Optimalizované nabíjení v iOS16

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od Mironet » 24 zář 2022 20:03

Mám pocit, že Apple v iOS 16 začal tlačit optimalizované nabíjení víc na sílu. Mám teď čerstvé zkušenosti z hotelu a nádraží, kdy jsem chtěl opakovaně nabít iPhone na 100% a nebyl jsem schopen se dostat přes 80%. Optimalizované nabíjení jsem dočasně vypnul a nic. Ukázala se hláška, že iPhone bude pokračovat v nabíjení až dosáhne běžné teploty (na dotek byl chladný, na slunci nebyl, poslední číslo π jsem po něm také zrovna spočítat nechtěl). Dvě hodiny cesty vlakem na nabíječce a celou dobu na 80% odpojoval nabíjení a kolem 78% ho zase zapínal. Přes noc je všechno ok, probudím se a 100%, ale nabít naplno telefon přes den je teď zřejmě problém. Máte podobné zkušenosti?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od rony » 25 zář 2022 18:17

dalsi dovod nenabitia moze kludne byt nedostatocny prikon - napr. mnohe powerbanky nemusia zvladnut dobit zariadenie naplno, casto aj rozne adaptery sice na zaciatku zvladaju dobijat ale nedobiju uplne. Preverte si aj tuto moznost.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od Mironet » 26 zář 2022 09:50

Tohle byla 63W nabíječka Epico, takže nemyslím si. :-) Hlavně tou samou se přes noc vždy nabil na 100%, jen přes den prostě telefon odmítal přelézt přes 80%. V kavárně i ve vlaku. Rozdíl byl jen ten, že jsem ho během nabíjení používal. Tohle je podle mě nová věc v iOS16.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od Jirka_S » 26 zář 2022 12:58

Asi OT, ale tak silný zdroj může tel. zahřát víc než je zdrávo, zvlášť když se během toho tel. ještě používá. Naštěstí na nabíjení nikdy nespěchám a stále používám klasiku nabíječku už od dob iP 5. Nedělám to z otroctví vůči baterii, spíš tak nějak ze zvyku, konečně ta baterka se mi za to odvděčuje stále vysokou kapacitou. 😊

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od Mironet » 26 zář 2022 19:53

Nabíječka nikdy netlačí do zařízení svůj plný výkon. Zařízení si vždy bere z nabíječky maximální možný výkon, který zvládne.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Optimalizované nabíjení v iOS16

Příspěvek od Jirka_S » 27 zář 2022 05:53

Chápu, jak funguje nabíjecí čip, nabíjecí proud si řídí tak, jak je naprogramován, dokonce jsem si to kdysi exaktně měřil. Laicky řečeno - je jedno, jak velká je nádrž v zemi, když u benzínky do auta čepuju pohonné hmoty. :)
Že to ale nemusí být pro baterii to nejlepší, to je věc druhá. Jsem ale OT, neboť původní dotaz (a problém) zněl jinak.

Odpovědět