su zbytocne, nic sa z nich neda odvodit.

a dalsi pohlad

kedy si ty alebo ktokolvek v tvojom okoli potreboval kolecka k pocitacu.

a teraz zasadna otazka, si cielovka pre mac pro?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od Bianchi » 27 úno 2021 22:07

Ahoj,

jsem fanda Apple produktů, ale stal se ze mě Apple realista, co má rád poměr cena/výkon (nejen u Applu).

Na Applu se mi líbí kombinace designu, funkčního softwaru a propojitelnosti zařízení mezi sebou.

Apple mě trochu zklamal:

- bílý MacBook 2007- praskající plasty
- hliníkový MacBook Air 2011 - nekvalitní LCD (každý máme jiný zrak, pro mé oči peklo) - naštěstí později výhodná kopě nového MacBook Air s RETINA LCD ve výprodeji a Air MID 2011 šel za ještě slušnou cenu na protiúčet.
- Apple Watch - odešla baterie - Apple neopravuje / nemění baterie u Watch. Vyměněno u neautorizovaného servisu a hodinky jedou dál.

Stručně řečeno, Apple je také spotřební zboží.

Třeba s iPhone 5s naprostá spokojenost. IMAC MID 2011 také spokojenost, jen prach pod krytem na LCD...

Mám rád barvy - šel jsem do iPhone XR s nadšením namísto Xs. LCD mě bohužel zklamalo - obdobné jako u MacBooku - mé oči to neunesly úplně. Přesto jsem telefon ve 14denní lhůtě kvůli online nákupu nevrátil. Povedlo se mi nastavit snížení bílé barvy v nastavení telefonu. LCD už nemá tak pěkné barvy, ale nebolí mě z toho oči, což je hlavní.

OLED je naprostá paráda, máme doma TV s OLED a nemohu si ji vynachválit - byla cenově jako 2x iPhone XR. Nelituji toho, nejsem z OLED unavený, oči naprosto OK. Ještě, že Apple už jde u nových iPhonů tímto směrem.

Pravda, nejsem cílovou skupinou pro Mac Pro. Jsem cílovou skupinou pro klasický iMac. Baví mě focení s plnoforátovnou zrcadlovkou a na to iMac bohatě stačí.

Prostě mi ta cena koleček nešla do hlavy. Říkám si pak, jaké jsou výrobní náklady a marže Applu i jeho prodejců, když si dovolí prodávat něco, co zdaleka nemůže mít takové náklady na výrobu.

Nic víc v tom nehledejte :-)

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od mberdych » 28 úno 2021 07:17

Vidíš, mě zase LCD na iPhone 11 vyhovuje více než oled na XS. Každý to máme jinak.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od Mironet » 28 úno 2021 17:19

Pro mě je třeba k tomuto ekvivalent sport loop k Apple Watch, což je malý kousek suchého zipu, a prodává se za 1499 Kč. Mám je nakoupeno v mnoha barvách z Ali, naprosto stejná kvalita, 20 Kč za kus. Jen za tuto věc jsem ušetřil přes 15 tisíc korun. Nepřistupujme ke všemu od Applu nekriticky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od rony » 28 úno 2021 18:00

rozdiel je v tom, ze tie remienky chces.

koliecka nechces. lebo ani ten mac pro nemas. :)

podobne ceny su preboha i v segmente superluxusnych kar.

popozeraj sa napr. kolko stoja “debilinky” k rolls royce a podobne kary.
trebars nejaka ta lista naviac, pripadne brzdy, co stoja ako stalo hocikoho z nas nove auto.

mozeme diskutovat ako velmi sa mylim v tomto priklade, lebo ved rolls ten kusok listy robi rucne s laskou\a mas tam podpis robotnika, co to 4 tyzdne lestil.

ale princip zostava.

a plati, co som napisal, tak ako nas nezaujimaju ceny somariniek k rollsu, tak nas nema co vzrusovst koliesko k veci, ktoru si ani nekupime.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Kolečka k Mac Pro

Příspěvek od Bianchi » 16 bře 2021 22:05

Ahoj všem,

no je to rarita, pravda. Zajímavé ale je, pokud si dáte v konfigurátoru Macu Pro jako doplněk kolečka, tak stojí výrazně méně, než při samostatném objednání. Zřejmě s tímto produktem může Apple spekulovat. Pravdou je, že je tím asi cíleno na jinou zákaznickou skupinu. Myslím ale, že ekonomicky gramotný člověk by se nad tou cenou koleček pousmál / udivil i kdyby chtěl Mac Pro koupit.

Dříve jsem byl trochu skeptický k cenám iPhonů. Dnes to vnímám jinak. Třeba takový iPhone 12 Pro 128 GB stojí bezmála 30 000 Kč. Řada lidí si řekne, že je to šílené, že je to jen telefon. Je to předražená krabička, co si lidé kupují, aby ukázali, že mají to "nej"? Někteří možná, ale já to beru jinak.

Ta krabička je telefon, komunikátor, počítač, platební karta, diář, budík, hezká věc (co si budeme povídat :-D), kamera (akorát malý optický zoom), fotoaparát (jasně není to zrcadlovka), operační systém má podporu několik let (Androidy ne), OLED. Je to několik zařízení v jednom.

Jen taková chvilka večerní filozofie, o kolečkách už to asi stačilo... :-)

Odpovědět