Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Rasta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021 19:24

Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od Rasta » 25 úno 2021 20:52

Ahojte všichni,
Rozhodl jsem se pořídit prvního MB Air M1. Již několik dní ( týdnu ? ) čtu veškerá fora, sjíždím videa a utvrzují se, že je to opravdu pecka, tak jak většina píše. Mám ale stále spousty otázek a určitě se tady najde nějaký odborník, který mě aspoň na pár z nich odpoví. Takže :
Pracuji ve větší firmě, kde všichni jedou na Microsoftu, veškerá mail komunikace v Outlooku, sem tam prezentace a tvorba v Powerpointu, mrtě XLS statistiky atd.
Už jsem někde vyčetl že na M1 office fungují ( myslím že na YouTube video ) ale :
1) komunikujeme přes Teams - nemám tucha, zda funguje stejně jako na windows ? Jakože veškeré funkce v teamsu... ( hlásení se atd. )
2) pochopil jsem, že Apple má místo Excel Numbers a místo wordu Pages. Japak to komunikuje mezi sebou s Excelem a Wordem ? Jakože udělám něco v Numbers a druhá strana si to přečte v XLS ? to asi ne že ?
3) předpokládám, že si budu muset nejspíš zakoupit oficiální office pro Mac. Máte s tím nějaké zkušenosti? Funguje to ?
4) a co ten Outlook - je mail na Macu stejný, obdobný a dá se s nám pracovat podobně? Funkcionality atd a jestli to mezi sebou jako funguje ?
5) pár dní jsem si hrál s Ipadem PRO ( 2019 ) a na tom ty Office moc jako nedopovídají tomu, co na windowsu :-(
6) když koupím tu licenci Office pro Mac - pro jednoho uživatele - uvádí se, že tam je pouze Excel, Word, PowerPoint a Outlook. Kde mám vzít TEAMS ?? :-(
Jinak se omlouvám za nejpíš pro někoho běžné věci, ale jsem “ lajk “ a tůze bych maca chtěl a tak se ptám. Protože to bude můj PC ( ne firemní ), ale samozřejmě na něm potřebuji i pracovat. A protože už mám i IPhone a Wačky a maca ještě ne,tak co bych to byl za jabkaře, kdybych neměl Mac book že ? Tak prosím prosím, dejte pár informací...

jirikast
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2020 05:47

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od jirikast » 25 úno 2021 21:40

1 asi ano v teams nepracuju ale jelikož je verze pro Mac tak nebude problém
2 nekomunikuje musíš vyexportovat - 99% funguje
3 funguje
4 možná líp než na win
5 nevím
6 teams je asi zdarma
chvíli ti bude trvat přechod na Mac OS ale jak k tomu jednou čichneš tak se zamiluješ - pakuje k tomu potřeba iPhone protože dohromady to hodně spolupracuje. A paradoxně MS byl jeden z prvních co kromě windows má aplikace napsané pro M1
edit to že máš iPhone a AW čtu později to už je vůbec pecka odemykání Macu přes Watch např :)

Rasta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021 19:24

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od Rasta » 26 úno 2021 15:47

Díky Jiří...mám z toho nerva, nevím spousty věcí - jak to všechno z win přehraju do macu , soubory, složky, fotky, videa - vše co mám v PC. - ale s tím si snad už nějak poradím. Musím ještě zjistit náš interní prodejní program na čem jede zda to buď na macu fungovat. Ale jsem rozhodnutý, takže do toho půjdu. Nerad bych dal 40 za maca a zjistil že na tu mou práci to bude na tužku. Tak snad ne.

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od mberdych » 26 úno 2021 16:35

Promiň, ale pokud nevíš na čem Vám běží prodejní systém tak mě přijde jiná platforma trochu šílený nápad. Navíc, nechají tě to vůbec používat? Licence na Office pro firmu je jiná než na doma apod.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od casey » 26 úno 2021 16:44

Jako první si zjisti, jakou máš licenci v práci. Pokud bys měl Microsoft 365 Standard, tak si můžeš Office nainstalovat i na Mac.

1) Teams funguje. Používám přes rok a pohoda. Ale plná kompatibilita s Windows není.
2) Numbers a Pages lze na Macu používat, ale pokud spolupracujete na nějakých dokumentech, tak je lepší používat Office - Excel, Word.
3) Ano. Mimo Terminálu a Safari jsou aplikace Office (Outlook, Teams, Word, Excel) mými nejpoužívanějšími aplikacemi na Macu.
4) Outlook funguje hodně podobně. Ale zase - ne 100% stejně. Nicméně všechny funkce, které budeš potřebovat, tam jsou.
5) Na iPadu je trochu ořezanější verze. Je v pohodě použitelná na prohlížení. Ale neznám nikoho, kdo by v tom opravdu intenzivně pracoval.
6) Teams máš určitě v rámci firemní licence.

Pokud máte nějakou interní aplikaci a není webová, nebo spustitelná přes terminálové prostředí, tak na 99% ma Macu nepojede.

Rasta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2021 19:24

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od Rasta » 26 úno 2021 17:46

Chlapi děkuju moc za Vaše odpovědi.
Ještě k věci - na mém služebním noťasu mám nyní nainstalované Microsoft Office 2013 pro podnikatele. Náš interní systém jede na Windows server 2012 R2. Je to terminál a dokážu se do něj přihlásit i přes vzdálenou plochu přes iPhone, takže si myslím, že to půjde i přes Mac.
Ohledně těch Office - asi bude nejlepší, když si koupím officiální licenci Office pro mac a bude. Vím, nebo spíš tuším, že se dá licence sehnat za pár stovek i jinak - ale to asi nezkoušet že ?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od casey » 26 úno 2021 18:28

Office 2013 jsou už dost staré, takže si budeš muset koupit vlastní. Podívej se na Alzu a kup nějaké Office 365 pro domácnosti, nebo tak něco. Já se vyznám jenom v těch "business" verzích a ty jsou za větší prachy.

Pokud se na aplikaci dostaneš přes RDP z iPhone, tak se na to dostaneš pomocí Microsoft Remote Desktop i z Macu.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Přechod na Mac Book Air M1 - funkčnost microsoft Office

Příspěvek od kecinzer » 14 bře 2021 10:51

Jsem v podobné situaci, tak mohu v pohodě odpovědět.
My tedy máme v práci Office 365, takže já to mám absolutně bez problému - nainstaluji Office třeba přes Brew a pak zadám svůj pracovní účet.

1) Funguje úplně normálně. Konferuji přes to denně. Zatím není nativní ale funguje to přes Rosetta 2.
2) MS formáty půjdou do iWorks asi naimportovat a pak exportem, ale osobně jsem to nezkoušel, protože pracuji přímo s Office 365.
3) Můžeš si koupit O365 licenci.
4) Já mám nastavený O365 do účtů v macOS a raději používám nativní Apple Mail + Fantastical než Outlook. Jsem zvyklý takto.Jinak Outlook pro macOS je pěkný.
5) To souhlasím. I když na tom MS pořád pracuje, není to úplně ono.
6) Teams si nainstaluješ třeba přes Brew. Tvůj firemní účet ale musí mít na Teams licenci, což mě přivádí k domněnce, že asi budete mít v práci O365?
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět